Konuk Odası

Adem ile Havva Konuşmuyor

 Adem ile Havva konuşmuyor

 

Adem ile Havva'nın elmayı ısırdıkları andan itibaren kadın erkek arasındaki

" ne seninle ne sensiz " çekişmesi sürüp gidiyor. Çekişme zaman içinde o kadar büyüdü ki birileri buna çözüm bulmak istedi. Kitaplar yazıldı, söyleşiler yapıldı. Sevgisizlik, gezegen faklılıkları, burç uyumsuzlukları gibi bir çok neden üzerin de durularak bu iki cinsin birbirine biraz daha tolerans göstermesi için uğraşıldı. Tam iş çözülüyordu ki biri kalktı " Aşkın ömrü üç yıl" dedi, herkes uğraşmaya değmez diyerek başa döndü.

 

Sonra iş doğru kadın, doğru erkek ve bunları bulma yöntemlerine kadar uzadı. Biri kıskan diğeri asla yapma dedi. Biri kaçan kovalanır kapris yap, bir diğeri arkadaş olmalısın dedi...  Anlayacağınız herkes bir ucundan çekiştirirken ortalık bulandı ve kendi hemcinslerine ilgi duyanların sayısı artmaya başladı. Bu seferde eyvah nereye gidiyoruz, mutluluğu tanrının kurguladığı şekilde yaşayalım, özümüzü koruyalım denmeye başlandı. Kısacası ne yazan ne okuyan kimse mutlu olmadı. Ve hala ilişkilerinde başarılı olamayanlar teselliyi " beni anlamadı", "bana layık değildi",  "beni taşıyamadı " gibi atadan kalma analiz cümlelerde arıyor.

 

Kadınlar bana çok kızacak ama bir sırrımızı vereceğim. Biz kadınlar bir araya geldik mi yüzde seksen erkeklerden konuşuruz. Oradan alıp buraya koyarız, dolmaz tekrar baştan alırız. Oysa erkekler kendi aralarında eşlerini ya da sevgililerini pek konuşmazlar, konuşanı da sevmezler. Zaten onlar evde de konuşmaz diyebilirsiniz. Aslında arkadaşlarla konuşup konuşmamanın bir sakıncası yok. Önemli olan ilişkilerde çiftlerin ne kadar konuştuğu… Bence  bütün sorun burada yatıyor. Çiftler fazla sohbet etmediği, sadece zaruri konuları ve sorunları konuştuklarından, zaman içinde kişisel gelişim ya da değişimlerini bir birlerine aktaramıyorlar. Sonuç sen çok değiştin oluyor. Aslında gerçek; yıllar içinde küçük küçük başlayan değişimleri izlememek ve bir gün değişimin farkına varmak. Sonrasında bu değişimi kabullenmek ya da reddetmek. Bu noktada çatışma doruğa çıkıyor ve yıpranma başlıyor.

 

Yukarıda hafif ucuna dokunduğum; Erkekler Mars'tan Kadınlar Venüs'den, Kışkırtılmış Erkeklik Bastırılmış Kadınlık, Doğru Erkeği Bulma Kılavuzu, Erkekleri Kullanma Kılavuzu, Kadınları Kullanma Kılavuzu  v.s. gibi kitapları okumuyorum. Çünkü aynı anneden  ve babadan doğup aynı evde büyüdüğüm ablamla bile çok ciddi karakter farklılıklarım varken beraber olduğum erkeğin farklı olması neden garip olsun.

 

İşin özü; kadınlar birbirleri ile erkekleri bu kadar konuşacağına, erkekler de bu kadar susacağına,  birbirleri ile biran önce konuşmaya başlasınlar.

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler

Yorumlar

Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi