Konuk Odası

Yaşam Hakikaten Çok Tuhaf

Yaşam Hakikaten Çok Tuhaf

Her iyi başlayan hikaye iyi bitmeyebiliyor:  Maalesef.
Misal:  İntihar videosunu milyonlarla paylaşan genç adam. Yüreğiniz dayanıp seyredebildiniz mi bilmiyorum ama ben seyredebilme aymazlığını gösterdim. Önce utandım ayıp dedim. Sonra merak ağır bastı;  o seyredilmesini istemiş diye düşünüp bastım “play”e.
Ne denilebilir ki?  Fena.  Üzücü. Hüzünlü.  (Allah vere benzer psikolojide olanları tetiklemez bu yaptığı, ki bu başka bir yazı konusu!)
 Umutsuzluğunun bedbahtlığını ilan etmiş dünyaya genç adam ama kimseyi de töhmet altında bırakmadan. Belli ki iyi kalpli.  Belli ki iyi bir aileden geliyor.  Denilen o ki, geçmişinde dram barındıran acı bir hikayesi de yok. Şanslı doğanlardan.
Ve sonuç:  anlamsız bir ölüm!   Yaşamı nasıl da umutsuz, şansız bitmiş onca imkanın içinde.  Onu sevenlere ve sevdiklerine rağmen.

Talihsiz başlayanlar hayatlar iyi bitebiliyor: Çok Şükür.

Misal:   Çok zor şartlarda büyümekte olan bir çocuk evlat edinilmiş yıllar önce. Zor şartlar derken bildiğiniz zor şartlar; taciz,  kavga gürültü, fakirlik ne ararsan var.
Evlat edinen aile kısıtlı imkanları ile bu minik yaralı kuşu sarıp sarmalamış öpe koklaya büyütmüşler. Ama sanmayın rafine bir hayat;  sıkıntılar, zorluklar hep var. Oğlancık da aslında şans getirmiş onlara birlikte voltran oluşturarak geçmiş seneler.

Sonuç:  Kocaman başarılı mutlu genç bir adam çıktı bu minik çocuktan. Kendi ailesini kurdu.  Manevi ailesinden aldığı güzellikleri kendi çocuğunda yaşatıyor şimdilerde.  İstediği mesleği yapıyor,  seçtiği hayatı yaşıyor iddiasız ama huzurlu.  Gitti bitti kötülükler. Sıkıntılar kaçınılmaz ama üstesinden gelecek biri.
 İyi başlayan hikayeler kötü bitebiliyor.  Kötü başlayanların iyi bitebileceği gibi.
 C’est la vie!

 

Etiketler

Yorumlar

Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi