Konuk Odası

03/2018 Tarihli Makaleler

 

Adem ile Havva Konuşmuyor

2018.3.5 11:25:29

 Adem ile Havva'nın elmayı ısırdıkları andan itibaren kadın erkek arasındaki

" ne seninle ne sensiz " çekişmesi sürüp gidiyor. Çekişme zaman içinde o kadar büyüdü ki birileri buna çözüm bulmak istedi. Kitaplar yazıldı, söyleşiler yapıldı. Sevgisizlik, gezegen faklılıkları, burç uyumsuzlukları gibi bir çok neden üzerin de durularak bu iki cinsin birbirine biraz daha tolerans göstermesi için uğraşıldı. Tam iş çözülüyordu ki biri kalktı " Aşkın ömrü üç yıl" dedi, herkes uğraşmaya değmez diyerek başa döndü.

 

Sonra iş doğru kadın, doğru erkek ve bunları bulma yöntemlerine kadar uzadı. Biri kıskan diğeri asla yapma dedi. Biri kaçan kovalanır kapris yap, bir diğeri arkadaş olmalısın dedi...  Anlayacağınız herkes bir ucundan çekiştirirken ortalık bulandı ve kendi hemcinslerine ilgi duyanların sayısı artmaya başladı. Bu seferde eyvah nereye gidiyoruz, mutluluğu tanrının kurguladığı şekilde yaşayalım, özümüzü koruyalım denmeye başlandı. Kısacası ne yazan ne okuyan kimse mutlu olmadı. Ve hala ilişkilerinde başarılı olamayanlar teselliyi " beni anlamadı", "bana layık değildi",  "beni taşıyamadı " gibi atadan kalma analiz cümlelerde arıyor.

 

 


Enerji Vampirleri

2018.3.5 11:22:11

 

 

Koşmak, zıplamak çocuklar gibi olmak istemez misiniz? Hani içinizde garip bir çoşku kabarır. Bir yerlerden gelen bir enerji fazlası vardır  nasıl yönlendireceğinizi bilemezsiniz  ama spor da yapmak istemezsiniz. Hani  muzur olmak istersiniz ya, işte tam böyle bir durum.

Dünya umurunuzda değildir, kredi kartı yatmamış, patron rapor bekliyor, kocamın gömlekleri temizleyici de, akşama misafir gelecek............ BANA NE...........

Herkese; “Ben eğlenmek, çoşmak istiyorum. Ben dünyayı takmak istemiyorum. Ben varsam varsınız. Ben önemliyim. Önemimi bilmeyenlere duyurulur, zaten onlarla da görüşmeyeceğim. Kimse benim dünyamı kirletmesin, kafamı bulandırmasın, canımı da sıkmasın.” demek istersiniz.

Söylemesi bu kadar kolay da yapması bu kadar kolay mı ? Aslında bu kadar kolay, sadece biraz cesaret. Çünkü mutlusunuz ve mutlu kalmak istiyorsunuz. Hatta çevrenizdekileri de mutlu etmek istiyorsunuz.

 

 


Robot Kadınlar

2018.3.5 11:19:24

Kimi Nirvana ulaşmaya çalışıyor, kimi huzuru reyke de buluyor, kimi terapistini en yakın dostu görüyor, kimi güzelliğine dalmış, botoks ve dolgu peşinde.

Biz ilgi duymuyoruz diye başkalarının ilgi alanlarına saçmalık deme hakkımız var mı? Sadece kendi seçimlerimizin en doğrusu olduğuna inanmak saplantılı bir  düşünceden öteye gidemez.

Düşüncelerimizde gerekirse 360 derece esnek olabilmeyi bilmek lazım. Çünkü şartlar hızla değişiyor ve  şartlarla beraber kararlarımızın da değişmemesi için bir neden yok.Bu nedenle yaşamımıza da 360 derece dönüp bakabilmeliyiz.

 Geçenlerde gazete de bir haber vardı, “bayan yöneticiler daha başarılı ve gelecekte kadın patronların sayısı artacak”.  Bir kadın yönetici olarak  bu varsayımların ışığında erkeklerden daha başarılıyım diye ortaya atılmalı mıyım? Evet kendimi gerçekten başarılı buluyorum ama başarının ölçüsü ne? Çok para kazanmak mı, hızlı yükselmek mi? Yoksa  hayatı hem işte hem de özelde dengeli bir şekilde yaşayabilmek mi?

Hayatını ofisteki masa  ile laptopuna gömmüş bir kadın yönetici,  şirket karlarına bakılarak başarılı bulunalabilir ancak özel hayatı  ve hobileri olmayan bir kadını robotton ayırmak mümkün değil. Aslında robot olmak bile bazen çalışan kadın olmaktan daha avantajlı bir durum olabilir.

 

Bir kadında olupta Robotlarda olmayanlara bakarak  bunu kolayca anlayabiliriz. Örneğin; selülitleri yoktur, Modaya uymak zorunda değildirler, manikür ve pedikür yaptırmazlar, kilo almazlar, kırışmazlar, duygusal tarafları yoktur, aşık olmazlar, programlandıkları şekilde yaşarlar ve başka türlü bir hayat bilmedikleri için belki de hep mutludurlar.   

Kendini sadece işine adayan kadınlar robot olmanın sadece dezavantajlarını yaşarlar. Aşkı aramayı bırakırlar, düzensiz çalıştıkları için spor yapamazlar, paraları olsada  tatil yapmanın keyfine varamazlar. Ve bence en önemlisi aşka ve sevgiye konsantre olmakta zorlanırlar.

 

 


Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi