Konuk Odası

Külkedisi Makaleleri

 

Külkedisi

TECRÜBE

  

Fırat’la doludizgin bir hayat gidiyor, uzun zamandır birlikte aynı evde yaşıyoruz ve biz daha birbirimizi hiç kırıp inceltmedik küsmedik. İkimizin de başından birer evlilik geçmiş. Onun çok mutlu bir evliliği olmuş ve eşini kaybetmiş. Benim ise mutsuz bir evlilik boşanma ile noktalandı. Kısaca bir mutlu evlilik, bir mutsuz evlilik sonucunda yaşça olgun iki insan olarak birbirimizi bulduk ve çok güzel bir ilişki yaşıyoruz..

 Bugün ilişkimizi sorguladım ve çok düşündüm bence bu ilişkinin bu kadar güzel gitmesinin  en büyük nedeni de yaşımızın olgunluğu ve başımızdan gecen evliliklerden edindiğimiz tecrübeler dedim..

 Evlilik ve ilişki konusunda otorite değilim, psikolog hiç değilim sadece kendimce edindiğim tecrübeleri bu yazımda paylaşmak istedim.  


Devamı...

Külkedisi

Hayat Sana Teşekkür Ederim !!

 

Evet, yazıma başlamadan önce tekrar söylüyorum ve hep söyleyeceğim “Hayat sana teşekkür ederim”

Hayatımın büyük bir bölümü özellikle evlenip anne olduktan sonra çok sıkıntılı dönemler geçirdim ve tüm içtenliğimle bunları hep sizlerle Sır Kadınlarla paylaştım. Yaşadıklarımı en az benim kadar sizlerde çok iyi biliyorsunuz. Sizleri zaman zaman üzüp, son zamanlarda da güzel haberler vererek mutlu ettim.  

Uzun zamandır da sizlerden uzak kaldım. Sizlere yazamadım diye zaman zaman da kendimi suçlu hissettim. Altı aydır Türkiye’deyim çok yoğun ve yorucu ama bir o kadar da güzel ve heyecanlı günler yaşadım.

Benim için bir mucize gerçekleşti. Kızımı hayatımın en önemli varlığını evlendirdim. Herkesin evladı çok kıymetli ve çok özeldir ama bazı evlatlar vardır ki hiç hak etmedikleri sorunlarla karşılaşır ve hayat onları yorar hasta eder. Benim biricik kızımda mutsuz bir evliliğin içinde büyümenin verdiği sorunlarla zor bir gençlik geçirdi. Kimseyle paylaşamadığı içinden çıkamadığı sorunların ve babasına duyduğu gizli öfkenin acısını hep benden çıkardı, tüm kavgası benimleydi.

Benim ise tek duam onun sağlıklı, mutlu ve ayaklarının üstünde durduğunu görüp, ona sahip çıkacak birisinin yanında olmasını istemekti. Ve sonunda dualarım kabul oldu “benim evlenmemi aklından çıkar anne, ben babamla seni gördükten sonra kesinlikle evlenemem” diyen kızım bir anda ben âşık oldum ve evlenme teklifi aldım gel anne diye beni telefonla aradı, o günü unutmam mümkün değil. Önceleri acaba yalnızlığın verdiği ani yanlış bir karar mı diye çok korktum. Ama gelip onun mutluluğuna ve heyecanına şahit olunca içim çok rahat etti tüm kuruntularım bitti.

İnsan evladının mutluluğunu görünce yaşamış olduğu tüm sıkıntıları bir anda unutuyor. Bende geçmişi yaşanan sıkıntıların hepsini unuttum. Yaşamam gerekiyormuş yaşadım diyorum. Artık geleceğe bakıp, kalan ömrümü mutlu geçirmek için Fırat’ın yanına dönüyorum. Ama bu dönüş biraz farklı kızımı evlendirdiğim için onun mutlu olduğunu bilerek içim çok daha rahat dönüyorum.

Ve yaşadığım acı, tatlı her gün için, özellikle de kızımın bu mutluluğuna şahit olup, bana bu günleri yaşattığın için “Hayat sana da çok ama çok teşekkür ediyorum.”

 


Devamı...

Külkedisi

Mesaj

 

Güzel bir sabah Fırat’ı işe uğurladım keyfim yerinde kendime günlük bir program yaptım. Bugün çarşı Pazar gezecektim Noel keyfini çıkarmak için hazırlanmaya başladığımda telefonuma bir mesaj geldi.

Mesajın kimden geldiğini görünce şaşırdım okudukça daha çok şaşırdım. Mesaj benim çocukluğumu, gençliğimi hayatımın büyük bir bölümünü birlikte geçirdiğim kardeş gibi görüp çok kıymet verdiğim hatta abisi ile evlenip dost iken akraba olduğum birinden kızımın halasından geliyordu.

Kızımın halası diyorum, çünkü ben onu 5 yıl önce hayatımdan çıkardım. Artık benim hayatımda sadece kızımın halası olarak yer alıyor. Abisinden boşanırken, abinden boşanıyorum ama senden asla!! Çünkü sen benim dostum, çocukluğum, gençliğim kardeşimsin demiştim.

Ama hiçbir şey düşündüğüm gibi olmadı benim kardeşim dediğim insan bambaşka biri oldu çıktı. En zor zamanımda beni yalnız bırakıp abisi ile bir olup beni çok üzdü. Bende daha fazla üzülmeden hayatımdan çıkardım. Ama bir gerçek var ki abisini hayatımdan çıkarırken bu kadar zorlanmamıştım  

Şimdi bu kadar seneden sonra bana mesaj göndermiş ve ben mesajı okurken gözyaşlarıma hâkim olamadım. Keşke bu mesaj yıllar önce birbirimizden kopmadan gelseydi istedim.

 


Devamı...

Külkedisi

Evlilik Neyin Garantisi !!!

 

Vizem hazır biletler kesildi. Fırat iki gün sonra geliyor o çok heyecanlı . Ben ise hala çalışıyorum, hala koşturuyorum heyecanlanmaya bile fırsat bulamıyorum.

Bir taraftan da kızımla uğraşıyorum gitmem yaklaştıkça huysuzluğu arttı “ben yalnız ne yapacağım” diye  panik içinde. Her fırsatta  canımı acıtacak bir şeyler buluyor. Alıştım herhalde onun için bu ayrılığın iyi olacağına inanarak çok üstünde durmuyorum.

 

Bu arada Annem dahil çevremde bir çok insan “sen ne yapıyorsun, neden düzenini bozuyorsun” bu yaştan sonra değer mi!! diye bir sürü eleştiriler yapıyorlar.

 

Hele nikah düşünmediğimi evlenmeyeceğimi duyanlar iyice üstüme geliyor . Nikahsız nasıl yaşarsın,

ya yapamazsan ,düşündüğün gibi olmaz geri dönersen,  evlensene kendini geleceğinin garantiye alsana gibi saçma sapan sözler ile beni delirtiyor. Hatta bazen içimden  size neeee diye avaz avaz bağırmak geliyor..

 

Hadi annemi çok iyi anlıyorum  yaşlı kadın evlenmeden yaşamak ona ters gelebilir   benim için kaygılanması  çok doğal. Ama diğer insanları hiç anlamıyorum. Herkes herşeyi maşallah ne çok biliyor, insanların özel hayatlarını sorgulamayı, akıl vermeyi ne  çok seviyorlar.

 

 


Devamı...

Külkedisi

Vakit Tamam!!../

Önce Anneyim, kadınım işin özü insanım duygularım var sevmek ve sevilmek hayatın içinde var olduğumu hissettiriyor bana, hiçbir zaman kendimden vazgeçmedim. Belki de yıllardır yaşadığım sorunların üstesinden böyle geldim. Hayatımda biri olsun isterken Fırat ile tanıştım 2 yıldır birlikteyiz o yurtdışında ben burada olabildiğince güzel bir ilişki yaşıyoruz birlikte olunca çok güzel vakit geçiriyoruz ama yetmiyor tabii. Birbirimize alışınca aramızdaki bu mesafeler zor gelmeye başladı Fırat her geldiğinde yeter artık birlikte dönelim bir düzen kurup birlikte yaşayalım istiyor. Ben ise her seferinde biraz daha, biraz daha diyerek uzatıyorum. Ama bu sefer kaçış yok gibi Fırat beni götürmeye kararlı. Onun bu kararlığı uykularımı kaçıyor, düşündükçe iş ciddiye bindikçe ateşler basıyor, kızıma baktıkça ya ben gidince boşluğa düşüp hastalanıp tekrar saçlarını koparmaya başlarsa diye çok korkuyorum.. Baktım kaçış yok Fırat ısrarcı hemen kızımın doktoruna gittim. Korkularımı anlattım.
Devamı...
12345678
Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi