Konuk Odası

08/2015 Tarihli Makaleler

 

Buhran

2015.8.31 11:15:5

Kader kime  şikayet edeyim seni bilemem, alnıma yazılmış silemem....

Benim kaderimde  büyümeyen ya da büyüyemeyen ilişkiler var. Nerede yanlış yapıyorum, diğer kadınların becerdiği  ama benim beceremediğim ne? Yanlış erkeklere bakıyorun desem karşıma onlar çıkıyor. Önümde onlarca  seçenek olsa ve  ben tercih yapmış olsam  suç bende diyeceğim.  Ama öyle değil. Yanlız mı yaşamalıyım? Bu  bana Allah’ın bir mesajı galiba.  45 yaşında kadınlığını kapatıp cinsiyetsiz bir  insan  olarak yaşamak,  aşk   kavramını hayatımdan çıkarmak. Çok şey istemiyorum, biraz sevgi, biraz şefkat, biraz ilgi. İşte  mutlu ben. Bunları biri bana sunsa onu  yıldızlarda yaşatacağım fakat  nafile.

Doruk’tan sonra birkaç gün saçmaladım. Önce  manyak gibi içtim. Telefonda Ayşe’ye ağladım. Sabah mide bulantısı ve  başağrısı ile  kalkınca bu depresyon  biçimini sevmedim. Sonra bir kaç gün odama kapanıp  uyudum. 48 saat sonra sıkıldım. Anladım ki ben depresyonda değilim sadece çok kırgın ve  üzgünüm. Adamdaki poza bak. Bir tokat attık diye haklı oldu ve çekti  gitti.  Bütün soruları sorup cevap  bulamayınca fiziksel olarak ona yetemediğimi düşündüm.  Gencecik kızlar varken 45’lik kadınla neden bir gelecek düşünsün ki... Soyunup aynanın karşısına geçtim. Hatlarım yuvarlak, biraz ayva göbeğim var ama  yaşıma  göre bence  çok iyiyim.  Ne giysem yakışıyor. Biraz  boynum kırışmış. Yanaklarımda biraz çökme var ama o kadar. Giyim tarzımı değiştirmeye karar verdim. Bacaklarım güzel  göbeğim az. Kısa şort ve  göbeği açıkta bırakan şeylere ihtiyacım var.  Hemen fırladım. Antalya’ya yola çıktım.   Alışveriş merkezine daldım ve  manyak gibi harcadım.  Yolda pişman olsam  da bunu  kendim için yapmam gerekiyordu.

Akşama yıkamadan  hemen beyaz yırtık  şort ve önü mendil boyundan bağlı sırtı açık bir bluz giydim. Saçlarımı topladım, ayağıma taşlı  sandaletlerimi  giydim. Vallaha  model gibi oldum. Kaş’ta sahip olduğum bir kaç arkadaşı aradım. Yeni popüler bir mekan vardı hadi ona gidelim dedim.

Mantığım sanki durmuştu. Bu durumda ne kadar daha devam edebilirim bilmiyorum. Arkadaşlarım  bana  tuhaf tuhaf bakmaya başladı. İçmediğim kadar içiyor ve dans ediyordum. Leyla beni  kenara çekti. Ya ben  manyağım ama sen bu gece  benden  manyak çıktın, neyin var diye sordu.

İyiyim sıkıldım, eğlenmek istiyorum  dedim.  Saat 02:00 gibi onlar gitmek istedi. Ben  kalmaya karar verdim. Çokta içimiştim, ısrar ettiler ama  istemedim. Taksiyle  dönerim dedim. Kendi kendime dans etmeye devam ettim. Yan tarafta  kalabalık bir genç grubu vardı. Belliki paralı tipler. Dans ederken arada onlarla da dans ediyordum. Arkadaşlarım gidince onlara biraz daha  sokuldum.  Ahbab olduk. Bana  şampanya  ikram ettiler geceyi  kapatırken.  Tamam dedim, sonra teknelerine davet ettiler. Ona da tamam dedim.  Kocaman bir  motor yata bindik. Kaç feet acaba diye düşündüm. 3 kattı. Mürettebat gayet formal bir  kıyafet içinde bizi  karşıladı. Yatın tepesine çıktık. Murano bir masa üzerine  hemen  içki şişeleri be  bazı ikramlar yayıldı.  Karnım acıktı ben tost istiyorum dedim. İki dakika içinde önüme geldi. Karnım doyuınca biraz kendime geldim.

İçllerinden  adı Murat olan  geçten bir çocuk  habire  yanıma gelip duruyordu.  Bir ara bir şey oldu bana da sigara tutular, içmiyorum dedim.  Bunu seveceksin dedi Murat ve bana cigara verdi. Ot bu birşey olmaz  ama güzel bir sabah oalbilir dedi.  Bir kaç nefes çektim  iyi geldi. Yavaş yavaş içtim.


Terör var diye Gezmeyecek miyiz!

2015.8.31 11:10:0

Çok tartışılıyor ya,  ülkede bir tarafta gençler ölüyor,  bir tarafta eller havaya.

Hakkaten çok trajik komik.

Ben diyorum ki gezelim eğlenelim.

Söylemesi kolay; Ailede şehit yok, gazi yok, asker yok.  Terör belasını adeta bir İsviçreli  gibi medyadan izliyorum. Oğlum sağ olsun, diyen gözlü yaşlı annelerin çocuklarının postallarını öptüğü fotoları görüp allak bulak oluyorum.  Ülkem için çok üzülüyor,  korkuyorum.  Biz Batıdakiler şimdilik terörün sadece maliyeti ve karanlık psikolojisi ile uğraşmaktayız. Allah vermesin  yanı başımdaki  AVM’de,  bindiğim metro hattında her an  patlayacak bir bomba ile hayatlarımızın allak bullak olabileceğini farkında olarak  küçük mutluluklarla avunmaya, kişisel sorunlarımı unutmaya çalışıyorum.  

 Lafın Kısası ben diyorum ki,  yiyelim içelim, gezelim ama ama şov yok! Sosyal medyayı minimum kullanın bir zahmet!  Göstere göstere değil lütfen,  yangınların tam içindeki insanlara azcık saygı!

 Bir bakmışız Allah vermesin tam yangınların ortasındayız.


Erkeklerle Seks Kadınlarla Romantizm

2015.8.27 17:31:6

 

 

İki hafta hiç bir şey düşünmeden sadece çalıştım ve uyudum. Bir  arkadaşımı arayarak durumu anlatmadım bile. Hatta Doruk arar mı diye de  beklemedim. Bu benim kaderim diye düşündüm. Doğru dürüst bir ilişki yaşamam mümkün değil. Hep bir  problem var.  Ya bir kadın ya bir iş bahane olmaya devam edecek.  Duru’yu düşündüm. Onun  hayatı da Doruk yüzünden  mahvolmuştu.  Baktığın zaman Doruk’u suçlayamıyordun. O da kendi hayatı için bir tercih yapıyordu.

Duru’yu düşününce  daha Arjantin’den dönmediğini farkettim. İki aydır orada. Herhalde birini buldu ve kaldı dedim ve telefon la onu aramak istedim.  Alo deyince çok şaşırdım. Nerelerdesin merak ettim dedim. Birinin beni merak etmesi çok güzel.  Senden başkası da etmedi zaten dedi.

 

 

 

 


Sürüklenmek

2015.8.18 15:37:47

 

Pamuk kadın olarak uyandım. Mutluydum, ruhum göklerde öyle bulutların üzerinde uyur gibiydim. Doruk  horluyordu. Hayret gece hiç duymamıştım. Oda servisini arattım. En sevdiklerinden bir kahvaltı sipariş ettim. Gözleme sevdiği için gözleme bile dışarıdan  yaptırmalarını istedim.

 


Önyargı

2015.8.18 15:36:5

 

Malum düğün mevsimi. Salonda kırda plajda neredeyse ağaç kovuğunda düğün dernek modundayız.
Kınası düğünü eğlencesi takısı hediyesi kıyafeti yorucu ama keyifli ve neşeli. Severim bu ortamları. Şöyle ailecek gövde gösterisi yapmaları. Dost var düşman var biz mutluyuz mesajları atmalı di mi?
Efendim bu ortamda dikkatimi çekti. Kaynana korkusu, şiddeti önyargıları toplumumuza sinmiş. Herkes kaynana düşmanı daha düğünde yardırıyor.

Misal: Düğün şarkılarından biri "şu kaynanayı ne yapmalı/ kaynar kazana atmalı/ yandım gelin dedikçe/ altına odun sokmalı
Anacım daha eve adım atmadın eşinin annesini kaynatmayı planladığını ifşa etme. O da senin canına okur bak karışmam.
Misal: Herkes hem bağırıyor hem oynuyor. "adını koydum/ adını koydum/ kaynanamın adını kuyruklu yılan koydum"
Sen kadına şimdiden kuyruklu yılan dersen işin zor gelinim.
 


123
Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi