Konuk Odası

06/2015 Tarihli Makaleler

 

Şükür Bitti !!

2015.6.29 13:56:46
Yaz geldi işler güçler yoğunlaştı vakit bulmuşken “Trikotillomani” yazımı kısaca size tamamlayayım. İnşallah yazım birilerine ulaşmıştır. Böyle bir hastalığın aslında saç koparma hastalığı olduğunu, çocuklarımız çok sağlıklı görünseler bile yine de gözlerimizi onlardan ayırmamız gerektiğini, Allah kimseye göstermesin ama bir gün bu hastalıkla karşılaşırsanız eğer tedavisi uzun olup, mücadeleyi elden bırakmamanız gerektiğini muhakkak doktorlarla işbirliği içinde olmanız gerektiğini anlatabilmişimdir.


Kediler de öküzmüş meğer!

2015.6.29 13:54:25
Kız kedileri tenzih ederim. Efenim erkek kedimin kızışma zamanı geldiği için sordum soruşturdum, usulüne uygun kız baktım. Sonunda boyu boyuna huyu huyuna uygun bir aday buldum, çiçeğimizi ve ayıptır söylemesi en pahalı kedi mamamızı alarak kız tarafına istemeye gittim. Geleneksel olmanın dışında Batıya has modern davranış modellerini de benimsemiş bir aile olarak anlaşabilirler mi acaba diye hanım kızımızı evimizde bir süreliğine konuk ettik. ( Aslında bu mecrada erkek kız tarafında kalırmış ama şartlar bizde daha uygundu)


Erkeklik Gösterisi

2015.6.23 16:51:6
Ramazan öncesi acele ile yapılan sünnet düğünlerinden birindeyiz. Kimse kusura bakmasın işin b*ku çıkmış. Düğünden üç gün önce başladı kutlamalar. Eş, dost, hısım, akraba, çoluk, çocuk, tombalak yerleştik İstanbul'un 5 yıldızlı oteline. Her birimiz çift bavulla geldik. Önce kadınlar için hamam sefası yapıldı. Çalgılı yemekli kirlerimizden arınıp, köpükle ve keseyle püru pak olduk. O arada çocuklar palyaçolu eğlencedeydi. Erkekleri de saunaya götürmüşler. Umarım masajı kadınlar yapmamıştır. Gecesine çor çocuk saltanat kayıklar ile Boğaz sefası. Ardından sabah bilmem hangi köşkün bahçesinde animasyonlu piknik.


Babanın iki gözü

2015.6.19 11:17:42
Anne olarak evlat sevgisini tattıktan sonra anneliğin de babalığın da ne olduğunu daha iyi anladım. Hani meşhur bir laf vardır. Anne sağken babanın bir gözü anne gittikten sonra babanın iki gözü kör olur diye. Böyle genellemeleri sevmem. Bu laf yılları aşıp bize ulaştığına göre mutlaka haklı bir tarafı vardır ama benim babam için geçerli değil. Bir anne olarak çocuğum birazdan söyleyeceğimi söylese belki yıkılırım ama ben babamı annemden çok severdim.


Babacım

2015.6.19 11:2:55
Babacım demeden babama hitap ettiğim olmuş mudur hatırlamaıyorum. Sen diye hitap etmek ise haşa! Hep babacım ve siz. Eski fotolara baktım da babamla sarmaş dolaş tek bir resim göremedim. Çok minikken var. O zamanlar öyle idi- bilen bilir:) Genç kız olduktan sonra çok mucuk mucuk olunmazdı. Ben hiç öykünmem bundan çünkü hep kollandığımı sevildiğimi hissettim. Hep sarmaş dolaştık biz babacımla.


123
Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi