Konuk Odası

09/2018 Tarihli Makaleler

 

Değişim Başlıyor

2018.9.26 12:10:46

 

Bazı şeyler beklemeye değer. Çünkü sonunda mutluluk, heyecan veya pozitif bir değişim vardır.

 

Biz de tam dokuz ay bekledik ve Defne ararmıza katıldı. Kırmızı yüzü , yumuk gözleri ve ilk tepki olarak ısırmaya ya da emmeye çalıştığı beyaz eldivenleri ile hem mutluluk hem heyecen hem de pozitif bir değişim yarattı.

 

Beni okuyanlarınız bilir, eyvah Ayşe ağlıyor diye bir yazı yazmıştım. Çünkü artık isyan noktasına gelmiştim. Sevgili yardımcım hamile kalmıştı ve gak desek ağlıyordu. Ofiste işleri nasıl yürüteceğimizi şaşırmıştık. Üstüne üstlük bir de hamileyi ağlattığım için düşmanca bakışlara maruz kalıyordum. İşte o zor dönemleri atlattık ve Defne aramıza katıldı.

  


Gökten Üç Elma Düşmüyor / Berna Kumaş Sipahi

2018.9.26 12:6:55

 Bu roman bir kadını mutlu etmenin  ne kadar basit ve küçük olaylara bağlı olduğunu ama bazen basiti görmenin  ne kadar zor olduğunu Arya’nın ilişkileri üzerinden anlatıyor.

Hayatta tek bir doğru  olmadığını kabul etmek gerekiyor. Yer, zaman ve kişilik gibi özellikler  ilişkinin  kaderini belirliyor.Bazen  bize çok doğru  gelen karşımızdakinde aynı karşılığı bulmuyor. Sırf bu yüzden tarihteki en büyük aşklar hep hüsranla biten, tam kavuşmak üzereyken  kavuşamayan bedbaht aşklar değil midir? Sevmeye hazır olmak yetmiyor, kaçmakta bir  çözüm olmadığı gibi en umutsuz anında hayat sana bir  sürpriz sunabiliyor ve senin mutluluğun başkasının mutsuzluğu olabiliyor. İstediğin  kadar  vicdan sahibi ol, konu kendin olunca vicdanın da nefesi kesilebiliyor…

Aslında seni zehirleyen aşkın panzehiri yine başka bir aşk oluyor.  

Ve gökten üç elma filan düşmüyor.


Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi