Konuk Odası

Aldatma Klişeleri

Aldatma Klişeleri
Aslında erkek karısını aldatmaz. Bir  kadın diğer kadını aldatır.  Kadınlar başlarına gelmesinden en çok korktukları olayı hemcinslerine  yaşatırlar. Kendileri yaptımı  hak  kendilerine yapıldı mı haksızlık olur. Ben buna  yaman çelişki diyorum. Bir kadın  kendi hemcinslerine empati yapmayı beceremiyorsa başka ne için  yapabilir.
Ben  kendimi bu konuda biraz kader kurbanı olarak görüyorum. Bu  aldatma işine bilinçli olarak dahil olmadım. Şüphelendim. Sorunla karşılaştığımda kısa bir süre reddettim. Yok ya bu adam böyle bir şey yapmaz hatta bana yapmaz dedim.  Sonra isyan ettim ama kabullenmedim. Emin olmak istedim, kontrol ettim, sordum ve nihayet bir akşam kapısında bekledim. Izdırap vericiydi ama  emin oldum.  Zili çaldım,gördüm ve  defteri kapattım.
 Ve asla o kadına kızgınlık duymadım.  Genelde hemcinslerim böyle bir  ikili ilişkinin içine düştüklerinde önce birbirlerinden  nefret ederler ve esas  nefret edilmesi gereken kişi  aradan  sıyrılır.  
Kadının kadına yaptığı  zulmü ve hakareti bitirecek  kişi  yine kadındır. Prensipli, ahlak sahibi kadınlar  erkeğe dur bir dakika diyecek. Evli misin ya da bir birlikteliğin  var mı diye soracak. Bir endişesi varsa ipuçlarını değerlendirecek, olmadığına  emin olunca ilişkiye başlayacak. Erke dürüst ayaklarında bir ilişkim ya da evliliğim var  bitirmeye çalışıyorum, Üzülsün istemiyorum bu yüzden biraz ağırdan alacağım diyebilir. Yaz olmadan bu iş bitecek sözleri verebilir. Çocukların büyümesini  bekliyorum gibi  fedakar baba pozları atabilir. Dimdik yalanlarına  karnım tok  denilmesi lazım.
Dünyada milyarlarca farklı erkek ve kadın  karakteri olmasına rağmen  ilişkilerde söylenen yalanlar konusunda  yaratıcılık gerçekten ölmüş. Dünyanın neresine  giderseniz gidin hangi kültür olursa olsun  hep  aynı klişe bahaneler. Bu klişeleri de toplasan sayısı onu geçmez.    Hollywood, Fransız,  Hint veya İran  sinemasından aldatma üzerine olan filmleri alın bir yapın araştırmanızı....Kültürler arası uzlaşıyı yakalarsınız. Aldatma klişeleri diye  kitap yaparsınız.
Benim bugün ki tavsiyem. Aldatma klişelerini bilin ve oyuna  gelmeyin.
 

Etiketler

Yorumlar

Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi