Konuk Odası

01/2016 Tarihli Makaleler

 

Bu da Benim Romanım.....

2016.1.29 11:2:23

 

Bu da benim romanım.....

Bir  roman yazmak için  hem çok zaman  hem de  paran  olması gerekiyor. Bence çok  pahallı bir  hobi..Mİ acaba.. Tüm bu bahanelere rağmen   ben hep bir  roman yazmak istedim.  Orhan Pamukbir kitap  yazmak için “ Masumiyet müzesi.” ...  bu yüzden  onlarca müze gezmiş.  

Bence de ne konuda yazarsan yaz  iyi bildiğin mekanlar yada konular değilse uzun araştırmalar şart. Okuyucu sana olan güvenini  kaybetmemeli... Ben de bugün  kendi romanımı yazmaya kara verdim. Eğer bu roman basılır ve çok para kazanırsam, o zaman diğerleri için araştırma yapacak zaman ve param olabilir.

 

Nasıl bir roman? Aynı benim gibi...  Zülfü Livaneli yazmış. Sevdalım Hayat... kendi gibi... Niye ben de kendim gibi olmayayım.

Hayatımı kronolojik olarak anlatabilirim.. Hayatımdan bir kesitte alabillirim.   Aşklarımı anlatsam  sıradan mı gelir? Sayı itibari ile  evet ama bazen sıradan olanda çok güzeldir. Çünkü doğaldır çünkü herkese uyabilen ve samimi gelendir.

 


Robot kadınlar

2016.1.29 10:52:26

 

Kimi Nirvana ulaşmaya çalışıyor, kimi huzuru reyke de buluyor, kimi terapistini en yakın dostu görüyor, kimi güzelliğine dalmış, botoks ve dolgu peşinde.

Biz ilgi duymuyoruz diye  başkalarının ilgi alanlarına saçmalık deme hakkımız var mı? Sadece kendi seçimlerimizin en doğrusu olduğuna inanmak saplantılı bir  düşünceden öteye gidemez. 

Düşüncelerimizde gerekirse 360 derece esnek olabilmeyi bilmek lazım. Çünkü şartlar hızla değişiyor ve  şartlarla beraber kararlarımızın da değişmemesi için bir neden yok.Bu nedenle yaşamımıza da 360 derece dönüp bakabilmeliyiz. 

Geçenlerde gazete de bir haber vardı, “bayan yöneticiler daha başarılı ve gelecekte kadın patronların sayısı artacak”.  Bir kadın yönetici olarak  bu varsayımların ışığında erkeklerden daha başarılıyım diye ortaya atılmalı mıyım? Evet kendimi gerçekten başarılı buluyorum ama başarının ölçüsü ne? Çok para kazanmak mı, hızlı yükselmek mi? Yoksa  hayatı hem işte hem de özelde dengeli bir şekilde yaşayabilmek mi?

 


Mesaj

2016.1.6 9:44:16

 

Güzel bir sabah Fırat’ı işe uğurladım keyfim yerinde kendime günlük bir program yaptım. Bugün çarşı Pazar gezecektim Noel keyfini çıkarmak için hazırlanmaya başladığımda telefonuma bir mesaj geldi.

Mesajın kimden geldiğini görünce şaşırdım okudukça daha çok şaşırdım. Mesaj benim çocukluğumu, gençliğimi hayatımın büyük bir bölümünü birlikte geçirdiğim kardeş gibi görüp çok kıymet verdiğim hatta abisi ile evlenip dost iken akraba olduğum birinden kızımın halasından geliyordu.

Kızımın halası diyorum, çünkü ben onu 5 yıl önce hayatımdan çıkardım. Artık benim hayatımda sadece kızımın halası olarak yer alıyor. Abisinden boşanırken, abinden boşanıyorum ama senden asla!! Çünkü sen benim dostum, çocukluğum, gençliğim kardeşimsin demiştim.

Ama hiçbir şey düşündüğüm gibi olmadı benim kardeşim dediğim insan bambaşka biri oldu çıktı. En zor zamanımda beni yalnız bırakıp abisi ile bir olup beni çok üzdü. Bende daha fazla üzülmeden hayatımdan çıkardım. Ama bir gerçek var ki abisini hayatımdan çıkarırken bu kadar zorlanmamıştım  

Şimdi bu kadar seneden sonra bana mesaj göndermiş ve ben mesajı okurken gözyaşlarıma hâkim olamadım. Keşke bu mesaj yıllar önce birbirimizden kopmadan gelseydi istedim.

 


O sırada

2016.1.6 9:42:21

 


Dünyanın dört köşesinde araştırmacılar kafa yormuş. Az gitmiş uz gitmiş dere tepe düz gitmiş; kadınlar seks sırasında ne düşünüyor tespit etmişler. Genelde erkeklerin seks sırasında aklını başka şeylere yorduğu şeklinde bir ön yargı varsa da bu külliyen yalan. Kadın cinsi de bu konuda erkeği aratmıyor.
Ben size burada Patagonyalı kadının seks sırasında ne düşündüğünü anlatmak yerine yakın çevremde yaptığım anketi paylaşacağım. Vallahi ben onların yalancısıyım.
- Şu ışığı kapatır mı acaba? Gözümü mahvetti
- Bu pozisyonda göbeğim çok çirkin sarkıyor
- Perdeleri bu hafta yıkayayım
- Ütünün fişini çektim mi acaba
- Keşke bugün üşenmeyip ağdaya gitseydim.
-Perde iyi kapanmamış karşı komşu bizi seyrediyorsa yandık
- Orgazm taklidi yapsam mı acaba bu gece bitmez valla. Hiç havamda değilim
- Klitorisi burnumda arayacak birazdan
- Oğlanın süt saati geldi bitirse artık
- Daha sabah değiştirdim çarşafı yine dışarı boşalır bu
-Ayy odun keser gibi sesler çıkarıyor bir güzel söz yok
-Hadi fişi takalım diyerek yatağa çağırdı beni. Bu nedir ya


Yeni Yılda Ne Dilersiniz? ÖNCE ŞANS

2016.1.4 11:37:34

 

İnsanın hayatındaki milat  çocuğuyla başlıyor. Hayatımıza girdikten bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmuyor.  

Ondan öncede sevdim, aşık oldum, özledim, korktum  ama çocuğum olduktan sonra  hem aşkın  hem özlemin  hem de korkunun farklı biçimleri olduğunu  gördüm.

Beynim kaç bölümden oluşuyor bilmiyorum  ama yarısının  dış dünyaya kapalı olduğunu biliyorum. Orada sadece oğlumla ilgili  olaylar geçmiş ve gelecek var.

Ve şunu da biliyorum ki;  ne kadar  hayatımın  merkezinde olsada ben çok kısa bir zaman dilimi için onun  hayatının  merkezinde olacağım. Büyüyecek  gelişecek yeni   hayatlara başarılara aşklara yelken açacak... Üzülmüyorum, bunu bilerek  onun büyümesini izliyorum. Doğalı  ve olmasını dilediğimde bu.

Yeni yılda dilekler tutulur ya. Farkettiğim bir şey daha oldu. Dilek dilerken bile artık benim dileklerimin önüne   geçmiş.  Hani uçakta yapılan uyarıların tam tersi ... Hani derler ya; ”Önce  kendi maskemiz sonra  çocuklarımızın maskesini takalım”.

Benim de çocuğumu mutlu  etmek için  önce benim mutlu olmam ve  var olmam  gerekir ama  yapamadım. Önce oğlum dedim.

Ona  “hayat boyu şans “ diledim. Mutluluğun, başarının sağlığın  hep şans olduğuna zaman içinde inananlardan olduğum için.. Önce Şans..  


12
Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi