Konuk Odası

Ucuz Hissetmek

 Ucuz hissetmek / Pure Love


Yakışıklı, havalı, özgüveni tam. Egosu tavan yapmış. 50'li yaşların başında ama kendine iyi bakmış. Görünüşü mükemmel ancak tıpkı bir ergen gibi davranıyor. Adeta bir tavus kuşu, çiftleşme öncesi seremonisinde gibi. Oysa tipik bir iş görüşmesine geldim. İş dışında bir beklentim olabileceği ile ilgili en küçük bir mesajım yok.
Karşı cinsin parmağına bakmayı bırakalı 25 yıl oldu. Kapıdan girdiğimden bu yana aldığı tavır karşısında parmağına gözüm kaydı. O da evli. Etrafta arkası dönük birçok fotoğraf çerçevesi olduğuna göre çoluk, çocuk, torun, torba sahibi. Benden önce eşimle de telefonda görüştüğü için benim de evli olduğumu biliyor.
Ne şimdi bu sürekli iltifat, kurlaşmalar, flörtöz havalar? Amacı belli aslında. Beni tavlayıp, çekiciliğini kullanarak işi ucuza yaptıracak. Görüşmenin gidişatı, bakışları, tacizleri midemi bulandırmaya başlıyor.  Koltuğun kolunu sürekli okşayarak bana bakıyor. Çarpık bir gülüş dudaklarında. Neredeyse "Hadi soyunalım" diyecek. Kendimi ucuz hissediyorum önce. Bu korkunç bir his. Hiç bir zaman menfaat ve para için bedenimi ve ruhumu kullanmadım. Birden ayılıyorum. Benim ucuz hissetmem değil, ruhunu, bedenini üç kuruşluk iş için kullanması, onu beyin fahişesi yapar.
Bu aydınlanma ile artık iltifat almaktan, bakışlarıyla taciz edilmekten bu yaşta kızaran yüzümü kaldırıp soruyorum, "Ergen muhabbetimiz bittiyse yaşımıza ve konumumuza uygun bir görüşme yapabiliriz değil mi?" Suratı donuyor, bozuluyor, rengi kararıyor. Görüşme tahmin ettiğim gibi kötü bitiyor. Zaten belliydi. "Biz diğer firmalarla da görüşelim, size döneriz" diyor. Artık dayanamıyorum, "Siz diğerleri ile görüşüp onlardan birini seçin. Sizinle çalışmak istemiyorum" diyorum. İyice küstahlaşıyor artık, "Kadınlar bana bayılır. Sen de zoru oynayanlardansın ondan anlaşamadık. Bir orta yol bulurduk güzelim" diyor. "Zoru oynamıyorum. Ahlaki yapımın gereğini yapıyorum. Ben sizinle iş yapmaya geldim ama siz aşk yapacak birini arıyorsunuz o yüzden başka kapıya. İlk önce bana kendimi ucuz hissettirdiniz şimdiyse sizi ucuz görüyorum" deyip çıkıyorum.
Aradan iki gün geçiyor telefon açıyor. Yanıt vermiyorum. Mesaj atıyor, " Gelin tekrar görüşmek istiyorum" diye. Bu pisliğin ayağına bir daha gitmem. Adam gibi iş yapacak daha çok müşteri var. Sakinleşince düşünüyorum, piyasada ona karşılık verecek iki laf bir bakışa kanacak çok hemcinsim var ne yazık ki. Belli ki bugüne kadar böyle götürmüş işini ama bu defa sert kayaya çarptı.

Etiketler

Yorumlar

Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi