Konuk Odası

06/2014 Tarihli Makaleler

 

Os…tan Bir Durum

2014.6.30 11:50:36

  Yazarken bile hala gülüyorum. Bir arkadaşımın romansı oldu kabusu!
 Kızcağız bir spor merkezinde bir oğlanı beğenip durur. 30lı yaşlar.   Erkek efendi ve düzgün biri belli.  Duygular karşılıklı; minik minik diyaloglar, bakışmalar,  gülümsemeler. Her şey pek hoş kıvamında.
Dı dıı dın! Burada yazıma ara verip karnımı tuta tuta gülüyorum arkadaşlar müsaade. 
Eveeettt,  nerede kalmıştık; Bir ağırlık kaldırma seansındalar hep birlikte. Herkes kilosuna cinsiyetine uygun halterleri alıyor ve eğitmen eşliğinde hoppa da hop hop 1saat çalışıyorlar. Kızın adama yakın olduğu tek seans. Arada bir kafede fırsat çıkıyor önlerine ama adam çekinken belli,  haftalardır level atlayamadılar. 


Bulantı

2014.6.28 17:20:28

(21.01.14)

Dün yarı baygın acilde gözümü açarak geçirdim günü. Kemoterapiden bir hafta sonra klasik kan verme için kontrole gideceğiz. Ancak yataktan kalkmak benim için tam bir işkence. Kahvaltı hak getire öğürüyorum. Midem bulanıyor, kafam sanki bir karpuz gibi ikiye bölünmeye çalışıyor kendi kendine ağrı ve acı içinde ve biri de sanki parmaklarını gözüme sokmuş bastırıyor gözümden acı çıkıyor. 11 de psikologla randevum var. Kanı verip, konuşup kurtulayım diyorum. Zira ertesi gün gideyim desem nasıl olacağım belli değil. Annemle Duygu başucumda iki lokma yedirdikten sonra güç bela ayaktayım. 


Üşeniyorum Öyleyse Yarın

2014.6.24 11:54:38

(26.01.14)

Son dört beş gündür sanki tüm dünyanın işini ben yapmışım gibi hiçbir şeye dermanım yok. Sürekli yataktayım. Yemek yemek için çıkmak dışında yatağın içinde kendime yuva yapmış durumdayım. Bu dermansız halime depresif bir duygu yoğunluğu da salça olmuş durumda. Sanki terk edildim ve bu hayatta yalnız bırakılmışım gibi. Hâlbuki kesinlikle öyle bir durumum yok. Böyle hissettiğimi bilseler T. başta olmak üzere annemin arkadaşları bile dâhil beni parçalara ayırırlar üstüne Ayşegül o parçalarımdan tütsü yapıp yakar. Annem, babam ve kardeşim de patlamış mısır yiyerek ellerinize sağlık nidaları ile izlerler. 


Anneyle Olmak Mutluluk

2014.6.20 17:0:5

Dünyanın  en performanslı sporcusunu almışlar.iki yaşındaki bir çocuğun saniye saniye yaptıklarını yaptırmışlar. Sporcu öğlene kadar ancak dayanmış.
 Dünyanın  en zor işi bir çocuğa bakmak. Bir kere yaptığı her şeyi  takip etmek zorundasınız. Tehlike geliyorum demez. Hatta çocuklar tehlikeyi çeken  mıknatıslar gibidirler. Herşey gelir ve onları bulur, ya da onlar tehlikeli olanı anında farkeder ve ona yönelirler.
 


Aldatma Klişeleri

2014.6.20 12:12:16

Aslında erkek karısını aldatmaz. Bir  kadın diğer kadını aldatır.  Kadınlar başlarına gelmesinden en çok korktukları olayı hemcinslerine  yaşatırlar. Kendileri yaptımı  hak  kendilerine yapıldı mı haksızlık olur. Ben buna  yaman çelişki diyorum. Bir kadın  kendi hemcinslerine empati yapmayı beceremiyorsa başka ne için  yapabilir.
Ben  kendimi bu konuda biraz kader kurbanı olarak görüyorum. Bu  aldatma işine bilinçli olarak dahil olmadım. Şüphelendim. Sorunla karşılaştığımda kısa bir süre reddettim. Yok ya bu adam böyle bir şey yapmaz hatta bana yapmaz dedim.  Sonra isyan ettim ama kabullenmedim. Emin olmak istedim, kontrol ettim, sordum ve nihayet bir akşam kapısında bekledim. Izdırap vericiydi ama  emin oldum.  Zili çaldım,gördüm ve  defteri kapattım.
 


1234
Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi