Konuk Odası

11/2016 Tarihli Makaleler

 

İstemiyorum

2016.11.7 11:30:59

 Ne yazmak istediğime karar veremedim. Canım dağ bayır dolaşmak biraz avarelik yapmak istiyor. Ciddi hiç bir şey yapmak ya da bir fikir beyan etmek istemiyorum.

Çalışanlarıma çaktırmadan tembellik yapmak istiyorum. Baktıklarında da çok işim var büyük bir buluşun arifesinde ve bunun sancılarını yaşıyor izlenimi vermek istiyorum. Aynı şekilde bu dedikodu şirkete yayılsın ve patronum da sabırsızlıkla bu yeni buluşu beklesin istiyorum. Böylece ben de biraz nefes alabilirim.

Öyle kişisel gelişim planları, tarihi belli bitirilmesi gereken işler ya da Murphy Kanunlarını bile şaşırtacak aksilikler  yaşamak istemiyorum. Astrologların  uyarısına rağmen  ters dönecek  Merkürden korkmadan yeni kararlar almak istiyorum.

 Ben biraz yine ben’le kalmak istiyorum.

Eskiden TRT’de yayın kesildiği zaman bir manzara koyarlardı. Biz de dakikalarca ha şimdi yayın başlayacak diye pür dikkat ona bakardık. Ve o bir kaç dakika inanılmaz bir şekilde kilitlenir, kendi sorunlarımızdan kopar milyonlarca insan aynı görüntüde  ve aynı soruda  ( ne oldu ?) buluşurduk. Ki o dönemler Canım Türkiyemin tek bir fikir etrafında buluşmaktan en uzak olduğu dönemlerdi. Bir kaç dakika tüm ulus tek bir ruh oluverirdik. O aslında bir terapiymiş, hele siyah beyaz dönemlerinde bir de o manzaraları beynimizde renklendirirdik.

Şimdi ben de yüzüme  bir manzara koymak istiyorum.  Mesela yüzümde şakır şakır akan bir şelale görüntüsü yada yemyeşil bir arazi ve tam burnumun üstünde otlayan bir kuzu. İnsanlar da bana bakarken dinlensin.

 Ne ben onları,  ne de onlar beni yorsun

Aman;  kimse benden bir şey istemesin . Çünkü ben de kimseden bir şey isteyecek durumda  değilim.

 


Sosyal medya adabı

2016.11.7 11:25:10

 


Düşünün adam 60 yaşında. Size sosyal medya üzerinden arkadaşlık öneriyor. Bakıyorsunuz profilinde hiç bir bilgi yok. Üstü çıplak bir sürü fotoğrafı var. Güneş altında bronzlaşmış teni üzerinde bembeyaz parlayan göğüs kılları ve 32 diş sırıtışıyla kendisini tanıtmaya çalışıyor. Mesajı ne?
Bu erkeklerin her yaşta üstü çıplak poz merakını anlayamadım hiç. Başında kepi, elinde asası, ucu yeni kesilmiş pipisine değmesin diye önü tuttuğu sünnet entarisi ile verdiği pozu sosyal medyada paylaşanı görmedim nedense.
Kadın aşure yapmış. Allah kabul etsin, bereketli olsun. Profil resminde bir düzine aşure fotoğrafıyla arkadaşlık isteği gönderiyor. Kimsin, hangi işi yaparsın, ne okursun, ne izlersin hiç bir bilgi yok. Aşure sever hanım mesajın nedir?
Profilinde hiç bir bilgi olmadan kedisinin, köpeğinin, kuşu ya da kaplumbağasının fotoğrafıyla sanal alemde sosyalleşme çabasında olanlara ne demeli?
Türk bayrağı ile kendini tanıtmaya çalışanlar da az değil hani.
Çiçekli, böcekli, manzaralı arkadaşlar gözüm sizi bi yerden ısırıyor ama henüz koparamadı. Kusura bakmayın artık.
Bir de bebeklik fotoğrafıyla eski arkadaşlarını arayanlar var. Get lan. O yaşta daha çişimizi söyleyemiyorduk seni nerden bileyim?
Siyasi parti amblemlilere ne demeli. Ben adam değilim partim sağolsun. Bak bunları seviyorum. En azından ne olduklarının farkındalar.
Madem kendini göstermek cesaretin yok çıkmayacaksın er meydanına. Sosyal medyanın bir adabı var.


Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi