Konuk Odası

Soğuk İntikam Yemeği

Soğuk  İntikam Yemeği

Kadının intikamından korkacaksınız dostlar. Gerçekten kadın kinini kusmaya, intikam almaya başladı mı terminatör haline geliyor. Çevremde örnekleri çoook, sizin de mutlaka böyle örnekleri görmüşlüğünüz vardır.


Kadın 20 yıl boyunca eziyet gördü, horlandı, yıprandı. Bir gün canına tak etti. O tak noktasını çok merak ettim doğrusu. Adam hayatının içine okudu hiç gıkı çıkmadı da ne oldu o noktadan sonra her şey değişti. Kocasının  kendini aldattığını yıllardır biliyordu zaten o olamaz. Aklı başına geldi desem o da değil. Zaten aptal olmasaydı kocasının ona taşıdığı bulaşıcı hastalıkların hesabını sorardı öncelikle.
Neyse gelelim bizimkine .. Önce 25 kilo verdi, fıstık gibi oldu. Kocası ve 2 çocuk üzerine yeni bir sevgili edinmiş, biz sonradan duyduk. Bir anda yepyeni bir hayata çıktı. Kocayı boşadı, boşarken de tüm malı mülkü elinden aldı. Çocukları kayın validesine postaladı. Sevgilisi ile tüm dünyayı geziyor, gününü gün ediyor, adamın yıllarca yaptığı serveti genç sevgililerle yiyor. Başarılı bir operasyon yürüttü, kutlarım (!)
Ben bu tabloya helal olsun diyemiyorum kusura bakmayın. 30'lu yaşlarında değil de 50'li yaşlarında bu noktaya gelmek bence başarı değil. Onca yılın ezikliğini ne yapacaksın. Yıllarca kendini ezdir, sömürt, sonra kalk böyle intikam al. Beni bu intikam rahatlatmazdı. Madem bu kadar akıllı ve güçlüydün baştan o kadar özveri ve tavizi niye verdin be kadın.
...
Bir başka örneğe geçelim: Çiftimiz hiç evlenmedi. Hayat arkadaşı tarzındaydılar. Kadın tam 14 yıl evlilik bekledi. Bütün arkadaşları evlenip, çoluk-çocuğa karışırken sevgilisi evlilik ve çocuk istemiyor diye yüzüne bir maske takıp izledi. Gerçekten çok ama çok sevdi, biliyorum. Yıllarca umutla bekledi. Bilimsel bir kongre için gittiği Avrupa'da çok yakışıklı, kariyer sahibi yabancı bir adamla tanışmış.
Evliliğinden bir hafta önce bir gün eve erken gelip eşyalarını toplamış gitmiş. Komidinin üzerine de davetiye bırakmış "Herşey için teşekkürler, en mutlu günümde de beni yalnız bırakma" yanında da gidiş dönüş uçak bileti..
Helal olsun mu? Be kadın sen de aklı başında birisin neden bunca yıl bu kadar özveride bulundun. Kendi düşüncelerini sana kabul ettirip, uygulatmasına, senin mutluluğuna izin vermemesine niye katlandın?
Değer miydi? Bence intikam alanların başlıca sorusu bu olmalı. Değer miydi? Bunca özveriye, çileye, zulme değmiyorsa intikam almaya da değmez. Ben iyi bir intikam senaryosu bile çıkaramam . Bu kadınların intikamına ise şapka çıkarıyorum tabii.
İntikam soğuk yenen bir yemektir demişler, ben sıcak yemek severim.

Etiketler

Yorumlar

Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi