Konuk Odası

10/2017 Tarihli Makaleler

 

Falcı

2017.10.6 18:5:36

 

 

    Fal baktırıcaz diye saat 15:00da oturduğumuz cafede, 19:00a kadar beklememizi de anlatmak istemiyorum. Çünkü annemin de dediği gibi, " bizim kafamız hiç çalışmıyor mu? fal baktırıcam diye o kadar saat beklenir mi?" ?!

 

                Falcı bacı, karşısına oturduğum gibi fincana bile bakmadan eski sevgilimin adını söylemesiyle, benden 10 points alarak fala başladı. Falım çok tatlı bir şekilde ilerken, " bir yakınının vefatına üzüldüğün dönemde sana 2 adet 3 harfli bağyan musallat olmuş. İlişkilerinin kötü gitmesinin nedeni onlar, adamlara aşık oluyorlar ve bu yüzden seni seven adamların hepsi gidiyor" dedi?! Hadi bakalııım!!! Resmen 2 adet kumayla yaşıyormuşum da haberim yok. Arkadaşım madem adamları siz de seviyorsunuz göndermeyin, dibimizde kalsınlar hepimiz mutlu olalım di mi? (inanmasam da konuyla fazla dalga geçmeye korkuyorum, sabah kalktığımda ağzımla ayaklarım yer değiştirmiş olmasın plss)

 


Gökten Üç Elma Düşmüyor / Berna Kumaş Sipahi

2017.10.6 17:36:34

 Bu romanı, çok basit bir mantıkla, yaşadıklarımı ve çevremde gözlemlediklerimi harmanlayarak hazırladım. Kadını temel alarak onun, ilişkiler üzerinden yaşadıklarını nasıl anlamlandırdığını yazmaya çalıştım. Bir kadını mutlu etmenin ne kadar basit ve küçük olaylara bağlı olduğunu ama bazen basiti görmenin ne kadar zor olduğunu, Arya’nın ilişkileri üzerinden anlatmak istedim.

Hayatta tek bir doğru olmadığını kabul etmek gerekiyor. Yer, zaman ve kişilik gibi özellikler ilişkinin kaderini belirliyor. Bazen bize çok doğru gelen karşımızdakinde aynı karşılığı bulmuyor. Sırf bu yüzden tarihteki en büyük aşklara baktığımızda, çiftler tam kavuşmak üzereyken kavuşamazlar ve hemen bütün aşklar hüsranla biter. Sevmeye hazır olmak yetmiyor, kaçmak da bir çözüm olmadığı gibi en umutsuz anında hayat sana bir sürpriz sunabiliyor ve senin mutluluğun başkasının mutsuzluğu olabiliyor. İstediğin kadar vicdan sahibi ol, konu kendin olunca vicdanın da nefesi kesilebiliyor… Aslında seni zehirleyen aşkın panzehri yine başka bir aşk oluyor.

Ve gökten üç elma filan düşmüyor.


Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi