Konuk Odası

Hayalet Uyandı


Hayalet Uyandı

İris Cafe’yi açtım. Tapas mantığında sunum çok tuttu. Bizim mezeler tapas olunca  kapış kapış gidiyor. İnsanlar  değişiklik arıyor. Balık ve  meze  güzel ama  hep aynı şey. Değişiklik şart. Duru’da bu kadar başarılı olmasına  şaşırdı. Senin ruhunda  bir yaratıcılık var ve  sen hizmet sektörünün adamısın diyor.
Kaş, çok güzel bir yer fakat bir türlü A plus müşteri çekemiyor. Bir Bodrum ve Çeşme  asla olamayacak. Aman olmasında  ama hiç olmzsa tematik bir  turizm yeri olsun diye ne zamandır düşünüyordum. Balık tutmak isteyen  doğa ve denizi birlikte yaşamak isteyenlerin uğrak yeri olabilir. Ulaşım kolay değil, bununda  avantajı gelenlerin daha uzun  kalmasını sağlamak. Haftasonu değil yıllık izinlerin geçirileceği ve programlanacağı bir tatil yeri olarak planlanmalı.
Kafama taktım  gazete ve dergilerin  gezi yazarlarını davet ettim. Bunun için bir kaç otel sahibi arkadaşı ve yat kulübünün de desteğini aldım. İnanılmaz ama gerçek. Hürriyet, Haber Türk ve Travel and Leisure dergisnden geldiler. Üç günlük muhteşem bir tatil yaşattım. Kaş’ı yeniden keşfettiklerini söyleyerek ayrıldılar.
 Aman yarabbim  ertesi hafta  gazetelerin  haftasonu eklerinde neredeyse tam sayfa  Kaş ve ben vardım.Çokta güzel çıkmışım. Kaş bana gerçekten yaramış.
Tabii ki bu durum  müşterilerin ve  bazı tur operatörlerinin de dikaktini çekmiş. Sadece ben değil başka arkadaşlarda çok güzel geri dönüşler aldılar.
Akşam üstü elime bir kadeh şarap alıp  havuz kenarındaki gazeboların birine  kurulmuş, tam sultan tadında yastıklara uzanmış  güneşin batılını seyrediyordum ki  resepsiyondaki  görevli deck telefonla geldi. Bir müşteri ısrarla benimle görüşmek istiyormuş.
Alo  efendim dedim ve  karşımdaki sesi anında tanıdım.  Berk. Hayaletler mezarlarından tekrar çıkmaya başladı. Gazete haberi ile  nerede olduğumu öğrenmiş. Sezonluk bir oda kapatmak istediğini söyledi.  Bu tarz bir çalışmam olmadığını söyledim. Acente kanalıyla  da bunu yapabileceğini ama dürüst davrandığını belirtti.  Ne işe yarayacak yeniden  aşık mı olacağız birbirimize dedim.  Yanlış anladın ben eşim ev oğlumla  gelmek istiyorum dedi. İçimden  hayvan diye bağırmak geldi. Eşim çok rahatsız bir kaç ay dinlenmesi gerekiyor. Gazetede görmüş ve  senin oteli beğenmiş. Ben olmaz dedim ama dinlemiyor, lütfen bu konuda  yardımcı ol dedi.
Adamın yüzsüzlüğüne bak, dün inkar ettiği  karısını bugün  burnuma sokmak istiyor. Peki dedim ve kapı fiyatını doğrudan 30 ile  çarparak  yüksek bir rakam söyledim. Anında kabul etti, rezervasyon geçeceğini ve parayı peşin yatıracağını belirtti. Haziran ayı boyunca  otelde kalacaklarını eğer karısı beğenirse tüm sezon devam edeceğini kendisinin de gidip geleceğini belirtti.
Yine keyfimin içine etti. Kadehi bıraktım ve kalktım. Duru’nun  yanına gitmek istedim.
 

Etiketler

Yorumlar

Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi