Konuk Odası

07/2014 Tarihli Makaleler

 

Sürpriz Varan 2

2014.7.25 22:19:20

(15.02.14)

Sürprizin artık neden hayatıma girdiğini anladım. Arkadaş(!) ilişkilerdeki esneme kat sayısını arttırma. Perşembe facetime yapacaktık uyuyakalmış. Kaldı ki tüm gün aramamıştı. (Döndük mü yine ergen muhabbetine) Dün tüm gün yine aramadı. (hoppala paşam malkara keşan) Çok uzun zaman önce yani ben diyeyim bir ay sen de 3 hafta önce arkadaş(!) dönemindeki krizlerde laf çakar, burnundan getirdiğim fitillerle ecza deposuna tedarik sağlardı. Dedim ya arkadaşım(!). İnsan arkadaşına(!) laf çakar mı? Takıldım mı: Tabii ki HAYIR! Yalanımı yiyeyim yoğurtlu soslu. Ay! Yolları kat ede ede ayak tabanlarım eridi. Ne bitmez yol bu. Arkadaşım o benim çok yakın arkadaşım ne takılacağım. Canı sağ olsun.


Dost biriktirmek

2014.7.23 15:40:5

Hayatta yaptığım en iyi işler listemde üst sıralarda yer alır dost biriktirmek. Bu liste sabit değildir bende. Bazen en üst sırada hayatımın aşkıyla evlenmek vardır, bir bakarsınız bu madde 10-15'inci sıraya düşüverir. Yani rüzgara doğru bir liste. Lodosu, poyrazı, keşişlemesi,  karayeli, imbatı liste sıralamasını altüst eder.
Hasta yatağımdayım hala. İyileştim böbreğimde kum kalmadı ama benim yakışıklı doktorcum dinleneceksin diyor. Ay ben şöyle 15-20 yaş genç genç olsaydım var yasa.. Gülmeyin Allah aşkına. Bütün gün yatakta sırt üstü olacak böyle şeyler, kadının aklına gelir bunlar da Yine tek başına yatıyorum halim harap ev halkı düğüne gitti. Kapı çaldı


Şaka Gibi!

2014.7.23 15:37:24

Geçen hafta kuafördeyken kulağıma çalınan bir diyalog:
- Ayy şekerim Almanya’yı dolaştık kocişle - öldüm ayol sıkıntıdan. Memleketimiz gibi yok!
- Hee, abla yurdum insanı,  şiş kebap falan filan…
- Ayy, şehrin her yeri yeşil!  İçi dışı, yanı kenarı, altı üstü! Yeşillik sarhoşu oldum vallahi.

Ben bir an Kadının sağlam bir metafor süslemesi ile ironi yaptığı hissine kapıldım – en az   Yılmaz Özdil kadar başarısız bularak.


Çekim Ve Antiçekim

2014.7.17 21:45:14
(13.02.14)
Aaayyy! Bu kalemi çok sevdim. Yağ gibi kayıyor. Kırtasiye dükkânım olsa kesin batardım. Hiç birini satmaya kıyamazdım.
 
Bu seferki kemoterapi sonrası etkisini yok denecek kadar az hissettim. Derecelendirecek olursam; 1. kemoterapide tır çarptı, 2. kemoterapide kamyon, 3. kemoterapide araba ve 4. kemoterapide bisiklet. Bir dahaki kemoterapiye ben püf diyeceğim. Kemoterapi aldığım günün gecesi 10 dakikalık bir istifra haricinde genel olarak hiçbir şeyim olmadı. İştahım çabuk düzeldi. En sinir bozucu durum kokuya tahammülüm yok. Duş alıyorum kendime sürekli ilaç kokuyorum neredeyse kendimi klorağa yatıracağım. Şu geçmek bilmeyen parmak uçlarımdaki uyuşukluk 2 ayı geçti hala alışabilmiş değilim. Ağzımda tuhaf bir metal tadı, sanki her şey saman gibi geliyor. 


Çocuğum

2014.7.17 15:2:1

Hastane bahçesinde dünya güzeli genç bir anne adayı ile tanıştım.
Dünyalar kadar güzel hakikatten. Genç, masum, konuşurken yüzü kızaranlardan. Doğum öncesi hayli heyecanlı. Eşi ile de tanıştırıyor beni. O da genç, yakışıklı. Birbirlerine yakışıyorlar Allah bağışlasın. Heyecanla iki gün sonrasındaki doğumu bekliyorlar.
Oğulları olacakmış.


1234
Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi