Konuk Odası

Anneyle Olmak Mutluluk

Anneyle Olmak Mutluluk
Dünyanın  en performanslı sporcusunu almışlar.iki yaşındaki bir çocuğun saniye saniye yaptıklarını yaptırmışlar. Sporcu öğlene kadar ancak dayanmış.
 Dünyanın  en zor işi bir çocuğa bakmak. Bir kere yaptığı her şeyi  takip etmek zorundasınız. Tehlike geliyorum demez. Hatta çocuklar tehlikeyi çeken  mıknatıslar gibidirler. Herşey gelir ve onları bulur, ya da onlar tehlikeli olanı anında farkeder ve ona yönelirler.
Çalışan  anne olarak oğlumla sadece haftasonları  tam gün beraber olabiliyorum o da bakıcımız mutlaka bizimle.  Buna rağmen alışkın değilim ya öğlene  doğru enerjim kesiliyor. Bazen  pijamamı bile çıkarmamış oluyorum.
Hafta içi çok az görüşebildiğimiz için  yakıcı bir vicdan hesaplaşmasıyla her dakikamı ona ayırmaya gayret ediyorum. Oğlum da bana hasret kaldığı ve  bakıcısına göre daha esnek olduğum için  her dakika benim yanımda olmak istiyor. Öyle  yapışık ikizler gibi dibdibe  geziniyoruz.
Ama eminki çalışmayan bir anne olsam çocuğumla bu kadar vakit geçirmeyecektim. O  hep benim peşimde gezecek ama ben mütemadiyen evdeki işleri bir an önce bitirme derdine düşerek ona vakit ayırmayacaktım. Yarın ya da bir saat sonra  ilgilenirim diyerek bir çok şeyi öteleyecektim.

Kısacası  bardağın  dolu tarafından bakıyorum ve diyorum ki; uzmanlar çocuğumuzla kaliteli zaman geçirmemizi istiyor.  Yani süre  değil  paylaşılanlardır önemli olan. Ben de buradan yola çıkarak oğlumla  hep farklı şeyler  deniyorum ya da ona keyif katacak, bilinç altında anneyle olmak mutluluktur dedirtecek şeyler yapmaya gayret ediyorum. Tabi ki şımartmadan

 

Etiketler

Yorumlar

Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi