Konuk Odası

05/2014 Tarihli Makaleler

 

Hayalet Uyandı

2014.5.30 11:57:34

İris Cafe’yi açtım. Tapas mantığında sunum çok tuttu. Bizim mezeler tapas olunca  kapış kapış gidiyor. İnsanlar  değişiklik arıyor. Balık ve  meze  güzel ama  hep aynı şey. Değişiklik şart. Duru’da bu kadar başarılı olmasına  şaşırdı. Senin ruhunda  bir yaratıcılık var ve  sen hizmet sektörünün adamısın diyor.
Kaş, çok güzel bir yer fakat bir türlü A plus müşteri çekemiyor. Bir Bodrum ve Çeşme  asla olamayacak. Aman olmasında  ama hiç olmzsa tematik bir  turizm yeri olsun diye ne zamandır düşünüyordum. Balık tutmak isteyen  doğa ve denizi birlikte yaşamak isteyenlerin uğrak yeri olabilir. Ulaşım kolay değil, bununda  avantajı gelenlerin daha uzun  kalmasını sağlamak. Haftasonu değil yıllık izinlerin geçirileceği ve programlanacağı bir tatil yeri olarak planlanmalı.
 


Acıyı Emmek

2014.5.30 11:30:31

Bir çocuk  acılarını  anne kucağında dindirir. Çünkü anne diye ağlamasının ardında o kucağa bir an önce ulaşma ve sığınma arzusu vardır. Anne kucağının sakinleştirici, ağrı kesici kokusu ve yumuşaklığı  her acıya ve ağrıya dermandır.
Sabah oğlumda bana öyle sarıldı. Koltuktan inerken düştü ve ellerini bana doğru açarak acıdı acıdı diye ağladı. Kucağıma aldım yanaklarını , kafasını öptüm. Acısının dozunu anlamak için dikkatini sevdiği bir şeye çektim ve sustu. Anladım ki tahribat  az.

.......................

Bir çocuk küçük ya da büyük  canı yandığında  anneye sığınmak ister Çünkü bilir ki o acıyı taa derinden  hissedecek ve  bir şekilde onunla paylaşıp acısını azaltacak.


Hesaplaşmalar

2014.5.26 12:16:37
(23.01.14)
 
Üçüncü kemoterapim diğer ikisine göre çok daha rahat geçti. İlk gece mide bulantımı saymazsak genel kanı se hasta falan değilsin bizi kandırıyorsun şeklinde. 
 
Geçtiğimiz Cuma günü kuzenlerin çıkarmasından bahsetmiştim. O kadar çok eğlenip güldük ki onların varlığını beni daha bir mutlu etti. Fark ettim ki olması gerekenden daha yakın olmamız gerekiyormuş. Bazen bazı olaylar insanları birbirine daha yakınlaştırıyor derler ya; bizimki de o hesap oldu. Katıla katıla güldük Kemal’ in deplasman maçlarındaki hikayeleri, Melo’ nun olayları…
 
Bu gün uyuşuk bir moddayım. Uykum var, yorgunum. Sanki dünyanın işini yapmış gibiyim. Bilgisayarda yapmam gereken işler var ama nasıl üşeniyorum. Bu üşengeçlik ve yorgunluk psikolojik mi yoksa ilaçların yan etkisi mi? Onu çözemiyorum.
 


Ahhh Keşke

2014.5.23 10:11:28

Hayatta en nefret ettiğim sözcüklerden biridir keşke.. Keşkeler pişmanlığı, hayatın boşa geçmişliğini, hataları, olmamışları, vaz geçmişlikleri, karşılıksız sevgiyi, aşksızlığı, hoşnutsuzluğu, boşvermişliği daha nice vah, ah, of falan filanı simgeler.
Ne kadar soğuk gelse de hepimizin keşkeleri vardır mutlaka. Geriye dönüp baktığımızda keşkesiz ne kadar eylem var hayatımızda önemli olan bu aslında. Hayatın yarısından fazlası keşke ile geçtiyse durum vahim.
 


kader

2014.5.23 10:6:24

Her yerde Ölüm
Madenciler ölüme ne kadar yakınsa,
Alp Ali o kadar uzaktı sanki.
Acının sınıfı, ölümün torpili yok biliriz.
Kime gelmişse sıra alınıp götürülüyor.
Ama yine de insan alışamıyor.
 


123
Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi