Konuk Odası

Değişim Başlıyor

 Değişim Başlıyor

 

Bazı şeyler beklemeye değer. Çünkü sonunda mutluluk, heyecan veya pozitif bir değişim vardır.

 

Biz de tam dokuz ay bekledik ve Defne ararmıza katıldı. Kırmızı yüzü , yumuk gözleri ve ilk tepki olarak ısırmaya ya da emmeye çalıştığı beyaz eldivenleri ile hem mutluluk hem heyecen hem de pozitif bir değişim yarattı.

 

Beni okuyanlarınız bilir, eyvah Ayşe ağlıyor diye bir yazı yazmıştım. Çünkü artık isyan noktasına gelmiştim. Sevgili yardımcım hamile kalmıştı ve gak desek ağlıyordu. Ofiste işleri nasıl yürüteceğimizi şaşırmıştık. Üstüne üstlük bir de hamileyi ağlattığım için düşmanca bakışlara maruz kalıyordum. İşte o zor dönemleri atlattık ve Defne aramıza katıldı.

 

Onu tüm şirkete aramıza yeni katılan arkadaşımız diye tanıttık. Muhtemelen de  öyle olacak. Çünkü artık Defne’nin ateşi, ilk dişi, tuvalet problemi, memeden kesilmesi  bizimde hayatımızı etkileyen konular haline gelecek.

 

Her küçük ve güzel şey Defne’nin olsun isteyeceğiz. Annesi ona daha erken kavuşsun diye özveride bulunacağız.

 

Doğum bir yenilenme...Yeni bir canlının gelecek olması insanı sanki gençleştiriyor.  Uzak yakın hiç farketmiyor, şahsen Ayşe Arman’ın hamile olduğunu duyunca da aynı heyecanı duydum. Yeniden teyze oluyormuşum gibi...

 

Bir tek şeye şaşırdım. Ayşe Arman, hareketli ve heyecanlı bir kaleme sahiptir. Yazdığı konuların içine girersiniz ve sizden bir şeyler yazdığını farkedersiniz. Hamilelik onu tutuk yapmış. Annelik heyecanını yazısında bulamadım. İnsan başına gelince teyze kadar bile sevinemiyor mu diye düşündüm. Ama hayattaki en büyük değişim belki de anne ve baba olmaktır. Doğal olarak insanların şoku atlatması zor olabilir ya da zaman alabilir.

 

Vücuttaki değişimden başlayarak   yaşam tarzının değişimine kadar bir çok farklı yansımaları olacağının farkına belki de ilk o anda  varılıyor. Dokuz ay boyunca da herşeyin planlanması yapılıyor.Kağıt üzerinde o kadar güzel planlanıyor ki “ her şey kontrol altında” güveni insanı rahatlatıyor.

 

Ancak................

 

Ayşe’yi doğumdan ( inşallah doğursun Ayşe Arman’ı da arayacağım !) bir kaç saat sonra aradığımda aynen şöyle dedi; “ inanamıyorum, en sonunda tanıştık.

 Çok güzel  ama bazen ağlıyor ve biz niçin olduğunu anlayamıyoruz” .

İşte kağıt üzerindeki planların bozulmaya başladığı an. Şimdi yeniden planlar yapılmaya başlanacak, Defne Hanım(!) ın gerçek etkileri yaşanacak. Yani gerçek değişim başlayacak.Bu değişimin zorlukları da eminim o en yüce sevgiyle aşılacak.

Etiketler

Yorumlar

Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi