Konuk Odası

04/2013 Tarihli Makaleler

 

ERTUĞRUL ÖZKÖK / KIRK7

2013.4.30 11:45:32

40'lı  yaşlardaki kadınlar...Baş döndürücü,baştan çıkarıcı, baştan çıkarılıcı... Ama vaatkar, davetkar!
Üzerine gitmekten sakınmayan, adını koymaktan korkmayan, günah işlemekten çekinmeyen kışkırtıcı kitap...
Yargılamave suçluluk duygusuna savaş açmış bir kitap.
Kendini  tanımak isteyen kadınlara  ve kadını keşfetmek isteyen erkelere tavsiye edilir
 


Arayan Bulur

2013.4.30 11:37:52

İşim gereği genç erkeklerle çalışıyorum. 25-35 yaş arası bu gençlerle birlikte çalışmak çok keyifli. İnsana hem enerji veriyor hem de o çağlara geri götürüyor. Birçoğunun ablası bazılarının ise annesi gibiyim tabii. Bu genç ve yakışıklı adamlarla günün büyük bölümünü geçirmek, bazen de iş seyahatleri nedeniyle uzun uzun sohbet etme, karşılıklı hayata dair bir şeyler paylaşma imkanım da oluyor. Keşke o yaşlarda da bu kadar çok genç ve yakışıklı adan çevremde olsaydı da diyorum tabii ki...


Ah, ne çektim ben be, Vasfiye Teyze!

2013.4.30 11:35:1

Gencecik bir kızken sevdim bir oğlanı deliler gibi. Gözlerim görmedi yeminle hiç bir şeycikleri. Boyu devrilesice!  Ah, ne hayaller! Eee, hayal kurmayacam da n’apcam?  İyiydim hoştum, eksik akıllı idim. Üstüne evde kalcam korkusu! 
Onca anne baba itirazına rağmen ben evlen, gör gününü! Oturdum mu kıç üstü!     Evlenmeyecem de n’apcakdım?  Daha iyisini mi bulacaktım?  Babacım “olmaz,  bu oğlanla bu iş olmaz, babası at sineği misali, aile yaramaz!”  Ah benim salak kafam,  dinlemedim!  Tırmandım,  yırtındım evlencem diye!  Evlendim de n’oldu? 


Detoks/ Dyt. Sedef Ünalp

2013.4.29 23:38:3

Detoks kısaca ‘’toksinlerden arınma’’ anlamına gelir.Detoks uygulaması ise ‘’belirli gıdaları tüketirken belli gıdalardan kaçınmayla ve egzersiz, masaj gibi aktivitelerle zehirli maddelerin vücuttan atılması’’ olarak özetlenebilir. Yani bu uygulamayı bir doping olarak düşünebiliriz.

Detoksun özellikle mevsim geçişlerinde yapılması daha faydalı olur ki bu da yılda iki kez bahar aylarında maksimum fayda sağlayacağımız dönemler anlamına gelmektedir. Uygulama süreleri kişiye ve detoks programının çeşidine göre değişebilmektedir. Ana ilke bütün hayvansal gıdaları diyetten çıkartıp bitkisel gıdalarla beslenmektir.

Diyetisyen olarak özellikle isteğimiz kişilere beslenme eğitimi verirken;
• her besin grubundan tüketmek
• az az sık sık beslenmek
• aşırı yağlı, tuzlu ve şekerli gıdalardan kaçınmak
• alkolü ve kafeini minimal düzeyde tutmak
• günde iki litre su tüketmek
• bol posa almak


Yatcaz Kalkcaz Yatcaz Kalkcaz

2013.4.25 10:46:29

Bodrum’a benim arabamla gittik. Bafa Gölü kıyısında fazla temiz olmayan  ama alışkanlık olan  restaurantlardan birinde  gözlemeli bir  kahvaltı yaptık.  Sohbet ede ede Bodrum’a vardık. Havalar bizden yana. Aşk bizden yana esiyor ama  daha duyularımıza tam nufuz etmedi.


Berk’i daha az düşünüyorum. Hatta artık günde bir kereye filan düştü. Bünyemden atıyor muyum ne? Yaşasın  panzehirim. Birbirimize eski aşkları da sormuyoruz. Sanki sıfırdan başladık. Öncesiz olduk.
 


1234
Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi