Konuk Odası

Sosyal Manyak

Sosyal Manyak

Millet ne sosyal medya manyağı oldu arkadaş? İyiden iyiye şaşırdık artık. Otu boku paylaşmanın ötesine geçti; ruh hastası gibiyiz. Milletçe kafayı kırma noktasını geçtik ve şuursuzlukta tavan yapıyoruz.
 
Sosyal medya canavarı olan ben bile bazı paylaşımlara isyan eder oldum artık. Geçen hafta bir anda aydım sanki. Bir hafta önce evinden cenaze çıkan bir kadın var tanıdığım. Aile bireylerinden kan bağı olmadığı halde çok sevdiği bir kişiyi kaybetti. Aniden gelen bir ölümdü. Hazırlıksız. Kim hazırlıklıdır ölüme demeyin; bu kişi doğum günü gecesinde aniden, hiçbir şeyi yokken, görüntüde turp gibi sağlamken vefat etti.  Gece yarısı aldığımız bu haberle ertesi günkü cenazeye yetiştik arkadaşlarla. Ortalık gözyaşı seli tabi. Ve tam bir hafta sonra arkadaşın yer bildirimi: Fingirdek Bar. Oha. Ne zaman toparlandın da Çingene pembesinin dibi rujunla Alsancak sokaklarında arz-ı endam eyledin a manyak? Pür kıyafet, ful makyaj, nasıl da hemen toparlanıp yer bildirdin be kadın? Hadi sürtmeye utanmadın da o “check-in”i yamasan ölür müydün? Daha bir hafta önce ölüm üzerine kestiğin ahkamlara çarşaf çarşaf taziye iletisi dolmuştu Facebook sayfanda. O taziyeleri yazanlar Fingirdek Bar’ın helva dağıtılan bir yer olmadığını bilmezler mi sanırsın? Tövbe ya.
 
Dün sabah daha da öte bir örnekle karşılaştım. Bir gün evet sadece bir gün önce ablasının ameliyatına kara kelimeler dizen kadının hemen bir gün sonra (yalanım varsa Facebook hesabım hacklensin) masa üstünde, yeminle masa üstünde göbek atarkenki halleri kaç puan? Önce eski bir foto sandım. Hani millet devşirip çevirip eski fotoları mıncıklayıp yorum yazıyor ya, durum böyle sandım. Hayır. Resmen “az önce” yazıyordu ve albümün adı da “bilmemne okulunun bilmemkaç mezunları falanca yerde kurtlarını döktü” idi. O kurtlar var ya kıçından kemirsin seni! Naaptın ablayı? Hastanede mi bıraktın? Hani kaybetmekten korkuyordun? Hani ablan çok önemliydi. Ay ne diyeyim ben sana?
 
Kızdığım Facebook’un, Instagram’ın falan kendisi değil, saçmalıklarını check ede ede ilerleyen sersemler aslında. Gerçeği sorarsanız, sosyal medyaya çok şey borçluyuz. Çevremizdeki şuursuzları fark edip sıyrılma şansı veriyor bize.
 
Ben ne mi yaptım? İki manyağı da listemden çıkardım. Benim deliliklerim bana yeter.
 

Etiketler

Yorumlar

Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi