Konuk Odası

Cygnus Makaleleri

 

Cygnus

Bilinçaltı Kusarsa

(21.03.14)

Telefonlar; eş dost arıyor. Pınarcım uğradı. Ice tea limon istedim. Saman gibi yemekler tek gitmiyor. Annem okusa, duysa vay halime! Neyse ki aramızda. Zaten seni açıp okumuyor yazdıklarıma dayanamayacağını söylediği için. İlk kez oku diyorum okumuyor. Sistem tersine çalışmaya başladı. Şaşırtıcı N. aradı. Konuştuk tartışmayı hiç açmadı ben de açmadım. Sonra konuşmanın ilerleyen kısımlarında kendisi açtı ve: “Gerçekten büyük ölçüde değiştiğini görüyorum. Konuyu açmadın.” dedi. Ben de: “Gerek yok, oldu bitti.” dedim. Yaptığı hatayı ve neler yaşadığını anlattı. Tekrar eski diyaloğumuzu yakaladığımız için mutluyum. 


Devamı...

Cygnus

Enfeksiyon (2)

(19.03.2014)

Dayadılar serumu, dayadılar antibiyotiği of gözümü açamıyorum. Hayli yorgun düşmüşüm. İlk gün annem kaldı yanımda. Sağ olsun hastane yönetimi çift kişilik odayı tahsis etti bana. Üç gün için valizlerimle anca sığarım(!). İlk günün akşamı tekerlekli sandalye ile röntgene götürdüler. Binmek istemiyorum ben yürüyebilirim. Bu halde insanların bana bakmasından rahatsız oluyorum. Ben size şişman, sıska, kel, gözlüklü, beyaz saçlı ya da ne bileyim zilyon tane sıfatlarınızdan dolayı rahatsız edercesine bakıyor muyum? Evet, ben kanserim, kelim, yürümeye halim olmadığını düşünerek beni sandalye ile bir yerden bir yere taşıyorlar. Siz açın k.çınıza bakın.

 
Günde 4 antibiyotik veriyorlar serum içinde. İlk gün yine kan iğnesi. Ertesi gün ablamı çağırdık kalması için. Yoksa annemin kıyafetleri kendisine deri olup yapışıp başkalaşım geçirecekti. Ablam gelmeden bir iki saat önce enfeksiyon profesörüm, kendi hematoloji profesörüm, 2 hematoloji doktoru ve iki hemşire konsültasyon için geldiler. 

Devamı...

Cygnus

Misafirim

(25.02.14)

Pazar akşamını görüşemesek de kalplerimiz bir olan Ecem Ve Cengiz’ leydim. Her gideceğim eve öncesinde :”Evini temizle, başka insan misafir çağırma” diyorum. İnsan misafir derken evet bazısında tyrannosaurus olma ihtimali ile karşı karşıya kalmak istemem ya da gollum, tek taş yüzük isterse kendisine hediye edeceğim tek taş, birinden rica edeceğim böbrek taşı olur. Ama daha değerli olması gerekmiyor mu? İnsan vücudu üretiyor şaka maka her bir insanın diğerinden farklı taşları. AAA! Yine konuyu dağıttım. Boy boy geyiklerime daldım. 


Devamı...

Cygnus

Kemo Kafası

(23.02.14)

Yine son bir haftadayım. Genel anlamda çok rahat bir kemoterapi dönemi geçirdim. Neredeyse hiç midem bulanmadı ve çok nadir halsiz kaldım. Bir tek ağzımın içinde aftlar çıktı. İlk kemoterapi gibi değil hatta kıyaslanamaz bile en azından yemek yiyebilir durumdayım. Ama moralim bozuk yine depresyona bağladım bağlayacağım. Mok varmış madalya dağıtılıyorlarmış gibi (R-CHOP) ilaç tedavi protokolünün ismini Google yazıp aradım. İlacın yan etkileri kalp yetmezliğinden tut, kısırlığa, oradan bitkinliğin zevk-ü sefası, sonra efendime söyleyeyim diş eti kanamalarını ballandıra ballandıra anlatmışlar. 


Devamı...

Cygnus

Kelaynak&Tembel&Sürpriz

(01.02.14)

Yay kaşlarım kelaynak gibi kaldı. Arada boşluklar var silik silik görünüyor. Duruma kozmetik yetişti. İki ay önce sana bahsettiğim son seyahatimde bunun başıma geleceğini bildiğimden kaş kalemi almıştım. Onunla boyayınca renk sırıtmıyor ve doğal görünüyor. Ancak dökülen kirpiklerim için bir şey bulamıyorum. Tamamen yitirmiş değilim ama büyük oranda azalmış durumda. Artık adet görmüyorum ama mirası adet döneminde çıkan ufak tefek sivilceler oldu. Kemoterapi cildi kuruttuğu için normalde gün sonunda yağdan pırıl pırıl parlayan cildim şu anda normal bir parlama bile yapmıyor. Sanırım cildin aşırı yağ üretimi normal seviyeye geldi. 

Ergenlik dönemindeki sivilce patlamalarım, hali hazırdaki yaş dönemimde yoğun yağlı cildim, siyah noktalarım ve şu anda bulunduğum nezle dönemini göz önüne alırsak 50 yaşımda 30 ların başlarında göstermeyi planlıyorum. Yaptıracağım en büyük müdahale de dolgu enjekte ettirmek olabilir. Optimistliğin bu kadarına da kendime pes diyorum.

 

Devamı...
12345678910
Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi