Konuk Odası

Dekolte Makaleleri

 

Dekolte

Sosyal Manyak

Millet ne sosyal medya manyağı oldu arkadaş? İyiden iyiye şaşırdık artık. Otu boku paylaşmanın ötesine geçti; ruh hastası gibiyiz. Milletçe kafayı kırma noktasını geçtik ve şuursuzlukta tavan yapıyoruz.

Sosyal medya canavarı olan ben bile bazı paylaşımlara isyan eder oldum artık. Geçen hafta bir anda aydım sanki. Bir hafta önce evinden cenaze çıkan bir kadın var tanıdığım. Aile bireylerinden kan bağı olmadığı halde çok sevdiği bir kişiyi kaybetti. Aniden gelen bir ölümdü. 

Devamı...

Dekolte

2015' e Girerken Arkadaş Düellosu

Eve erken gelip de kanepeye pelte gibi yayıldığım bir akşam halindeyim. Elimde kumanda, şuursuzca kanal gezinirken “O Ses Türkiye” yarışmasının “Düello” durumlarına denk geldim. Birkaç hafta önce uğruna haldır huldur butonlara bastıkları kendi yarışmacılarını, format gereği birbiriyle eşlemek zorunda kalan jüri üyeleri “Düello” günleri geldiğinde zırp pırt kendi adamlarını elemek zorunda kalıyorlar. 

Ay keşke biz de bunu yapabilsek aslında. Yıldız haritamın en hararetli aylarıyla yılı kapatmak üzereyken, pek çok kişiyi 2014 yılında bıraktığım da bir gerçek. Henüz kendileri bilmeseler de 2015 yılında benim şahane enerjimden yararlanamayacaklar. Sürekli kendileriyle meşgul oldukları için, mastürbasyon ruh haliyle bunu da epeyce geç fark edecekler.

 

Devamı...

Dekolte

En hasından soğuk intikam yemeği

Şimdikiler gibi falan değildi; kocaman metalden diş tellerim vardı. Her bir dişimi kalın kemer gibi saran metal yüzükler birbirine sert metal iplerle bağlıydı. Gülünce Bond filmlerindeki gümüş dişli adama benziyordum ve ağzımda bunca ağırlığı taşımama rağmen çenem bir türlü çabuk düzelmiyordu. Ergenliğin dibine vurmuş sivilceli suratımı çevreleyen inatçı saçlarımı yatıştırmak için zamanın trendi briyantini kafama sıkıp duruyordum ama çabalarım boşunaydı. Çok çirkindim. Hatta çok çok çirkindim. Ve işin kötüsü feci aşıktım.


Devamı...

Dekolte

Yaz Düğünleri

Ay yeteeeeeeer! Yaz bitti, düğünler davetler bitmedi ayol. Üç aydır hangi davete hangi kostümü giyeceğimi düşünmekten, her davet için ayrı ayakkabı çanta peşinde koşturmaktan, annemden daha çok modacımı görmekten, her organizasyonda hemen hemen aynı kişilerle karşılaşacağımı bildiğim için hepsine farklı giysi ve aksesuar düşünmekten yoruldum ben.
Bütün gelinler yazın evlenmese olur mu acaba? Ya da bir gelin neden illaki yazın evlenir?


Devamı...

Dekolte

Emekli İkramiyesi

Evinin son odası olan yedinciyi de gezdirip rahatladı. Yüzündeki mağrur ifade, müstehzi gülüş ve “Noolduuuu? Havandan yanına varılmıyordu işyerindeykeeeeen? Oldun mu mosmorrrr?” bakışı kesinlikle benim beynimde yarattığım bir görüntü değildi. Hatun çatıııır çatır attı bana havasını. Müstahak mıydım? Evet. Kesinlikle evet. Ben bunu çok uzun yıllar önce hak etmiştim.
Aynı işyerinin farklı departmanlarında çalıştığımız halde sık sık karşılaşırdık molalarda. O zamanlar işyerlerinde sigara içiliyordu. Her ikimiz de fosur fosur sigara içer, fırsat bulduğumuz her an mesai kaçamağı yapardık. Onun yöneticisi delinin tekiydi; sigara molalarımızda müdüründen yakınmasına izin verir, hiç olmazsa bu kısacık zamanlarda rahatlamasına yardımcı olmak isterdim. Müdürünün sesi yarı açık ofisimizde çın çın öter, böyle böğürtü zamanlarında onların biriminin önünden geçmem gerektiği için çişten çatlayacak olsam da tuvalete gitmezdim. Sidik zorunun ne olduğunu o yıllarda öğrendim sayılır.
 


Devamı...
1234567
Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi