Konuk Odası

06/2019 Tarihli Makaleler

 

İyilik, sağlık

2019.6.24 14:16:42

 

Ne haber? diye soranlara öylesine soranlara, öylesine geçiştirdiğimiz bir yanıttır "İyilik, sağlık".. Aslında hayatın özü bu iki sihirli kelimedir. İyi isen sağlıklısındır. 

İyi olmak için iyilik yapmak gerekir. Bir düşünür her akşam bugün hangi iyiliği yaptığını sorgulamayı öğütlüyor. Eğer başınızı yastığa koyduğunuzda o güne ait küçük-büyük bir iyilik yaptığınızı söylüyorsanız o gün dolu geçmiştir. Ama aklınıza hiç bir şey gelmiyorsa o gün kayıptır. Uzun yıllardır bunu uyguluyor ve kendimi çok iyi hissediyorum. 

Kapı önüne su dökülmüş. Parlak ve kaygan zemin ayak kırma alanı halinde. Apartman görevlisini ara ki bulasın. Evden paspası kapmak ve temizlemek üç dakika. Yaz bunu iyilik hanesine.

Bahçedeki karınca yuvasının önüne rüzgar dal getirip tıkamış. Onlarca karınca yuvasına ulaşamıyor. Dalı çekmek sadece beş saniye. Yaz bunu iyilik hanesine.

Okullar kapandı. Tonlarca yardımcı ders kitabı çöpe atılmayı bekliyor. PTT Kargo 3 TL'ye kitap kargosu yapıyor. Apartmanlara birer koli bırakıp, yardımcı kitapları isteme notu yazmak, kitapları toplayıp sosyal medyadan çağrı yapan okullardan birkaçına göndermek sadece 3-4 saat. Yaz bunu iyilik hanesine.

Gece yattığımda o gün yaptığım hiç bir iyilik yoksa hiç birşey için geç değil. Kalkıp bir kaba su koyup, sokak hayvanları için bırakmak sadece 2 dakika. Şimdi iyilik hanesi dolu huzurlu bir uyku zamanı.

İyiliğin büyüğü küçüğü olmaz. Kendimi çok şanslı hissediyorum. Sağlıklıyım ve iyilik yapacak gücü kendimde buluyorum. Öyleyse mutluyum. Kendi kişisel gelişiminiz için bir günün birkaç dakikası içinize dönüp bakmanızı öneriyorum. Ben bunu yapıyor ve mutluluğa ulaşıyorum. İyilik, sağlık sırdaşcanlarım, hep mutlu kalın. 

 


Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi