Konuk Odası

08/2019 Tarihli Makaleler

 

Okuduğunu anlamama

2019.8.6 9:59:21

Eğitim bu ülkenin en önemli konusu, eğitimin en büyük sorunu ise okuduğunu anlamama. Her yaştaki insanımızın, het eğitim düzeyinin n ortak derdi okuduğunu anlamamak.

Biraz iddialı mı oldu girişim. Sosyal medyaya bir bakın lütfen, ne dediğimi daha iyi göreceksiniz. 

Semt adı vermeden yaşadığınız yeri bir cümle ile anlatın demiş bir hemşehri sayfası.. Altında 300 yorum hepsi tek kelime semtin adını yazmış.

Bir başkası instagramda takipçi sayısını artırmak için tatil çekilişi yapacak. Yapılacak şey basit, sayfayı takip et, postu beğen, arkadaşını etiketle. 720 kişi bu çağrıya koşmuş ama üç şartı yerine getirmeyi başaran sadece üç kişi.

Otobüs durağında kocaman 10.00- 15.00 saatleri arasında bu hatta otobüsümüz yok yazıyor. Öğlen saati 20 kişi bekliyor ve hep birlikte bir saattir otobüs gelmiyor yahu diye bağırıyor. Üstelik herkes kocaman yazıyı görüyor. Şaka gibi ama gerçek.

Hepimiz görmüşüzdür elektrik trafosu önünde bir kuru kafa ve ölüm tehlikesi uyarısı vardır. Ama herkes gider oraya dayanır.

Metro vagonu da elektrik ünitesi önü de cereyan tehlikesi uyarı yazısına rağmen koskoca kadınlar, adamlar çocukları ile birlikte üzerine oturur.

Ben bütün bu örneklerdeki ana sorunun okuduğunu anlama akla ilgili olduğunu düşünüyorum sizin görüşünüz nedir sırdaşcanlar? 


Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi