Konuk Odası

Erkeklerle çalışmak istiyorum...

Erkeklerle çalışmak istiyorum

Her gün bir nedeni var kadınların izin istemek için. Regl sancısı, çocuğun doktor kontrolü, ateşlenmesi, okula yazdırılması, bakıcı kadının işi bırakması ve yüzlerce buna benzer neden.
İzin isteyen kadınlara diyorum ki kocalarınız izin istesin, kocanız halletsin bu sorunu,uzaylıymışım gibi bana bakıyorlar. Biz kadınlar o kadar kanıksamışız ki, o kadar yüklenmişiz ki sorumlulukları . 
Bu söylediğim acaip geliyor onlara.

Kızıyorum adamlara. Evde ananız baktı size, el bebek ,gül bebek. Gömleğiniz ütülendi,çamaşırınız yıkandı, yediğiniz önünüzde, yemediğiniz arkanızda. Evlendiniz, karınıza geçti bütün sorumluluklar.
Eee karınız da belki böyle yetiştirildi, şımartıldı annesi tarafından. Niye paylaşmıyorsun be adam sorumlulukları? Yazık değil mi karına? demek istiyorum adamlara.

Bu nedenle erkeklerle çalışmak istiyorum diyenlere çok kızıyorum. Ben daha fazla kadın istiyorum çevremde. Ki onlara bir faydam dokunsun. Çünkü her izin isteyene 1 saat bilinçlendirme konferansı veriyorum adeta. Zorluyorum onları bir şeyleri değiştirmek için. Fena da değilim hani. Başardıklarını gördükçe pek mutlu oluyorum.

Ben mi ne yapıyorum? Aynı adam bende de var. Tek bir işi, sorumluluğu olan ve onun dışında hiçbir şeyle ilgilenmeyen aynı tip bir koca. Kocaydı daha doğrusu. Çeşitli yöntemler geliştirdim kendimce. Örneğin çocukla ilgili bir şey,bir toplantı mı var? Hemen bir eylem planı yapıyorum ve İstanbul dan konuklarım geliyor çıkamam diyorum. Topu ona atıyorum. İsterse gitmesin. Çalışan kadınla olmayı seçen o. Hiçççç aldırmıyorum. Sorumluluk verilmez alınır diyorlar ama bu erkekler için geçerli değil.

Size bir tavsiye aman ha işleri üstlenmeyin! Yoksa hepsi size kalır ve işsiz kalırsınız. Çünkü çalışma hayatında erkekler tercih ediliyor.
 

Etiketler

Yorumlar

Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi