Konuk Odası

Bianca Makaleleri

 

Bianca

Değişim Başlıyor

 

Bazı şeyler beklemeye değer. Çünkü sonunda mutluluk, heyecan veya pozitif bir değişim vardır.

 

Biz de tam dokuz ay bekledik ve Defne ararmıza katıldı. Kırmızı yüzü , yumuk gözleri ve ilk tepki olarak ısırmaya ya da emmeye çalıştığı beyaz eldivenleri ile hem mutluluk hem heyecen hem de pozitif bir değişim yarattı.

 

Beni okuyanlarınız bilir, eyvah Ayşe ağlıyor diye bir yazı yazmıştım. Çünkü artık isyan noktasına gelmiştim. Sevgili yardımcım hamile kalmıştı ve gak desek ağlıyordu. Ofiste işleri nasıl yürüteceğimizi şaşırmıştık. Üstüne üstlük bir de hamileyi ağlattığım için düşmanca bakışlara maruz kalıyordum. İşte o zor dönemleri atlattık ve Defne aramıza katıldı.

  


Devamı...

Bianca

Aşkın gül bahçesi

 

 

Aşkın tarifi zor... Bana göre bir çok mantıksızlığı içinde barındıran, insanların daha başlarken sonunda acı olabilirmi hissini bir yumruk gibi midelerinde hissettikleri, risk unsuru en yüksek duygu biçimi.

Çoğu zaman aşkla mantığımız çelişir. Anı büyük bir keyifle yaşarken içimizde bir yerde gelecek kaygısı pır pır eder. İşte bu noktada kendimiz yoklamalıyız.Sevginin alışkanlığa dönüşmesine izin mi vermeliyiz, yoksa onu kutsal bir zırhla korumalı mıyız? Aslında kendimize karşı sabırlı olmalıyız. Aşk sabır ister, özveri ister, “iki kişilik sevgi” ister. Basittir, basit olduğu kadar karmaşıktır, karmaşık olduğu içinde çoğu zaman anlaşılmazdır.

 


Devamı...

Bianca

Enerji Vampirleri

 

 

Koşmak, zıplamak çocuklar gibi olmak istemez misiniz? Hani içinizde garip bir çoşku kabarır. Bir yerlerden gelen bir enerji fazlası vardır  nasıl yönlendireceğinizi bilemezsiniz  ama spor da yapmak istemezsiniz. Hani  muzur olmak istersiniz ya, işte tam böyle bir durum.

Dünya umurunuzda değildir, kredi kartı yatmamış, patron rapor bekliyor, kocamın gömlekleri temizleyici de, akşama misafir gelecek............ BANA NE...........

Herkese; “Ben eğlenmek, çoşmak istiyorum. Ben dünyayı takmak istemiyorum. Ben varsam varsınız. Ben önemliyim. Önemimi bilmeyenlere duyurulur, zaten onlarla da görüşmeyeceğim. Kimse benim dünyamı kirletmesin, kafamı bulandırmasın, canımı da sıkmasın.” demek istersiniz.

Söylemesi bu kadar kolay da yapması bu kadar kolay mı ? Aslında bu kadar kolay, sadece biraz cesaret. Çünkü mutlusunuz ve mutlu kalmak istiyorsunuz. Hatta çevrenizdekileri de mutlu etmek istiyorsunuz.

 

 


Devamı...

Bianca

Adem ile Havva Konuşmuyor

 

Adem ile Havva'nın elmayı ısırdıkları andan itibaren kadın erkek arasındaki" ne seninle ne sensiz " çekişmesi sürüp gidiyor. Çekişme zaman içinde o kadar büyüdü ki birileri buna çözüm bulmak istedi. Kitaplar yazıldı, söyleşiler yapıldı. Sevgisizlik, gezegen faklılıkları, burç uyumsuzlukları gibi bir çok neden üzerin de durularak bu iki cinsin birbirine biraz daha tolerans göstermesi için uğraşıldı. Tam iş çözülüyordu ki biri kalktı " Aşkın ömrü üç yıl" dedi, herkes uğraşmaya değmez diyerek başa döndü.

Sonra iş doğru kadın, doğru erkek ve bunları bulma yöntemlerine kadar uzadı. Biri kıskan diğeri asla yapma dedi. Biri kaçan kovalanır kapris yap, bir diğeri arkadaş olmalısın dedi...  Anlayacağınız herkes bir ucundan çekiştirirken ortalık bulandı ve kendi hemcinslerine ilgi duyanların sayısı artmaya başladı.

 

 


Devamı...

Bianca

Aşk Yanıbaşımızda

 

Uzun zamandır aşk yazmıyordum.  Aşkı unuttuğumu sanmayın. Ne  unuturum ne de unuttururum. Hayatımıza renk katan, en büyük acıları yaşadığımızı düşünüp bir daha asla dediğimizde  yine karşımızda bulduğumuz bu iksir öyle kolay kolay kenara atılacak gibi değil.

 

Aşkın tarifi zor...Ben aşkı;  “ Bir çok mantıksızlığı içinde barındıran, insanların daha başlarken sonunda acı olabilirmi hissini bir yumruk gibi midelerinde hissettikleri risk unsuru yüksek duygu biçimi.” olarak tanımlıyorum. Aşk sabır ister, özen ister, dinlemek ister ve en önemlisi hep iki kişi ister.

 

Aşk her an her yerde karşımıza çıkabilir.Öylece durup onu farketmemizi bekler, bazen farkedip büyüsüne kapılırız bazen de sessizce yanından geçer gideriz ve bir başka aşkın hayali ile yaşamaya devam ederiz.

 

En tehlikelisi ise sahip olduğumuz aşkı unuturuz. Klasik bir cümle ile özetleriz “ aşk zamanla yerini alışkanlığa bırakıyor, monotonlaşıyor ve adı sevgi oluyor.” Ben de böyle düşünüyordum ancak anladım ki yanlış

yoldayım. Sevgili yada karı koca heyecanını  kaybeden ilişkilerimizi böyle sınıflandırmak kolay bir kaçış yolu. Tembellik yapıyoruz, karşımzıdaki emek versin istiyoruz, konuşmuyoruz.

 

İlişkimizi test etmek elimizde. Alışkanlıklarımızın esiri olamadan hayatı doya doya yaşamalıyız. Aşık olduğumuzu ya da aşkımızın devam ettiğini

anlamamızı yardım edecek bir çok soru vardır. Bu soruların barındırdığı duygu  ve davranışlar evrenseldir. Soruların anlamı batıdaki şehirli kadın de doğudaki  köylü kadın içinde aynıdır.                  

 

İşte muhteşem sorular;

Herkes, O’nun size uygun olmadığını söylediğinde kulaklarınızı tıkayıp ona gittiniz mi? O’nun için herşeyinizi kaybetme pahasına risk aldınız mı? Beraber olamasanız da O’nun mutlu olmasını istediniz mi?

Onunla sıcacık bir yuvanın hayalini kurdunuz mu ya da Onsuz  bir evde yaşamanın dayanılmazlığını hissettiniz mi? Çocuklarınızın ona benzemesinden gurur duydunuz mu?

 

 

 


Devamı...
1234567
Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi