Konuk Odası

10/2012 Tarihli Makaleler

 

Beni Al! Beni AL! Beni Al! Onu Alma!

2012.10.31 12:2:5

Konumuz kırk yaş kadını. Herkes yazdı, zannettiniz mi, benim kafa kel kaldı? İşte Çıtırlara tercih edilmememiz için 10 neden:
1. Seksi severiz: Yatakta, Yirmilerin toyluğunu döveriz, Otuzların bencilliğini çoktan geçmişiz.
2. Evlilik diye kasmayız: Ne 20lerin şımarıklığı ne de 30ların çocuk doğurma telaşı! Olursa yan cebimize, biz bakalım asıl keyfimize.
3. Beklentiler asgari: Ne yirmilerin aç gözlülüğü, ne de 30ların alınganlığı. Incık ıncık kutlamalar, çekilen fotolar, bize de gelir pek bayık.
4. Anlayış maksimum: İlk eşinizden çocuğunuz, işinizde bunalımınız, anne takıntınız, takım kaybetti diye yıkılmanız. İtinayla telkin/ terapi, bol tolerans yalnız burada - 40larda! Ne 20ler gibi kapris yaparız, ne de 30lar gibi görmemezlikten geliriz.................


Bayram Süprizi

2012.10.31 11:57:56

Bayramın son günü yani Pazar cep telefonumun zili ile uyandım. Zaten geç yatmıştım  şimdi kim bu  münasebetsiz diye fırladım.  Cep teleonumu  giyinme odasında tutuğum içinde kalkarken  ayağımı yerdeki çantama çarptım, tökezledim kafayı kırmadan telefona ulaştım.
AAAA kim dersiniz? Operadaki Hayalet, Berk Bey.... Neredeymiş? İzmir’de.... Neden gelmiş?  Benim bayramımı kutlamaya! Beni kahvaltıya götürmek istiyormuş. Derhal giyinip Swiss Otel’e gelmemi istedi. Ben de  sabah salaklığıma sığınarak tamam dedim. Sabah salaklığı diyorum çünkü  bir sonraki  adımda yine bir  saçmalık yaşanırsa buna sığınacağım.
Tahmin edebilecğinzi gibi  jet hızıyla giyindim.  Arabaya atladım, Karşıyaka – Swiss arası 15 dakika sürdü...  Lobide beni bekliyordu. Karnım çok aç olmasa bu kadar erken gelmezdim dedim.  Kahvaltı bahane sohbet şahane oldu.İstanbul için binlerce kez  özür diledi.


Pavlov'un Köpeği Gibiyim...

2012.10.31 11:51:13

Işıklar içinde yatsın Pavlov'un köpeği vardır hani psikolojide. Şartlı refleks denilen şeyi köpeği sayesinde bulmuş Pavlov. Ben de aynı Pavlov'un köpeği gibiyim. Annem hayatımda öyle şartlı refleksler geliştirmiş ki 50'ime yaklaştığım şu günlerde bile vazgeçemediğim şartlı reflekslerim var.Aslında öyle hayatın temelini sarsacak türden şeyler değil, eftirikten püftürükten şeyler ama üzerimden atamıyorum.
30 yıl önceydi annem yaratıcı yeteneklerini keşfetmiş, sürekli külotlu çorapların burun ve külot kısımlarını kesip, elde ettiği bacak kısımlarını birleştirerek, odun şişlerle paspas, halı, yatak örtüsü örüyordu. Evimiz bu garip ürünlerle dolup taşıyor ve benden de naylon çoraplarımı aynı tonlarda almamı istiyordu. 52 numara ten rengi, 43 numara koyu siyah. Bu paspasların modası  geçti ama benim şartlı refleksim hala sürüyor.


Stres İle Başa Çıkmanın 10 Yolu

2012.10.30 12:38:32

Üzerinizde büyük bir baskı mı var? Yapılacak çok şey ve çok az  zamanınız mı var? Duvarlar üzerinize gelmeye mi başladı?

Stres ile başa çıkmak için bazı basit ipuçları:

1) İşyerinde görev dağılımı yapın ve takım arkadaşlarınızın görevi tamamlayacağına güvenin.
2) İşlerinizi önem sırasına göre ayırın. Hemen yapılması gerekenleri önceliklendirin.
3) Ara verin (Nikotin ve kafein’den uzak durun)
4) Yürüyüşe veya sohbet etmeye gidin.
5) Düşüncelerinizi yazın veya kaydedin.
6) Spor yapın.
7) Eğlenceli aktivitelere katılarak kendinizi mutlu edin.
8) Farklı, plansız ve değişik birşey yapın.
9) Derin nefesler alın.
10) Kahkaha atın

Endişelerimizin %80’i gerçekleşmemektedir


Kendimi Çok Güzel Hissediyorum Bugün

2012.10.30 12:27:25

İşten kaytardım eve erken döndüm. Güzel bir duş aldım. Yüzüme maske yapıp kremlerimi sürdüm. Bornozla yatağa uzandım. Gözlerimi kapadım.
Ne muhteşem bir duygu bu. Kendinle baş başa olmak. Ne oğlunun bahçede basket potasına attığı topun  gürültüsü, ne yardımcının bunaltan soruları.
Yalnızlık arada bir ne güzel. Telefonu da kapattım. Bir saat bana ait, yalnızca bana.


123456789
Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi