Konuk Odası

09/2012 Tarihli Makaleler

 

Erdal Atabek'ten "Çocuklarımızı Hayatımızın Ortağı Yapalım "

2012.9.28 13:35:16

Günümüzün ''ergen dünyası'' nı, bu dünyada geçerli olan ''ergen kültürü'' nü anlamaya çalışıyoruz. Çünkü bu yeni oluşumu anlayamazsak ''günümüz ergenleri” ile
erişkinler arasındaki uzaklık daha da artacaktır. Yeni ''ergen kültürü'' nün özellikleri içindeki; '' hedef seçememe'',

*''Geleceğini planlayamama"
*''Sorumluluk almak istememe'',
*''Kendini hiçbir şeye zorunlu saymadan çevresini her şeye zorunlu sayma'',
*''Çaba harcamadan elde etmek isteme'' gibi özellikleri nasıl açıklamalıyız?

En önemli etkenler arasında ''sahip olma, elde etme ve kullanma'' ile bunları yapabilmek için''çalışmak ve kazanmak gereği" arasındaki bağı kopartan ''tüketim toplumu ideolojisi'' dir. Bu ideoloji, henüz çalışmayan ve kazanmayan gençlere:
* ''Kredi kartı'' vermekte,
* ''Cep telefonları” olmasının normal olduğunu söylemekte,
* ''Otomobil kullanarak özgürleşme''yi önermektedir.


Affet beni Christian Grey!

2012.9.28 13:24:51


Dikkat: Bu yazı “Grinin 50 gölgesi” kitabıyla ilgili detaylar içeriyor. Okumadıysanız ve okumaya niyetiniz varsa, önyargı geliştirmemek adına, bir başka yazıma zıplayabilirsiniz: )


Ve + 18 : )  – 18ler hadi bakalım yatağa marş marş! 

Demediğimi bırakmadım ya adamcağıza bir önce ki yazımda! Sapıklıktan tut da, ahlaksızlığından, utanmazlığından! Boyun devrilesiceler mi , allahından bullar mı ? Neymiş; kızın eline apar topar sado mazo istek formu tutuşturdu diye!
Okudukça kitabı, sen bir beğen bir beğen adamı! Yani ben! Ayyy çocuk genç ama çok olgun çok, cebi de dolgun. Kızcağızı prensesler gibi yaşatmıyor mu? Özel jetler mi istersiniz, en lüksünden arabalar mı? Sevgiliye çabuk ulaşabilsin diye her türlü teknolojik imkan. Ay bir evi var adamın, Bill Gates’in evi halt etsin. Hadi bunlar maddi atraksiyonlar- fani şeyler bir yerde.  Adam sorumluluk sahibi; çalışıyor, üretiyor alıyor satıyor. Onca kişiye iş imkanı, istihdam kolay mı?


İlişkiye erkek gibi bakmak...

2012.9.28 13:22:48

Düşünüyorum.... Bir kadını ilişkide başarısız kılan ne?  Kadının detaycılığı mı, annelik içgüdüleri mi, bağlanma arzusu mu, korunma içgüdüsü mü, tek eşlilik bilinci mi, yetişme tarzı mı, yalnız kalma korkusu mu? Say sayabildiğin kadar. Bu unsurlar  bence insanı insan yapan unsurlar ama ilişkiyi başarılı kılmıyor. Çünkü  ilişki çift taraflı,  her iki tarafında  aynı bakıp  aynı  hissetmesi lazım. Genetik kodların  farklı olduğunu  uzmanlar söylüyor. Tensel uyum, ruhsal uyum  geçmiş baharlarda kaldı. Hani “ Ben her bahar aşık olurum” vardı ya... Artık Kediler bile  mart ayında  dama çıkıp miyavlamıyor. Onlar bile  zamanlı zamansız  rahat ilişki taraftarı.


Gelişen teknoloji, karmaşıklaşan  ve yabancılaştıran hayat telaşları, psikolojimizi bozdu. Hiçbir şey için sabır göstermeyi sevmiyoruz. Hız çağındayız ya  her şey aynı hızda  olsun  bitsin istiyoruz. Hızlı tüketip hızlı bıkıyoruz.


Berk (!)

2012.9.27 16:26:34


Sabah kalktığımda Berk çoktan  kalkmış Ayşe ile sobet ediyordu. Canlı bir günaydın dedim. Yüzüme  çaktırmadan güzel bir  makyaj yapmıştım. Gayet dinç görünüyordum. Öğlen olmuştu neredeyse... Allahtan kumru yemiştik açlık  hissetmiyordum. Çay alıp, şöyle bir gazetlere baktım. Hava çok güzeldi? “ Denize gidelim mi dedim.Şaşkın şaşkın bana baktılar.
- Ne oldu ?
Ayşe ; hiç bir şey enerjin çok yüksek, adapte olmaya çalışıyoruz..
Berk beni hafifce süzerek;
- Evet akşam kumru yemek iyi gelmiş anlaşılan. Karnı tok uyuyunca insan mutlu kalkıyor.

Bu ima çok  sevimli gelmedi.  Basit buldum.  Sağolsunlar  enerjimi indirdiler, insan karşılık bekliyor.
-Berk Bey akşam siz de karnınız tok yattınız. Siz de aynı etkiyi yaratmadı mı?
- Hayır ama ben sizin kadar mutlu olmayı beceremiyorum galiba, erkekler daha geç doyuyor ve  cabuk acıkıyor.

Yorum yapmadan


Aşk Tesadüflerden Kaçar / Hayatın Işığı

2012.9.27 16:15:47

Kül Kedisi Aşk Tesadüfleri Sever demiş. Yok valla benim aşkımda tesadüf falan olmuyor, olursa da kötü tesadüf oluyor.Bakın şimdi adam uzun boylu, karizmatik, geniş omuzlu, kültürlü, bol diplomalı, bol gayri menkullu, kumral, yeşil gözlü. Hani gördüğünüzde tüm hormonlarınız ayağa kalkar "hah tamam işteee, işte o, yakala, atla üstüne"diye bağırır ya o cinsten. Ama karşıma ilk çıktığında ondan bir iki gömlek biri ile işi kotarmak üzereydim ya da öyle olduğunu sanıyordum, yedek kulübesi bile doluydu. Yok canım şimdi almayayım, belki sonra..


Aradan geçti 10 yıl..Yine karşılaştık. Tanrım delikanlılıktan olgun adama doğru gidiş bu kadar mı yakışır bir insana. Yeşil bakışlar daha bi oturmuş. Adama bir baktığında iki ped çöpe gider. Biraz ayıp oldu aman canııım, kız kızayız burada, hem biliyorum sizden sır çıkmaz.
Yine üstüne atlayamadım ne yazık ki. Çünkü; iki ay önce nişanlımla birlikte perde takmıştık. Yani düğüne bir ay kala evimize perdeler takılacaktı ve biz de görmeye gittik...


12345678910...
Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi