Konuk Odası

04/2015 Tarihli Makaleler

 

Böylesine sevilmek

2015.4.21 10:53:12
Sosyal medyada Nazım Hikmet, Cemal Süreya, Turgut Uyar, Attila İlhan ve Orhan Veli Kanık başta olmak üzere edebiyatımıza damgasını vurmuş 12 ünlü şair ve onların hepimizin bildiği ünlü şiirlerine ilham veren kadınları derlemişler. Yazarını bilmiyorum ama hir kimse buradan teşekkür ediyor emeğine sağlık diyorum. Böylesine sevilmek dünyanın en kutsal şeyi. Allah hper kadına nasip etsin. Ben okuyunca vay beee dedim. Siz de bir şeyler diyorsanız lütfen yorumlarınızı esirgemeyin.dik.


Trikotillomani !!! Zor Yıllar…

2015.4.20 10:37:12
Kızımın saçlarına bakıp gördüğüm manzara beni deliye çevirmişti. Saçlarına ne oldu dememe kalmadan “elleme saçlarımı bırak beni “ diyerek odasına girdi ve kapıyı kapatıp “sakın içeri girme, bu konuyu bir daha benimle konuşma saçlarım dökülüyor işte sakın kimseye de anlatma anne” diye hem ağlıyor hem de avaz avaz bağırıyordu. O sakin kızımı ilk defa böyle görüyordum ne olduğunu anlayamamış ne yapacağımı şaşırmıştım. Bütün gün ne söylediysem ne yaptıysam odasından çıkaramadım. Sonunda akşam olup, babası eve geldiğinde odasından çıkıp, yanıma gelip kulağıma sessizce “lütfen anne, lütfen!! sakın babama anlatma” dedi. Sonrada hiçbir şey olmamış gibi bizimle birlikte oturup yemeğini yedi, derslerini yaptı ve yattı. Ben hala yaşananlara bir anlam veremiyordum. Ne olduğunu anlayana kadar kesinlikle babasıyla bu konuyu konuşmamaya karar verdim. O gece hiç uyumadım sabah olup kızım okula, eşim işe gidince hemen telefona sarılıp doktor olan arkadaşlarıma olayı anlatıp yardım istedim.


Dünya Küçük

2015.4.15 18:12:20
Onbeş gündür otele konsantre olmuş vaziyette çalışıyorum. Havuz başı mobilya ve dekorunu değiştirdim. Balkonlara büyük turunç ağaçları aldım. İnsanlar balkonda otururken de ağaçlara değsin istedim. Odalara sosyal medya için hashtag kartları yazdım. Ahçı ile tabak sunumlarını çalıştık. Hepsini instagrama koydum. Yeni çıkan periscope’dan da hergün manzara ve otel çekimleri paylaşıyorum. Çok güzel yorumlar alıyorum ve hatta rezervasyon için aramalar başladı. Önümüzde 23 Nisan ve 19 Mayıs var oteli doldurmaya niyetliyim.


Öp Öpebildiğin Kadar

2015.4.15 16:29:7
Çocuğum hep kucağımda otursun, yatsın ben de onun kafasını, yüzünü ellerini öpeyim seveyim istiyorum. Hatta arkadaşlarımla sohbet ederken de sıkca şu soruyu soruyorum. İnsan çocuğundan başka neyi ya da kimi 24 saat öpmek ister? Ben daha bunun cevabını ararken beni başka bir dert aldı. Çocuğum büyüyor ve büyüdükçe daha az kucakta olmak istiyor. Ben bu duygunun yerine ne koyacağım? Uzaktan sevmek yetecek mi?


Evren Başımıza Çorap Örüyor!

2015.4.13 14:46:6
Derin bir konu değil ama çok mühim! Evde kaybolan çoraplardan bahsediyorum. Yetti gayri! Çifter çifter gitseler, no problem! “Tek tek basaraktan” olmakta kayıplar. Bütçeme verdikleri zarara mı yanayım, yoksa sinir katsayımın artmasına mı! Detektif oldum düştüm peşlerine, ah lakin beyhude! Heyhat! Tek tesellim, biliyorum yalnız değilim. Son söz: Diyorum ki çorapzedeler olarak bir gün tertiplesek, çoraplarımızı eşleştirsek.


123
Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi