Konuk Odası

Tepme ki Tepilme!

Tepme ki Tepilme! 
 

Doğma olmasa da büyüme bir İzmirli olarak çevrem çapulcu, ayyaş, TC vatandaşı, popçu, rockçı,  biraz hedonist, bazen nihilist, çokça agnostik eş dosttan oluşmakta.  Binaenaleyh (Canım babacım, yazmam zor oldu ama…), işte bu güzel insanlar,  türbanın, başörtüsünün, hacca gitmenin, kurban kesmenin vs ne kadar çağ dışı, ne kadar gereksiz olduğunu facebook, twitter, eş dost sohbetleri,  paylaşıp, yazışıp, söyleşip dururlar da,  bence yanlış yaparlar.
 Sevgili arkadaşlarım, güzel dostlarım ve biricik annem, size ne be kardeşim!  SİZE NE! Evet,  bana da çok anlamsız geliyor. Evet, kenarından köşesinden bile beni çekmiyor bu konular, kısıtlamalar ve yaptırımlar.  Ama belli ki bu inanç örf ve adetler birilerini rahatlatıyor, kendilerini iyi hissettiriyor. Bir başkasının inancını, saf masum davranış biçimlerini düşüncelerini yargılamak ne haddimize yahu! Ben onlara “tu kaka” dersem onlara da benim içkime mini eteğime “ıyyk ne fena!”  demezler mi?  Hem nasıl olur da alt beyne enjekte edilmiş bu derin mevzuların yanlış olduğu konusunda onları ikna edebilirim? Hem nereden biliyorum, belki ben yanlışım? Belli mi olur, gün olur devran döner,  neler olur? Ispanağın bile Demir açısından zengin olup olmadığı tartışılıp durmuyor mu? 
 “ Ama onlar bize karışıyorlar”  derseniz,  “sabır!” derim,  biz onlara doğru davranış biçimini gösterelim. “Bizler” ve “onlar”  benim yazıyı bombaladı ama bu güzel yurdumda durum budur maalesef
 Arkadaşlarım bir grup var ki, onları bu sevgi pıtırcığı yazımdan tenzih ediyorum şiddetle. Benden uzak dursunlar alçaklar! Onlar ki benim düşmanımdır!  Zahmet edip muhatap almam, kendime eş görmem asla!  Küçümserim gördüğüm yerde hiç acımam, acıtırım eğer ki azcık vicdanları kaldıysa tabii bir yerlerinde!
 Kimmiş bu sefil yaratıklar?  Menfaatleri, çıkarları yüzünden “Mış gibi davrananlar!” İnanmayıp inanırmış gibi görünenler, yandaşlar, yalakalar, omurgasız pis hainler! Yok olsunlar kara deliklere girsinler de kaybolsunlar!  Hayatımın son damlasına kadar uğraşmazsam onlarla n’olayım!
Ayy, bu yazı Bayram yazısıydı yahu, “Yurtta barış, dünyada barış” kıvamında. Bir önceki paragrafı başka yazıya paslamalı,  pardon kızlar
İşin özeti arkadaşlar:  Tepki tepkiyi doğurur bir.  Gelsin hoşgörü ikiiii, empati, sempati ve uzlaşma üç dört, hatta beeeeş.
Geçmiş bayramlar kutlu olsun
 

Etiketler

Yorumlar

Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi