Konuk Odası

02/2014 Tarihli Makaleler

 

Birol

2014.2.27 19:54:14
Geniş omuzlarını gördüğümde içimin titremediğini söylersem yalan olur. Ondan ilk telefonu aldıktan tam üç gün sonra görüşebildik. Malum, meşgul kadınım. Meşgul olmasam da hemen görüşmem zaten. Ucuza kapatmam kendimi. Beni isteyen biraz bekleyecek.
 
Daha önceden Muzaffer diye bir adam girmişti hayatıma. Net ücretin dışında bir şey görmedim ondan. Söylediği mekana gittiğimde ilkokula yeni adım atan bir çocuk gibi titriyordu karşımda. Muzaffer, üç dakikada bitti yatakta. Ama zafer kazanmış bir komutan edasıyla duşa gidişini gören, onun yirmi beş saat beni becerdiğini sanırdı. Duştan çıktığında o tombul bedenini zar zor hapsedebildiği havlunun ucunu tuta tuta “sen dinlen istersen, benim çıkmam lazım” dedi, “odanın parası sabaha kadar ödenmiş durumda; istersen kalabilirsin”. Hahaha. Neden dinlenecektim ki, yorduğunu mu sanıyor beni? Herhangi bir cevap vermedim. Gitti. Odadaki şarabı açıp, kocaman çilekleri pudra şekerine bulaya bulaya yedim. Sonra usulca yataktan sıyrılıp duşumu aldım ve giyinip çıktım.
 


Sıfır

2014.2.27 2:47:2
(24.12.13)
 
Maşallah dediği 3 gün yaşar mı bir insanın? Dün kıl, tüy, yün, saç dökülmesin dedim; sabahına kâbusla uyandım.
 
Annem sabah uyandırmak için odama geldi. Yatağıma dökülmüş saçları temizleyip eline topluyor. Başta durumu çok önemsemedim ve günlük rutin saç dökülmesi gibi olduğunu düşündüm. Annem aşağı indikten sonra kafamdan ufak bir düşünce bulutu geçti: “Laaan!” “Yoksa!” “Hadi canım!” “Bu kadar çabuk mu?” “Hani 3. Kemoterapiden sonra olacaktı” “İmkânı yok!” “Saçlarım bu kadar köksüz değildir!”


Sen Ne Dersen O Olur

2014.2.25 16:56:25

Telekızım ben; “kız” da ne demekse? Telekızlık mesleğini yapıp da kız hallerini hatırlayan var mıdır acaba? Telefonla ulaşılır bana. Ve her müşterim yeni müşterilere ulaştırır beni. Öyle reklam meklam yapmaya gerek kalmaz. 
Kaliteliyimdir. Giysinin, takının hele ki ayakkabının en iyisini bilirim. Bilmek zorundayım. Bizim mesleğin bütçesi en çok alışveriş anlarında yükselir. E kadınız, severiz de şık olmayı. Kadın; hem de ne kadın… Açıkçası severim kendimi. Bile isteye seçtim bunu. Kimseden intikam almak için falan da değil. İstedim yaptım.


Gizli Sevgiliye Doğum Günü Mektubu

2014.2.24 11:3:46
Merhaba… Sen benim hayatıma ben hiçbir şey yapmadan sızıverdin aniden… Sıcak bir merhabayla; bir anda…
 
Aslında seni tanıdıktan sonra ve sen arkadaşlık listene benim de tanıdığım yeni birilerini eklediğinde anladım bunun çok kendiliğinden, sana özgü bir tavır, doğal bir şey olduğunu. Ama yine de çok özel geldi bana, bizim tanışma şeklimiz.
 
Sonra seninle konuşmaya başladık her akşam. Kimi zaman iş aralarımda nefes oldun bana, kimi zaman kendimi doğru ifade edebilmek için çaba sarf ettiğim ve bu çabayı göstermezsem elimden kayıp gidecekmişsin gibi yitirmekten korktuğum adam… Henüz konuşmaya yeni başladığımız andan itibaren –neden bilmiyorum- hep seni kaybetme duygusu yaşadım ben. Bu korku beni rahatsız etse de, seninle ilgili diye bunu bile sevdim.
 


Beyne Tecavüz

2014.2.24 10:54:10

Şu an ne düşünüyorsun?

 
Ne hissediyorsun?
 
Aslında sen şöyle düşünüyorsun (!)
 
Bu isteğinin altında bir başka neden yatıyor (!) Aslında sen öyle hissetmiyorsun (!) Bak şimdi sen aslında...
 
Kardeşim rahat bırakın hele bi yaaa. Beynime tecavüz etmeyin. Sen kim oluyorsun da bana şu an ne düşündüğümü soruyorsun. Beynimin içine girmeye çalışıyorsun buna resmen beyin tecavüzü denir. Rahat bırak beynimi istediğimi düşünürüm istediğim zaman da bu düşüncelerimi açıklarım. Efendim dürüstlük, şeffaflık söylemlerinizi de alıp uygun bir yerlere tıkıverin. Benim düşüncem bana ait, her şeyi açıklamak zorunda mıyım? İster sevgilim ol, ister kocam, babam, dedem, abim, oğlum sana ne benim beynimin içinden.
 


1234
Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi