Konuk Odası

07/2017 Tarihli Makaleler

 

ALDATILMAK ( Bölüm 1)

2017.7.25 12:5:26

 Kocamın beni başka bir kadınla aldattığını öğrendiğimde bir fil oturmuştu göğsüme. Bir buçuk ay  geçti üstünden.  Ve o fil  hep buramda.  Tam göğüs boşluğumda...

 

Bir sene evvel kadar şüphelerim vardı aslında. Ama şüphe benim gibi ahmaklarda derinlik sarhoşluğu gibi bir duygu yaratıyor.  Ciddi bir algı sorunuymuş meğer.

Yanlış gönderilmiş bir mesaj ve kaçacak yer olmayınca  apaçık itiraf. Böyle  öğrendiğim anlayacağınız.

Kendinizi 30 metre suyun altında düşünün. Ciğerleriniz küçülmüş. Tüpünüzdeki hava bitmiş. Nefes alamıyorsunuz.  Öyle bir duygu işte.

Şöyle de anlatabilirim.  Karnıma bir hançerin saplandığını hissettim. Bıçak değil.  Hançer!  O derece trajik ve ajite.

Geçmişle ilgili her ayrıntıyı kafamda canlandırdıkça ve onların beraberlikleri ile ilgili senaryoları kafamda yazdıkça  dönüp  duruyor o hançer karın boşluğumda…

Seneler evvel o aldatıcı kadının evine gittiğimiz gece mesela. Hep birlikte yemeğe çıktığımız başka bir gece.    O aldatıcı kadının sokağındaki kafede kocamla karşılaştığım gün misal.  Arayıp ona ulaşamadıklarım.

 


VÜCUT DİLİ NE ZAMAN YALAN SÖYLER? / Gonca Yeter

2017.7.3 16:11:23

İnsanların çoğu, konuşumadan sadece genel duruş, yüz ifadesi ve jestlerden tahmin yürütülerek çıkarılan iletişim biçimine “vücut dili” demektedir. Uzmanlar ise bu türe “kelimesiz iletişim”  demektedirler. İkisi de aynı anlamı taşır: Neler olduğu hakkında kelimelerden daha inandırıcı ya da anlaşılması daha esaslı olan insan iletişiminin ikinci kaynağı kelimesiz iletişimdir.

Acaba hakikatten öyle mi? İster iş hayatında ister kişisel hayattaki kişiler arası ilişkilerde olsun başarı için beden dilinin bilgileri gereklidir. Modern iletişim araştırmasına göre, aslında anlayışımızın büyük bir bölümü güdüseldir ve bunun büyük bir kısmıda yanlış anlamalardan oluşur.

1-   Yalancılar  gözlere direkt bakamazlar. 

 

2-Birisi ile görüşürken ne kadar göz teması kurarsanız o kadar iyi olur. 

4


Söyleşi

2017.7.3 16:6:32


Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi