Konuk Odası

10/2013 Tarihli Makaleler

 

Hamile olmayı sevdim mi?

2013.10.24 12:0:31


Ben geç yaşta anne olmuş bir kadınım. Genç yaşta  anne olmak için tedavi gören  hemcinsimi gördükçe  Allah bana bir lütuf sunmuş diyorum.


Sapasağlam bir bebek sahibi oldum. Alalha binlerce şükür. Geç yaşta anne olmanın bir çok riskleri vardır. Bir sürü testten geçersiniz. Üçlü testler, amniyo sentezler vs.. 
Geç yaşta hamile kalmanın bence diğer bir güzel tarafı  doktor normal doğum diye zorlamıyor. Ne zaman doğum yapacağını, Allahın kurgusu hariç biliyorsun.


Şimdi bir çok kadını kızdıracak samimi bir itirafta bulunmak istiyorum. Ben hamile kadın  sevmem. Yani daha doğru ifade ile hamile kadın bende öyle sempati filan yaratmaz.
Hele göbeğini gere gere ortaya koyan, otururken çok zorlanıyormuş ifadesiyle garaip garip  kaykılan  hamilelere takığım.Yaşadım ve gördüm ki... Son ay dışında yatarken yada otururken öyle tuhaf hareketlere pek gerek yok. Yani onlar işin şovu.
 


Hayatı Mandallama

2013.10.24 11:39:31

Mutlu olmak eşittir unutmak galiba.
Takılıp kalırsan bir yerlerde,
Bilmelisin ki mutlulukta huzurda askıda. 
Hayatı mandallama, bırak rüzgara...
Bazen tatlı tatlı bazen sert savrulsun.
Bir şekilde orta noktaya gelir.


İşte Benim Amazon Kadınlarım

2013.10.24 11:36:1

Çevreme bakıyorum da, vallahi kadınlar canavar gibi, erkekler de mymıntılıklarından ölecekler!
İşte size birkaç örnek:
- Eski eşin taktığı paraları ödeyip, bir taraftan da hayatını idame ettiriyor bir arkadaşım.  Aman çocuğumun babasıdır diyerekten de arayı da bozmuyor.
-  Kadın 40’larında çocuk doğuruyor, anneliğin hakkını verdiği gibi, ne iş kadınlığından ne eşliğinden ne de gezmesinden taviz veriyor.
- Bir yandan iş, ev düzeni, sosyal hayat ve hasta babasıyla ilgileniyor. Hem de ne ilgilenmek sevgi ile sabırla,  sebatla.
- Çocuğu ile ilgili ciddi bir problem,  çözmeye çalışıyor, koşturuyor.  Baba tabanları yağlamış çoktan. Kadın ev geçindiriyor. Bir taraftan hayatını yaşanabilir kılmak için hobilerinden asla vazgeçmiyor.
 


Sevilmek

2013.10.22 11:52:29


Bekliyorsun Annen sevsin
kocan sevsin
Çocuğun sevsin
Patronun sevsin
Arkadaşların sevsin...
Hep az geliyor yetmiyor.

Bilmelisin ki önce sen kendini sevmelisin.
 


Tepme ki Tepilme!

2013.10.22 11:50:31

Doğma olmasa da büyüme bir İzmirli olarak çevrem çapulcu, ayyaş, TC vatandaşı, popçu, rockçı,  biraz hedonist, bazen nihilist, çokça agnostik eş dosttan oluşmakta.  Binaenaleyh (Canım babacım, yazmam zor oldu ama…), işte bu güzel insanlar,  türbanın, başörtüsünün, hacca gitmenin, kurban kesmenin vs ne kadar çağ dışı, ne kadar gereksiz olduğunu facebook, twitter, eş dost sohbetleri,  paylaşıp, yazışıp, söyleşip dururlar da,  bence yanlış yaparlar.


 Sevgili arkadaşlarım, güzel dostlarım ve biricik annem, size ne be kardeşim!  SİZE NE! Evet,  bana da çok anlamsız geliyor. Evet, kenarından köşesinden bile beni çekmiyor bu konular, kısıtlamalar ve yaptırımlar.  Ama belli ki bu inanç örf ve adetler birilerini rahatlatıyor, kendilerini iyi hissettiriyor. Bir başkasının inancını, saf masum davranış biçimlerini düşüncelerini yargılamak ne haddimize yahu! Ben onlara “tu kaka” dersem onlara da benim içkime mini eteğime “ıyyk ne fena!”  demezler mi?  Hem nasıl olur da alt beyne enjekte edilmiş bu derin mevzuların yanlış olduğu konusunda onları ikna edebilirim? Hem nereden biliyorum, belki ben yanlışım? Belli mi olur, gün olur devran döner,  neler olur? Ispanağın bile Demir açısından zengin olup olmadığı tartışılıp durmuyor mu? 


123
Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi