Konuk Odası

"Sadece iki buçuk saat " ( Öykü Denemeler ) /Jale Türkmen Üzrek

 Sadece iki buçuk saat

Kafeden çıktığımda saat 12ydi. Orada geçirdiğim 2 saat,  birazdan işleyeceğim cinayet öncesi güzel bir mola oldu benim için… Az sonra öldüreceğim sevgili  kocam Hakan’ın en sevdiği mozaik pastanın yanında, biricik arkadaşım Hande’nin favorisi Espresso Machito’mu  yudumlamak ne keyifti ama!  Bu kafeyi seçmem sadece menüsünden değildi elbet.   Bu sırılsıklam gerzek sevgililerin sözde aşk yuvalarının hemen karşısında olması çok işime gelmişti böylelikle cinayet planımı son kez gözden geçirirken Kurbanlarımın eve giriş çıkışları,  evdeki hareketleri, her şey kontrolüm altındaydı.

 Ben kafeden çıkmadan yarım saat önce yatak odasının ışığı sönmüştü.  Mükemmel cinayetimi riske atmamak için sokakta bir yarım saat daha oyalanıp iyice uykuya dalmalarını bekledim. Sonunda kendim de öleceğim için cinayetin çok da mükemmel olmasına gerek yoktu aslında. Sadece o iki hainin yaralı kurtulmalarını riske atamazdım.

 Aylardır  hain Hakan’la o şıllık Hande’yi nasıl öldüreceğimi ince ince çalışmıştım.  Aşkından iyice serseme dönmüş Hakan salağı lütfedip 15 senedir oturduğumuz evimizi tüm eşyalarla birlikte bırakıp çekip gittiğinde öldürüleceği silahı da bana hediye etmiş oldu. Silah, Albay emeklisi rahmetli kayınpedere aitti. Hakan ödleğin o silahı bir kere bile eline aldığını hatırlamıyorum. Bense onu bir gün kullanacağımdan adım gibi emindim.

Hakan’la Hande’nin trafiklerini öğrenmek için  mesleğinden men edilmiş polis Ahmet’i 6 ay kadar  önce tutmuştum. Ahmet  bana gerekli bilgiler toplamak, aşk yuvalarının yedek anahtarlarını yaptırmak dışında yakın mesafeden birini nasıl vuracağımı güzelce öğretmişti.  Üstüne bir de susturucu verince artık yurt dışında ona yeni bir yaşam sağlayacak serveti çoktan hak etmişti.

Parayı n’apacaktım ki! Ahmak  Hakan zaten tüm mal varlığını bayıla bayıla bana vermişti. Sırf arkadaş bozuntusu o yosma ile olmak için!  Oysa Hakan’la bir çocuğumuz olsaydı durum farklı olur muydu? Romantik hayallere gerek yok! Büyük bir ihtimal Hakan’dan sırf intikam almak için o çocuğu da öldürürdüm. Bu Hakan’ı öldürmekten çok daha dahiyane bir fikir aslında. Bir zamanlar nasıl da yalvarmış dil dökmüştü hamile kalmam için.  Güzel vücudumu Hakan’ın sevgisini paylaşacağım bir piç kurusu için bozacak kadar enayi miydim!

Evime döndüğümde saat  ikiydi.  Silahımla yatağıma uzandığımda 2 .15.

Üstüm başım kan içinde kalmıştı. Bu kadar çok kana bulanacağımı tahmin etmemiştim. O salak polis bozuntusu uyarmamıştı beni. Ellerim kandan yapış yapış, acımtırak tuz tadı ise çok  lezzetliydi. Burnuma çektim yavaş yavaş… Oh, mis gibi Hakan ve Hande kokuyordu ellerim…

 

Aslında öldürmek beklediğim kadar keyif vermemişti bana.  Uyurken birilerini vurmak çok anlamlı değilmiş.  Planladığım gibi İlk olarak Hande’ye vurdum. Sevgilisinin kanlarına bulanmış  Hakan’ın bir anda uyanıp bana aptal aptal bakması çok komikti.  Şaşkınlık  değildi yüzündeki ifade.  Korku dolu bir kabulleniş vardı bakışlarında.   Hakan beni iyi tanırdı ama aldığı onca önlem boşa gitmişti.

Ah,  keşke uyandırıp yalvarmalarını izleyebilseydim! Hayır, cinayetimi riske atamazdım. Bir an öldürmeye devam etmek iyi bir fikir gibi geldi ama planlarımı kendimi de öldürmek üzere yapmıştım. Yoksa o polis müsveddesi Ahmet’in yerine yurt dışına kaçan ben olabilirdim.

Silahı güzel yüzüme doğrulttuğumda 2:30duJ

 

 

 

Etiketler

Yorumlar

Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi