Konuk Odası

10/2014 Tarihli Makaleler

 

Benim Yüzümden Lezbiyen Oldu

2014.10.31 11:27:38

Duru’nun  lezbiyen olması sanki bütün sorulara cevap  olmuş Doruk için. İntiharını ve  suskunluğunu  kendi eşcinsel eğilimlerini kabullenmek için diye düşünmüş. Ama onun da kabullenmesi  zaman almış. Öz kızkardeşi olmasada ona karşı  hep bir  abi sorumluluğu duymuş. Önce  onu kurtarmayı düşünmüş. Sonra bir psikolog arkadaşı ile  konuşmuş. O da bu tür bir eğilimin içten geldiğini  zorla ya da konuşarak geçirilecek  basit bir psikolojik  sorun olmadığını ve insanların  cinsel tercihlerinde  özgür olmalarını gerektiğini söylemiş. Bunu yadırgamak yerine kabul etmesi  yönünde ona terapide bulunmuş.
Sonuçta; Doruk bu durumu  kabullenmeyi seçmişse de herkesin yaptığı gibi bu kabullenmeyi     karşılaşmamak ya da yüzleşmemek olarak benimsemiş.
Ama aynı şehir bazen  çok büyük  bazen çok küçük olabiliyormuş. Gidilen mekanlarda o kadar sık  tatsız karşılaşmalar olmuş ki en sonunda Duru ile konuşmaya karar vermiş. Bu arada Duru’da okulu bitirip  çalışmaya başlamış ve ayrı eve çıkmış.
 


Yaşam Hakikaten Çok Tuhaf

2014.10.28 11:15:27

Her iyi başlayan hikaye iyi bitmeyebiliyor:  Maalesef.
Misal:  İntihar videosunu milyonlarla paylaşan genç adam. Yüreğiniz dayanıp seyredebildiniz mi bilmiyorum ama ben seyredebilme aymazlığını gösterdim. Önce utandım ayıp dedim. Sonra merak ağır bastı;  o seyredilmesini istemiş diye düşünüp bastım “play”e.
Ne denilebilir ki?  Fena.  Üzücü. Hüzünlü.  (Allah vere benzer psikolojide olanları tetiklemez bu yaptığı, ki bu başka bir yazı konusu!)
 Umutsuzluğunun bedbahtlığını ilan etmiş dünyaya genç adam ama kimseyi de töhmet altında bırakmadan. Belli ki iyi kalpli.  Belli ki iyi bir aileden geliyor.  Denilen o ki, geçmişinde dram barındıran acı bir hikayesi de yok. Şanslı doğanlardan.


Katya Portakal Suyumu Getir

2014.10.28 10:39:46

Üzerinde pudra rengi özel tasarım elbisesi, ev topuzu yapılmış saçları,  stiletto ayakkabıları ile sabah full makyajlı halde tek kaşını havalı bir biçimde kaldırır ve seslenir, "Katya portakal suyum getir"
Sahneyi hatırladınız di mi? Aşkı Memnu'da Firdevs Yöreoğlu'ndan bahsediyorum. O tip kadınlara çok ama çok özendim hayatım boyunca.
kardeşim o nasıl bir özgüvendir, o nasıl


Öğrenilmiş Çaresizlik

2014.10.28 10:38:1

İnsan pek çok şeyi öğrenebilir. Öğrenebilme kapasitesi gerçekten de çok büyük. Bugüne kadar öğrendiklerimizi düşündüğümüzde gerçekten uçsuz bucaksız. Öğrendiklerimiz bizim hayatta kalmamızı sağlıyor, işimizi yapmamızı sağlıyor, istediğimiz şeyleri başarmamıza yardımcı oluyor, ne yapmamamız gerektiğini bilmemize ya da nerden öğrenebileceğimizi bilmemize neden oluyor, ve bunlar gibi daha pek çok durumda devreye giriyor. Fakat her zaman, her öğrendiğimiz işlevsel ya da bizim için yaralı olmayabiliyor. Bazı öğrendiklerimiz bizi kısıtlayabiliyor, bizi zor durumda bırakabiliyor, önyargı yaratabiliyor  ya da zor durumla mücadele etmemizi engelleyebiliyor. Bilinçli ya da bilinçsiz, bugüne kadar öğrendiğimiz en güçlü ve tehlikeli öğreti ise çaresizlik.


Menapozlu- Ergen Çatışması

2014.10.23 16:13:25

Ana-kız çatışmasını ancak yaşayan bilir. Anneler ve kızları bir türlü anlaşamaz sıkı kavgalar yaşanır. Aslında kız evladın babaya olan hayranlığı anneyi kıskanması değil bence bu olay. Bu ancak ergenlik öncesi tavırları açıklıyor.
Tablo şöyle:


1234
Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi