Konuk Odası

03/2015 Tarihli Makaleler

 

GÖNLÜ ALÇAK

2015.3.30 9:55:57
Alçak gönüllülük bir erdemdir, gönlü alçak olmak ise insanlığın en çirkin hali. Dünyalar güzeli kadın ve yakışıklı koca. Ama fiziksel özellikler peri masallarına yetmiyor. Kadın cep telefonunu işyerinde unutup koşarak evine dosyasını almaya gidiyor. Kapıyı çıkarken kilitlediğinden emin. Zaten eşi ondan önce çıkmış


Trikotillomani Devamı …

2015.3.26 10:34:29
Evet, sırdaşlarım ve yazımı okuyan arkadaşlar, tam 15 yıl dile kolay ama gerçek. Bir genç kızın hayatının en güzel yılları istese de geri getiremeyeceği yıllar. Kızım tam çocukluktan ergenliğe geçtiği dönem arka arkaya ciddi üzüntüler yaşadı. İlkokul 5. sınıfa giderken o dönemde Anadolu Lisesi sınav çılgınlığı vardı. Bende bir anda o çılgınlığın içinde buldum kendimi. Kızım bir taraftan normal okulluna gidiyor, diğer taraftan özel öğretmenlerin biri gelip diğeri gidiyordu.


Herkes Öfkelenir,Bu Çok Kolaydır /Uzman Psikolog Işınsu Gündüz

2015.3.26 10:32:18
Öfke hayatımızın bir parçası olmasına rağmen çoğu zaman onu kontrol etmekte yetersiz kalıyoruz. Biz öfkemizi kontrol edeceğimize, öfkemiz bizi ele geçiriyor. Kontrolü kaybedince ise hiç istemeyeceğimiz ve ileride pişman olacağımız sonuçlar doğurabiliyor. Hatta belki de bu olumsuz sonuçlar bizi daha da öfkelendiriyor. Öfkeyi kontrol edebilmek için ise ilk yapmamız gerek şey; öfkeyi anlamak


Dört Antlaşma:

2015.3.23 10:10:56
1. Ne yaparsan yap en iyisini yap! 2. Diline dikkat et! 3. Hiçbir şeyi kişisel alma! 4. Varsayımda bulunma! Don Miguel Ruiz’in kitabından. 8 saniye filmine konu olan genç kadının esinlendiği bilge.


Duru yine Döndü

2015.3.20 15:43:19
Döndüğümün ikinci akşamı evine gitmeye karar verdim. Bir taraftan da beni öldürüp gömse kimse bulamaz diye de panik yaptım. Ne de olsa arızaya nasıl bağladığını görmüştüm. Kaş’ın güzel ormanlarının arasında bu duygularla yol alarak evine vardım. Evden yine güzel müzik sesi geliyordu.


1234
Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi