Konuk Odası

Olgun Kadın Makaleleri

 

Olgun Kadın

Terapideyim…./Yaşasın alışverişteyim

 Terapideyim….

 

Yaşasın alışverişteyim

 

 

 

Yeni bir sezonla beraber  cüzdanlarımız kaşınmaya başladı. Hele kredi kartlarımız hava da uçuşuyor.

 

Öyle atalarımızın söylediği gibi "dostlar alışverişte görsün" cinsinden değil , ciddi ciddi alışveriş. Kadınların birçoğu için  hayattaki en keyifli şeylerden bir tanesi. Annelerimizin zamanında  baba parası ya da koca parası ile daha da  keyifliymiş! Ama şimdi kendin kazan  kendin harca dönemi. Laf aramızda insan kendine bile acımasız olabiliyor.

 

Alışveriş aslında kadınların üzerinde dayanılmaz bir ağırlık , korkunç bir içsel savaş. İçimizde bir  canavar kışkırtıcı sesi ile hadi al, hadi al diye bağırırken, mantığımız sürekli savunmada; " Lütfen şimdi zamanı değil, dikkatli ol, eyvah eşim yine kızacak, çocuklara mı alsaydım? Şimdi bu kadar taksite ne gerek var …"  Fakat ses o kadar derinden ve cılız gelir ki sonuç değişmez. Biliyoruz ki kadın kafasına bir şeyi taktımı ya mantığın sesini durdurur ya da bir bahane ile  işi mantığına uydurur. Alışveriş sonrasında içte oluşabilecek pişmanlık ve suçluluk duygusuna karşı" önümüzdeki ay hiç bir şey almayacağım" şarkısı çoktan söylenmeye başlamıştır bile.

 

Maddi açıdan can yakmasına  rağmen alışverişin en güzel tarafı kadınlar için en kuvvetli ve etkili terapi aracı olmasıdır.

"Çok kızgınım hatta mutsuzum, aşığım, güzel görünmem lazım, hayatımı değiştiriyorum…" bu  sözler kısa bir süre içinde "Nasıl rahatladım anlatamam… yaşasın alışverişteyim " cümlesine dönüşür. Başka yolu yok; ya saçımızı değiştireceğiz ya  cebimizi boşaltacağız.

 

İddialı yazıyorum çünkü bu konu üzerinde büyük deneyimlere sahibim.

 

Bizi alışverişe iten sebepler sadece  mutsuzluğumuz ya da deşarj olmamızla ilgili değil elbette. Eskiden az öz alınır yıllarca giyilirdi. Ama şimdi öyle mi? Tencereye kadar her şeyin modası var, vitrinler, eş dost hepsi tahrik edici bir şekilde üstümüze geliyor. Tabii biz de bir  süre sonra kontrolü kaybedip, dolaplarda yer aralamaya başlıyoruz. Aynı renk saçla bir yıl bile gezemiyoruz. Etek boyları,yaka modelleri, seyahat mekanları, yemek trendleri, otomobil markaları,yaşam tarzları, sohbet konuları vs. her şey büyük bir hızla değişiyor.

 

 


Devamı...

Olgun Kadın

UZUN VE ANLAMSIZ GİRİŞ

 

 

Bu da benim romanım.....

Bir  roman yazmak için  hem çok zaman  hem de  paran  olması gerekiyor. Bence çok  pahallı bir  hobi..Mİ acaba.. Tüm bu bahanelere rağmen   ben hep bir  roman yazmak istedim.  Orhan Pamukbir kitap  yazmak için “ Masumiyet müzesi.” ... bu yüzden  onlarca müze gezmiş.  

 

Bence de ne konuda yazarsan yaz  iyi bildiğin mekanlar yada konular değilse uzun araştırmalar şart. Okuyucu sana olan güvenini  kaybetmemeli...

Ben de bugün  kendi romanımı yazmaya kara verdim. Eğer bu roman basılır ve çok para kazanırsam, o zaman diğerleri için araştırma yapacak zaman ve param olabilir.

 

 

 


Devamı...

Olgun Kadın

AŞK DUASI

 

 

Hepimizin  Peşinden koştuğu AŞK ve biz koştukça  bizden uzaklaşan Aşk...

Adı “ Sevgililer Günü” ama çağrışımı AŞK.

AŞK’ı bulamayanların ya da hüsran yaşayanların  sığındığı SEVGİ ve SAYGI.

Ama içten içe yine de herkesin  içini yakan AŞK  ve bir gün kavuşma hayali.

Dünyada milyarlarca insan dolayısyla milyarlarca yaşanan aşk  var. Hiçbir şey için  kesin tanımlama yapılamazken

Milyarların aşk tanımlamasında  bri çok ortak nokta var.

İsterseniz bir AŞK  duası yapalım. Ellerimizi açıp, gözlerimizi kapatıp Tanrı’dam AŞK dileyelim.

“ Allahım beni deli gibi sevecek, bana tapacak, benim de sevip tapacağım heyecanı hiç bitmeyecek bir erkek/ kadını karşıma çıkart lütfen”

Dünyanın bir çok konuda fikren ve fiziksel olarak savaştığı bir dönemde  kadın ve erkek olarak en azından bir düşüncede din, dil ve ırk ayırt etmeden buluşuyor olmakta güzel. Allah hepimizin gönlüne göre versin. Sahip olup da değerini bilmeyenlerin de gözünü açsın.

Amin.


Devamı...

Olgun Kadın

Bu da Benim Romanım.....

 

Bu da benim romanım.....

Bir  roman yazmak için  hem çok zaman  hem de  paran  olması gerekiyor. Bence çok  pahallı bir  hobi..Mİ acaba.. Tüm bu bahanelere rağmen   ben hep bir  roman yazmak istedim.  Orhan Pamukbir kitap  yazmak için “ Masumiyet müzesi.” ...  bu yüzden  onlarca müze gezmiş.  

Bence de ne konuda yazarsan yaz  iyi bildiğin mekanlar yada konular değilse uzun araştırmalar şart. Okuyucu sana olan güvenini  kaybetmemeli... Ben de bugün  kendi romanımı yazmaya kara verdim. Eğer bu roman basılır ve çok para kazanırsam, o zaman diğerleri için araştırma yapacak zaman ve param olabilir.

 

Nasıl bir roman? Aynı benim gibi...  Zülfü Livaneli yazmış. Sevdalım Hayat... kendi gibi... Niye ben de kendim gibi olmayayım.

Hayatımı kronolojik olarak anlatabilirim.. Hayatımdan bir kesitte alabillirim.   Aşklarımı anlatsam  sıradan mı gelir? Sayı itibari ile  evet ama bazen sıradan olanda çok güzeldir. Çünkü doğaldır çünkü herkese uyabilen ve samimi gelendir.

 


Devamı...

Olgun Kadın

Çok Azanı Ne Paklar?

 Bir mide bulantısı ile uyandım.güzel  benim odamdan daha  geniş bir kamarada uyandım. Yanımdan gelen sesle irkildim. Dünki  çocuk  yanımda yatıyordu. Olacağına bak dedim.  Kafayı çek, oğlun yaşındakilerle yatağa gir.  Normalde hemen fırlayıp giyinecek ben, yatmaya devam ettim. Baş ağrım için  çantamı bulmam gerekiyordu. Elbiselerimle beraber  koltuğun üzerinde olduklarını gördüm. O kafayla ben bunları nasıl bu kadar düzenli koymuştum?

 


Devamı...
12345678910...
Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi