Konuk Odası

Acıyı Emmek

Acıyı  Emmek

Bir çocuk  acılarını  anne kucağında dindirir. Çünkü anne diye ağlamasının ardında o kucağa bir an önce ulaşma ve sığınma arzusu vardır. Anne kucağının sakinleştirici, ağrı kesici kokusu ve yumuşaklığı  her acıya ve ağrıya dermandır.
Sabah oğlumda bana öyle sarıldı. Koltuktan inerken düştü ve ellerini bana doğru açarak acıdı acıdı diye ağladı. Kucağıma aldım yanaklarını , kafasını öptüm. Acısının dozunu anlamak için dikkatini sevdiği bir şeye çektim ve sustu. Anladım ki tahribat  az.
Birşey olmadığını anlayınca düşündüm. Bütün gün  bakıcısıyla. Benim yanımda üç düşüyorsa muhtemelen onun yanında on düşüyor ve ona sarılıyor. Ama ben varsam, acı ancak benim koynumda diniyor.
Beni ayrıcalıklı kılan dokuz ay  süresince yaptığımız gizli ittifak mı yoksa doğduktan sonra hayatta kalmasının en temel yolu meme emmesiyle başlayan iletişim mi? 
Büyüyüp bir delikanlı olduğunda muhtemlen  canı sıkıldığında ya da üzüldüğünde bunu sevdiği kadınla paylaşacak.  Ama sığınmak istediğinde, bilinç altında yine  hep  bana koşmak isteyecek. Çünkü bilecek ki o acıyı bir  yaşıyorsa ben bin yaşayacağım ve bir sünger gibi onun acısını içime çekip  onu rahatlatmak isteyeceğim.
Bir çocuk küçük ya da büyük  canı yandığında  anneye sığınmak ister Çünkü bilir ki o acıyı taa derinden  hissedecek ve  bir şekilde onunla paylaşıp acısını azaltacak.
 

Etiketler

Yorumlar

Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi