Konuk Odası

Big Cat Makaleleri

 

Big Cat

Ayşe Anne Oluyor

 

 

Annelik zor iş. Bir evlat olarak 65 yaşına gelmiş annemden beklediklerimi düşündükçe daha da zor olduğunu düşünüyorum. Allah korusun anne hastalanmadığı sürece onun yaşlandığı bizimde büyüdüğümüz aklımıza gelmiyor. Aynı şekilde annelerimiz de yaşlandığımızı artık kendi kendimize yettiğimizi, anne ya da baba olduğumuzu düşünmüyorlar. Beynimizin bir tarafında rollerimizi kilitliyoruz. Şartlar belirgin bir şekilde değişmediği sürece de bozmuyoruz.

 

Dünyanın en güzel şeyi bir anneye şımarmaktır. Çünkü karşı taraf zaten şımartmaya hazırdır. Siz bir istersiniz o bin verir. Bazen hayattaki kızgınlıklarımızı onlardan çıkartırız. Bazan başkalarına olamayacağımız kadar onlara karşı kırıcı oluruz. Buna rağmen annelik içgüdüleriyle neye / kime kızdığımızı o kadar güzel hissederler ki, yüce gönülleriyle yine bizi affederler.

 

Ben anne değilim, bir evlat olarak anneliği anlamaya çalışıyorum. Anneliğe adım atarken ablamı ve arkadaşlarımı gözlemledim. Ancak her anlarını dakikalarını yaşamadım. Bu yüzden anneliğin ilk kıvılcımlarının bedende çakmasıyla başlayan değişimi çok da yakından izleyemedim. Bütün bildiğim vucutta başlayan deformasyon, özgürlüklerin kısıtlanmaya başlaması ve doğum sonrası iki yılın inanılmaz zor olduğu.

 

Bugünlerde farklı bir tecrübe yaşamaya başladım. Günde 8 saatten fazla bir hamileliği izliyorum. Çünkü sevgili yardımcım Ayşe hamile.

 

 


Devamı...

Big Cat

Aile Dizimi

Bir kaç senedir, kızımla çeşitli problemler yaşıyoruz. kendisi 14 yaşında ve oldukça zor bir ergenlik geçiriyor, daha doğrusu geçiriyoruz demeliyim. Bununla ilgili olarak bir çok terapist, psikiyatrist vb. her yerden destek aldım, halen de alıyorum. Fakat hiç bir gelişme kaydetmiyoruz gibi görünüyor... gerçi artık bilemiyorum belki de bu yaşadıklarımız “sorun” değildir, olayın doğası böyle oldu sanki, bodosloma arkadaşımın yazdığı “Bir ergenle aynı evde yaşamak” yazısını aynı ben diye diye okudum 

Benim kızım üstelik bir de sigara içmeye başladı ve hayata o kadar kızgın ki, normal bir gün geçiremiyorum desem yeridir. Ben de çözüm arama sürecinde arkadaşımla dertleşirken bana bir yöntem önerdi. Aile dizimi denilen bir terapi varmış, bir incelesene dedi... ilk önce tabii ki internetten inceledim konuyu, neymiş bir öğreneyim dedim... Konu çok ilginç,


Devamı...

Big Cat

Taciz Var mı?

İlişkinizde tacize uğruyor musunuz? Bu soruya net ve kesin bir biçimde “hayır çok iyiyim, yok böyle bir sorunum” diyebiliyor musunuz yoksa içinizde bir şeyler sizi rahatsız ediyor, şöyle bir ikircikleniyor ama kabul edemiyor, kendi kendinize mantıklı çerçeveler uydurmaya mı çalışıyorsunuz? Çünkü çok yakınımızın yani özellikle partnerimizin uyguladığı şiddetin kurbanı kendimiz isek kabullenemiyoruz. Burada bir alıntıya yer verip Uzman psikolog Deniz Erdem’in tanımından yararlanmak istiyorum;
“İstismar edildiğinizi nasıl anlarsınız? Bazen çok açıktır. Fiziksel ya da sözel şiddete maruz kalırsınız. Ama bazen de, hatta belki de çoğu zaman, alttan alta, kendini belli etmeyen, hatta dışarıdan bakıldığında sanki size rahat batıyormuş gibi görünen istismar çeşitleri vardır


Devamı...

Big Cat

Olmak ya da Olmamak

Muhalefet olmayı hiç sevmiyorum... ama bazen kendimi alamıyorum güzel arkadaşlarım. Populer olandan sıkıldım, sıradanlıktan sıkıldım(bu gruba kendim de girer miyim yaw?), hep banadan sıkıldım, mütevazı görünmeye çalışandan sıkıldım, galiba herkesten sıkıldım, uzatamıycam listeyi, listedekileri düşünürken fenalık geldi. Sıkılmayacağım şeyler düşünmek lazım, hmmmmm, mesela sevgilimi   evetttttt arkadaşlar  bir erkek var artık hayatımda. Hem de şimdiye kadar olanlardan çok farklı biri. Sanırım kafamdaki bazı eksikleri tamamladım ve hafifçe iyileştim. Bu normal adam başka türlü giremezdi benim aklıma ve oradan da kalbime.


Devamı...

Big Cat

Kim bozdu bu erkekleri?

Biraz geç oldu farkındayım,  çoğunuz için çok güncel değil bu konu ama Ayşe Arman’ın yaptığı röportajlarda Türk erkekleri durumu bence çok güzel açıklamış, görüldüğü üzere ben uydurmuyorum erkeklerin bir çeşit kaypak oluşunu, kendileri de farkında bazı hemcinslerinin “tavlamak” adlı oyunda ne figürler sergilediğinin... Türk kadınına “seni çocuğumun anası yapmak istiyorum” de, olay tamamdır, kadını tavlarsın. Geçen yazımda bahsettiğim “vurkaç” tipi erkeklerin bir numaralı oyunu budur.  Kadınlarımız evlenmek ister arkadaşlar, bu anlatılanlar yalan demeyin hiç. Bu isteğin en temelinde para yatar bence.

 


Devamı...
123
Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi