Konuk Odası

03/2013 Tarihli Makaleler

 

Yaşaması Gizli, Yaşaması Zevkli

2013.3.25 12:45:9

Önce adamın gözlerinin ta içine bakarsın; o kahvesini içerken sana bişeylerden bahsetmektedir. sen de cevap vermektesindir ama aklın çıkmıştır. dudaklarında gezinirsin; haberi olmaz. süreyi uzatmak için saçmalarsın. daha bir dakika olmuştur onu ilk kez görüşün ama sanki yıllardır ensesinde, onu koklayarak uyumuşsun gibi hissedersin o hala bilmez. ayrılırsın; işe dönme zamanı... döner bakarsın, dönmesin de rahat bakayım diye düşünerek. dönmez; burulursun. ama mutlu da olursun. sana aittir tüm düşlerin; tadını çıkarırsın. sonra bir gün yazısı düşer telefonuna, için kıpırdanır, çaktırmazsın. aramak için bahanen vardır; illa ki bu bahaneyi kullanırsın. üstelik bahaneyi yaratanlara da şükran duyarsın. Yoksa durduk yerde nasıl arasın ki sen bu adamı. adamın sesi içini sıcaklaştırır; unuttuğun bir sıcaklıkla buluşmaktan mutlu olursun. sonra bişey olur, ne olur anlamazsın, nasıl olur bilmezsin, akarsın onun kelimeleriyle. kendi dudaklarına


Filmlik

2013.3.25 12:41:7

Böyle şeyler filmlerde olur bilirdim!
Nasıl şeyler?  Arkadaşının karısına sarkma durumları!
Anlatayım; dün geçen kocam ve bir arkadaşımızla bara gittik.   Gece hayatımız pek yoktur aslında ama sevdiğimiz bir dostumuzun gece kulübü açılışıydı. Biz de yemekten sonra bir uğradık. Tam bar atmosferi; loş bir ortam, müzik sesi son perde. İnsanlar çakır,  hem de en keyfinden ve erotik videolar kocaman bir ekranda. Her şey libidoyu ve içki dozunu yükseltmeye çalışıyor.  Bizde keyifler gıcır.
Derken yan masada bir tanıdık; piyasanın eski kurtlarından.  Karısı ve iki arkadaşı ile eğleniyor. İçkiyi  çok kaçırmış belli ama sıkıntı yok. Gülüyorlar, söylüyorlar.  Bizimle gelen arkadaşım da bu adamı tanıdığından hemen bistrolar birleştirildi ve muhabbet – kaka ki ki ve bolca geyik. Bu vatandaş ve kocam pek anlaştılar; ortak dostlar,  benzer zevkler falan filan. Adam devamlı benim kocayı bana övüyor.  Bana dönüp “Yahu ne düzgün adamla evlenmişsin, sen ne şanslı kadınmışsın ve eşime “ya benim kankamsın artık” iltifatları. Benim bu adamla geçmişten bir derin tanışıklığım yok dediğim gibi, aynı ortamlarda bulunmaktan ötürü aşinalık. Ama kafalar güzel, koyu bir sohbet. Benim koca da sevdi bu çocuk adamı.


Sanal Dünya, Yalan Dünya

2013.3.25 12:38:51

Sanal alemle tanışalı ne kadar oldu? Aslında ben 1982'de falan tanıştım. Üniversitede bilgisayar dersimiz vardı, buzdolabı kılıklı güç kaynakları ve davul kılıklı ekranları ile hilkat garibesi gibi görünüyorlardı. Yıl 1989 bir bilim adamı ile tanıştım internetin adını ilk ondan duydum. Bana Pentagon'daki askeri tüm bilgilere evinden girebileceğin günler gelecek dedi. Aaaa bu adam da bilim kurgu takılıyor dedim içten içe güldüm.
Bugün geldiğimiz nokta hepimizin malumu. İki dakika internet kesilse dünyamız duruyor. Hayatımız ona bağlı. Bazı şehirlerde internet olmasa sular akmıyor, elektrikler kesiliyor. Otobüs, tren, metro yok hayat yok.
Şimdi bu kadar internet üzerine vazgeçilmezlik söylemi yeter. bir de işin cılkı var tabii. sanal aşklardan, sanal seksten, pornodan, sanal dostluklar, sosyal paylaşımdan söz ediyorum.Sondan başlayayım sanal arkadaşlıklar, dostluklar ve sosyal paylaşım.


Aldığım Her Nefeste

2013.3.21 18:22:38

Kız güzel alımlı, ince, zarif, eğitimli, ekonomik bağımsızlığını kazanmış.. Birlikte çalışıyoruz bir süredir. Erkek arkadaşı pek bi efendi, yakışıklı, kibar, zeki dört dörtlük. Artık evlenecekler gözüyle bakmaya başlamıştım ki, işler değişti. Bir rüzgar esti ortalık dağıldı.
Kız kararlı, heyecan duymuyorum. Erkek kararlı bana hitap etmiyor. Aaaaa noldu yahu, iyiydiniz siz, hoştunuz hatta idealdiniz.
Üzerime vazife değil ama anlamaya çalıştım neler olup bittiğini. İkisi de 25 yaşında. Önlerinde daha uzun bir hayat var tabii ama ne oldu şimdi. Bakın olayın aslı astarı şöyle:
Kız ve erkek lisenin ilk yılından beri birlikte. Birlikte büyümüşler resmen. Yaptıkları hiçbir şey heyecan vermez hale gelmiş.


Resmen Uluorta İşedim!

2013.3.21 18:19:2

Başlığa aldanmayın; bu yazı çevreci bir kaygı ile yazılmış olup sosyal psikolojik mesajlar içermektedir:
 Öyle altına kaçırmak falan değil! Hani dört kadından ille de üç tanesinin başına gelmiştir; ergenken, gençken ya da menopozdayken en az bir kere!  Alışveriş merkezinde; sokakta, okulda,  üşengeçlikten, gülmekten ya da sıvı alımı fazlalığından veya mesane sarkmasından kendinizi tutamayıp, şırr diye altına kaçırır ya kadınlar.  Benimki öyle değil işte!
Ben resmen sitemin bahçesinde, evimin önündeki bir çalılığı kendime siper ederek, bilerek, eğilerek, çömelerek o işi yaptım, yapmak zorunda kaldım; i-şe dim!
Denizin dibine koca blokları dikersen bedel ödersin!  Ortalama bir lodosta deniz coşup “verdiğini almak” üzere sana, arabana evine barkına saldırır, intikam alır!  Yarım saat içinde felaket filmlerindeki gibi bir manzara çıkar ortaya!
 


1234
Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi