Konuk Odası

07/2018 Tarihli Makaleler

 

Sözcüklerim bitti (EYLÜL & LEYLA)

2018.7.6 9:20:7

 

 

Türkiye Eylül'e Leyla'ya ağlıyor. Bu topraklar nice küçük bedenlerin taciz ve tecavüz acılarını yaşadı. Yaşamaya da devam edecek ne yazık ki. İdam cezasını geri isteyenler bile oldu. Eğitmeyelim, yetiştirmeyelim, asalım gitsin, görmezsek unuturuz. Bu mudur çözüm.

Çocuğa cinse taciz, tecavüz, ensest bölge, eğitim durumu, inanç hiçbir fark göstermiyor. Her toplumda var. Müslüman ülkelerde daha az olmasını beklerseniz daha çok yanılırsınız. Açık ya da kapalı toplum fark etmiyor , inanç, mezhep fark etmiyor. Sorun insanlık anlayışı ile ilgili. Sorun ailede başlıyor. 6 yaşına kadar evde çocuğuna verdiği terbiye, ahlak ve eğitim anlayışıyla ilgili. Ne öğretirsen onu yapıyor, yanlış öğretilen yanlışı uyguluyor.

Yıllar önce ensest mağduru genç bir kadınla konuştum. Teselli edecek söz bulamadım Allah'a havale etmek gibi kolayına kaçtım.  " Allah yok. Olsa 3 yaşımdan beri babam her dokunduğunda çığlıklarım, dualarıma sessiz kalmazdı. Ona o kadar çok yalvardım olsa beni duymaz mıydı. Ben Allah'a bşrşey yapmamıştım. Bana bu cezayı verecek. Demek ki yok" dedi genç kadın. İşte benim sözümün bittiği yer. 


Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi