Konuk Odası

09/2015 Tarihli Makaleler

 

Adsız Alkolikler 64. Geleneksel Toplantısı/ Jale Türkmen Üzrek - Eğitimci

2015.9.28 12:24:37

28 /29/30/ 31 Ekim Bodrum Park Resort otelde yapılacak bu toplantı sadece alkol bağımlılarına değil alkolik yakınlarına da açık.  Ve bu konu ile ilgili tüm tatilcilere.

Çevrenizde, ailenizde henüz alkolik etiketi almamış bile olsa,  riskli miktarlarda alkol kullanımı olduğunu düşündüğünüz yakınlarınızla gidebileceğiniz bir etkinlik.  Katılmak için işte size birkaç neden:

1.      Alkol alımı olmadan sazlı sözlü bol faaliyetli ve eğlenebileceğini kanıtlayan bir 5 gün.

2.      Kontrolsüz alkol kullanımını anlamak, bu sayede kendinize ve çevrenize yardımcı olabilme becerisi geliştirme.

3.


Yaşlılar Ergenleşince Bayram Tuhaflaşıyor

2015.9.28 12:21:12

 

Bayram sabahı kahvaltısı için oğlumu uyandırıyorum. Tamam anne, diyor, neşe ile kardeşinin odasına gidiyor, sızlanarak da olsa, tamam geliyorum, diyor kızım. Derken annemin yatağının yanındayım,  hafif hafif dokunuyorum, anne anne diyorum;

-      


Bayram

2015.9.28 12:19:40

 


Can Yücel'in çok sevdiğim hatta yaşamıma düstur yapmaya çalıştığı bir şiiri ile bayramınızı kutlamak istedim değerli sırdaşcanlar. Bir çoğunuz biliyorsa da hatırlamış oluruz yeniden. Hayat bayram olsun.
BAYRAM

Nefes almak bayramdır mesela; günün birinde soluksuz
kalınca anlar insan...

Görmenin nasıl bir bayram olduğunu karanlık öğretir;
sevmeninkini yalnızlık...


Temel içgüdü

2015.9.21 18:6:59

 Temel içgüdü

 

Aklınıza seks gelebilir ama en temel içgüdü yaşama isteğidir. Suriyeli göçmenlerin yaşamak için yaptıkları zorlu yolculukları görüyor, izliyor ama çaresiz kalıyoruz.

İzmir'de Basmane meydanında hepimizin gözleri önünde dram sergileniyor. Sokaklarda bir parça karton üzerinde çoluk çocuk günlerce insan tacirlerini bekliyorlar.

İnsan tacirleri şişme botlar, şişme can yemekleri ile kişi başına 2-3 bin dolara karşı kıyılara geçirme sözü veriyorlar. Şansı olanın botu ya da can yeleği patlamıyor. Şansı olmayan Ege denizinde son nefesini veriyor.

Bu nasıl bir dramdır. Bu insanlar savaştan kaçarken gözünü para bürümüş alçakların elinde hayatını yitiriyor.  Ne yaparsak yapalım o hayatları geri getiremez hiçbirşey.

Suriye ve savaşı belki bizim sorunumuz değil ama insan hepimiz için aynı değerde olmalı. Ben metroda yanıma sokulan Suriyeli çocuğun belki iki gün sonra ölüm yolculuğuna çıkacağını bilerek nefes alamıyorum. İnsan hakları denince mangalda kül bırakmayan Avrupa ise kapılarını sımsıkı tutuyor. Nerde kaldı söylemleriniz?

 


Ah kocacım bir Turkcell Kadar Olamadın!

2015.9.21 12:33:35

 Ah kocacım bir Turkcell Kadar Olamadın!

 Tebrikler, birlikte geçirdiğimiz son 1 ay için şu kadar puan biriktirdiniz,” diye başlayan bir mesaj çekmiş canım telefon şirketim.  İtinayla yazılmış kısa bir tebrik! Kendimi özel hissettim. Resmen müteessir oldum. Son 10 senelik beraberliğimiz için ayrıca teşekkür ediyor. Ve ona bağlılığım nedeniyle beni puan, mesaj, ek konuşma ile mükafanlandırıyor.  Ah, ne vefa! Ne cömertlik!

  Bunca iltifat çok konuşmuştum diye!

 İşe bak kocam da çok konuşuyorum diye beni azarlayıp duruyor. Bugüne kadar spontane  geçtim,  özel günlerimizde bile böyle güzel cümlelerle kalbimi alacak laflar etmedi hain. Heyhat!

 İnsan derki  “karıcım, bana bağlılığından dolayı,  bana katlandığından, kaprislerimi çektiğin, hep alttan aldığın için sana minnettarım, biriktirdiğimiz anılarımız için müteşekkirim” falan filan.  “Hele son senelerde artan denyoluklarımı asla affettirmez ama hesabına yatırdığım şu meblağ  sadece  senin için yaptığım ufak bir birikim.” Ya da git taksit yapan bir dolu kuyumcu var, “canım  ciğerim karım, şu tek taş öküzlüklerimin sembolü olsun” de ver di mi? Mesela yani.

 


1234
Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi