Konuk Odası

05/2013 Tarihli Makaleler

 

Dolu Dizgin Aşk

2013.5.31 16:23:34

 

Aaaay ayyy ne mutluyum bir bilseniz. Sevgilimle doya doya aşkı yaşıyorum. Bu ayrılıp barışma çok işe yaradı.Her haftasonu geliyor. Bazen  akşam gelip sabah dönüyor.  Beni hediyeler boğuyor, bugüne  kadar duymadığım güzel sözlerle beni  mest ediyor.
Hayır hayır... Bunlar gördüğüm rüyadan aktardıklarım değil. Gerçek. Ve ben bulutların üzerinde yüzmenin  ne olduğunu anladım. Gözüm hiçbirşey  görmüyor.

Bu arada Adil’e işlerimin yoğunluğu nedeniyle  ona zaman ayıramayacağımı söyledim. O da isabet ki uzun bir seyahate çıkacağını söyledi. Böylece onu da kırmadan konuyu çözmüş oldum.

Arada erkelere sert çıkmak ve sensiz de  hayatıma devam edebilirimi göstermek lazım.


Bir Kaşık Sevda

2013.5.31 16:6:44

Daha ne kadar acı çekebilirim? Daha ne kadar içim acıyabilir? Cemal Süreya’nın “okyanuslar geçip bir kaşık sevdada boğulmak” dediği buymuş tam anlamıyla. Yıllar boyu en ateşli aşkların karşısında dimdik durabilmişken, hiç uygun olmadığım bir adama nasıl da böyle kapılıp gittim ben, anlamadım. Tam anlamıyla bir kaşık sevdada boğuldum. Bir kaşık.


Yaşayacaksın/ Havasındansuyundan

2013.5.29 15:35:25

Yanlızlık korkusuyla kaç bendenle seviştiğini bilmediğin gibi, ‘Mutlu musun?’ diye sorsam, uzun uzun cümlelerle cevap verirsin. Yahu 'mutlu musun?' sorusu evet hayır sorusudur; tek kelimelik bir cevabı vardır.

Sahi baktın mı kendine aynada, yüzüne, gözüne, kalçalarına, gögüslerine..Bakamıyorsun değil mi? Aynaya yansıyan o tanıdık kaçamak bakışlar.....Aynada, bardaki adamda, arkadaşının yüzünde hep o bakışlar ....Ne zaman vazgeçtin kendinden? Nasıl oldu da o güven listesinin ilk sırasını başkalarına devrettin? Yaktın mı o listeyi yoksa..


Suç Ortaklığı

2013.5.29 15:27:47

En kalıcı bağdır suç ortaklığı. Susmak gerektirir. Saklamak gerektirir.
Susmak ve saklamak; nasıl da bana uygun olmayan sözcüklerdi bunlar. Yaptım. Susmayı ve saklamayı becerdim. Sözcükler artık irademin dışında dudaklarımdan dökülmeye, kalbimin coşkusunu hiçbir yerde frenleyememeye ve senden bile sakladığım sırılsıklam sevgimi söylemeyi engelleyememeye başlayınca bitti. Çünkü susulmak ve saklanılmak üzerine kurulu bir ilişkinin hiçbir şansı yoktur. Herkesin bir geç kalınmış aşk hikayesi var mıdır bilmem ama yaşadığım tam anlamıyla bu benim için. Geç kalınmış ve bu yüzden de suç. Ortakları biziz. 


AAAAY Ne Yapacağım Şimdi?

2013.5.29 15:23:39

Dekolte’nin son iki yazısına bayıldım. Aslında bayıldım demek yerine  allak bullak oldum demek daha doğru. ”Kaç kere Özlersiniz?” diye sormuş. Bir an Berk’i kaybetmişim gibi oldum. Derinden içim sızladı. O an  ne olursa olsun onu kaybetmek ve pişmanlık duymak istemediğimi farkettim.

Tam bu duygular içindeyken “ hangi Yanım” diye diğer yazısını okudum.  “bir yanım anlamsız ve tutarsız bir telaşta / bir yanım küllenmiş zoraki sevdada.” Bu da Adil ile Berk arasında gidiş  gelişlerime cevap oldu. 


1234567
Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi