Konuk Odası

Bulantı

Bulantı (28.01.14)

Dün yarı baygın acilde gözümü açarak geçirdim günü. Kemoterapiden bir hafta sonra klasik kan verme için kontrole gideceğiz. Ancak yataktan kalkmak benim için tam bir işkence. Kahvaltı hak getire öğürüyorum. Midem bulanıyor, kafam sanki bir karpuz gibi ikiye bölünmeye çalışıyor kendi kendine ağrı ve acı içinde ve biri de sanki parmaklarını gözüme sokmuş bastırıyor gözümden acı çıkıyor. 11 de psikologla randevum var. Kanı verip, konuşup kurtulayım diyorum. Zira ertesi gün gideyim desem nasıl olacağım belli değil. Annemle Duygu başucumda iki lokma yedirdikten sonra güç bela ayaktayım. Klasik üniformam olan eşofmanlarımla arabaya atladık hastanedeyiz. Psikolog sonrası kan vermek için kemoterapi katındayız. Dayanamıyorum iki büklüm oldum ağrıdan ve bulantıdan, bir yandan da ağlıyorum. Hemşire tansiyonumu ölçtü ve düşük buldu. Portumdan kanı aldıktan sonra acile yönlendirdiler. Tekerlekli iskemlede gitmem konusunda ısrar ediyorlar ama binmemek için direniyorum. Güç bela acilin kapısındayız yığılmak üzereyken seruma bağladılar. Ayy anlatırken sana yine midem bulandı aynı durumları tekrar yaşadım sanki.

Acilde bulantı ve ağrı kesici karışımlı serum verdiler. Gözlem odasında o kadar zor duruyorum ki sanki tavan ve duvar üstüme üstüme geliyor ve odaya sığamıyorum. Nefes almakta güçlük çekiyorum, kalbim sıkışıyor. İlaçlar bittikten sonra kendimi dışarı attım. Bir an önce eve gitmek istiyorum. Arabayla dönerken dörtlüleri yakıp uçar gibi gittik. Duygu bir yandan arabayı kullanıyor bir yandan da beni sakinleştirmeye çalışıyordu. Sırtımdan soğuk soğuk ter atıyorum bayılacak gibiyim. Gözlerimi kapatıp kendimi başka bir yerde hayal etmeye çalışıyorum ancak nafile. Sonunda eve geldik. Yarı baygın bir şekilde yatağa yığıldım. Öyle bir uyumuşum ki uyuyup uyumadığımı hatırlamıyorum bile. Tek lokma yiyebilmiş değilim. Babamın bana özenerek sardığı yaprak sarmasına dahi tahammülüm yok. Her şey kokuyor. 
 
Dün amcamlar geldi. Ev tam kapasite durumda. Bu durumu seviyorum. Zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum. Oyalanacak bir sürü şey çıkıyor. 
 
Allah’ ım cümlelerin basitliğine bak. Yazmayı yeni öğreniyorum sanki. ÖÖÖĞK yine midem bulanıyor uzun süre yazmaya çalışınca oluyor sanırım.
 

Etiketler

Yorumlar

Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi