Konuk Odası

11/2015 Tarihli Makaleler

 

Kalbin Anahtarı

2015.11.24 15:4:33
Kavram Sohbetleri için geri sayım başladı❗❗❗ Aşkım Kapışmak ve Aynur Tartan 26 Kasım Perşembe saat 20.00'de Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu'nda ... Söyleşi herkese açık ve ücretsiz.


Taşın altına elini koymak bu olsa gerek! Y

2015.11.24 14:58:48

 

Ya “cık cık nerden çıktı bunlar” diyoruz,  ya da  “Bizdekiler yeter bir de bunlara mı bakacağız!” Biraz empati yapabilenler ise “vah vah” diye yazıp çizip, üzülüp geçiyoruz.

Eczacılık fakültesinden Şura n’aptığını duydunuz mu?  Suriye’deki vahşetten kaçan altı çocuklu anneyi Basmane meydanında öyle sefil bir halde görünce,  almış evine getirmiş! Evet! Aynen öyle yapmış! Daha sonra İslahiye’deki kampta yer bulunmasına çalışmış. Yetmemiş “ben görevimi yaptım” dememiş, peşlerini bırakmamış!  Bakmış kadıncağızın şartları iyi değil,   çevresini de devreye sokarak çocukları ile tekrar İzmir’e geri dönmesine yardımcı olmuş ve bir düzen kurulması için didinip duruyor şimdilerde.

Şura’yı dolaylı olarak tanıdığım için daha da etkiledi bu hikaye beni. Üniversite bünyesinde bir koro faaliyetinde bir araya gelmiştik. Bıcır bıcır neşeli,  espritüel bu gencecik  kadını çok sevmiştim. Bu tip yardım mevzularını nedense daha fazla vakti olan, daha olgun ve ciddi,   belki biraz da  gergin tiplerle ilişkilendirebiliyoruz.

 


Bıdıklardan AŞK Tanımları

2015.11.20 16:38:50

 

Genelde aşk, sevgi ve ikili  ilişkiler üzerine yazdığım için yakın çevrem bana “ aşk yazarı” diye  takılmaya başladı. Aslında içinde sevgi olan herşeye karşı ilgim diğer kadınlardan ya da erkelerden farklı değil. Ancak geçen gün gelen mail ile ben aşktan  hiçbir şey anlamıyormuşum dedim. O kadar çok beğendim ki, hep eleştirdiğim bir şeyi yaparak yazımın tamamını bir internet yazısına ayırdım.  Gerçekten çok güzel ...... Bayılacaksınız..... Yıkılacaksınız.....

 

En büyüğü 10 yaşında olan bir grup akıllı bıdığa "Sence aşk nedir?" diye sormuşlar. Cevaplara bakınca anlıyoruz ki, gerçekten çağ atlıyoruz. Çocukluğumuzda bize "Aşk nedir?" diye sorsalar ne cevap verirdik? Aramızdan cevap verebilen çıkar mıydı? Evet, belki kendi aramızda "Aşk bir sudur iç iç kudur" türünden bir tekerleme yuvarlayıp işin içinden çıkardık ama aşağıdaki türden yargılara ulaşamayacağımız gibi, dile getirmeye de utanırdık galiba! Bu arada unutmadan cevapların yanındaki yorumlar da e-posta dünyayı dolaşırken, isimsiz kahramanlarca eklenmiş... İşte cevaplar:

 


Vurur Yüze İfadesi

2015.11.20 16:35:48

 Son günlerde sosyal ağlarda biraz vakit geçirenler bir yerlerden “vurur yüze ifadesi” ile başlayan bir cümleye denk gelmiştir.

 

Merve Özbey’in yeni albümünde Deniz Erten’in sözlerini yazdığı ve Erdem Kınay’ın düzenlediği “Yaş Hikayesi” şarkısının nakarat kısmı “Vurur yüze ifadesi bulur seni bi tanesi” şeklinde başlıyor ve onlarca defa tekrar ediyor. Şarkı 5 Ağustosta klip olarak yayınlanmaya başlıyor ve bir anda popüler oluyor. Popüler olmasıyla beraber Merve Özbey hayranları bu nakaratı değiştirerek paylaşımlar yapmaya başlıyor. Bu olay yayıldıkça Merve Özbey bu tür tweet’leri RT ettikçe yayılım artıyor ve böylece yeni bir fenomen ortaya çıkmış oluyor.

 

23 Eylül’de Merve Özbey Twitter hesabından “daha yaratıcı hadi” dedikten sonra da zaten patlama oluyor ve hepimize bıkkınlık geliyor. Valla ben daraldım. Her yaşta insanın ağzından bunu duymak istemiyorum artık. Nerden çıktığını merak edenlere duyurayım dedim.


Alkolikler Takdimimdir/ Jale Türkmen Üzrek - Eğitimci

2015.11.9 11:53:32

 Bilen bilir;  alkol bağımlısı abiden ötürü,  özellikle son bir senedir gerek hastanelerde gerek adsız alkolikler (AA) toplantılarında pek çok alkolik tanıdım. Alkolikler ikiye ayrılıyor. Alkol alımına devam edenler ve alkolü bırakma mücadelesini başarı ile sürdürenler. Bu iki grup için karakter tahlillerim genelleştirilebilir mi? Türkiye’de yaşayanlar için sanırım evet.   Paylaşmak istedim. Alt yazıları okumayı size bırakıyorum:

Alkol alımını sürdüren alkolikler: (Alkol alımın en yoğun olduğu zamanlar değil hatırlatırım, o dönem Deliriyum dedikleri ciddi bunalım içinde olduklarından  kişileri tarif etmek zor. Adı üstünde deliriyum)

·        Sabit fikirliler.

·        Egosantrik ve bencil oluyorlar.

·        


12
Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi