Konuk Odası

01/2015 Tarihli Makaleler

 

40 + Sabırsızlığı

2015.1.30 14:27:6
Sosyal Medyada Meryl Streep’e ait olduğu şeklinde açıklanan aslında İspanyol yazar José Micard Teixeira’ya ait olan çok güzel sözleri altı ay kadar önce buldum. Meryl Streep’in ise bu sözleri benimseyerek yaşadığını ancak sosyal medyada kendisine mal edildiğini öğrendim. Yiğidin hakkını yiğide verdikten sonra da sözlerin orjinalini de buldum ve İngilizce konusunda benim gibi cahil olmayanlar için aslını, İngilizcesi yeterli olmayanlar için de tercümesini yayınlayayım dedim. Evrene şükürler olsun ki Meryl Streep‘in sözlerindeki bilgeliğin farkındalığına 30'lu yaşlarımda ulaşmışım.


Güzellik Ben de Kalsın / Sky TV - Dr Yasemim Amato

2015.1.29 17:1:3
Güzellik Ben de Kalsın programı Moderatörü Dr. Yasemin Amato ve Psikiyatrist Arzu Erkan Yüce ile Sır Kadınlar Moderatörü Berna Kumaş Sipahi'nin Sır Kadınlar ile ilgili sohbeti izlemek isteyenler için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli... http://www.prnet.com.tr/wmv/28012015/30B936A4-C10D-4D24-AC41-3627A1E3ADCD.wmv


BİZ BİZE KIZ MUHABBETİ by BENAN BİLEK

2015.1.27 17:34:32
izmirli Sırdaşcanlar kaçırmayııııııııııııın! Tam bizlik bir gösteri. Fazla açıklamaya gerek yok. Kız Muhabbeti. 28 ocak Çarşamba 19:30 - 22:30 Alsancak Coffeeco'da. Kaçıranlar üzülmesin Mart ayının son haftası bir gösteri daha var. Yine sizlere duyuracağız. Ama siz isteyin İstanbul'a, Mersin'e Bursa'ya gelsin. İyi Seyirler.


Erkek masal kahramanları-3

2015.1.20 11:43:59
Lambalı Alaaddin..Masal aleminin en uçarı, elindekinin kıymetini en bilmeyen tipidir. Elindeki cini bir türlü efektif kullanmayı becerememiş zaman içerisinde sahip oldukları ona sahip olmuştur. Bize tanıtılan saf, masum, hafif akılsız çocuk tiplemesi çocuklarımızı yanlış yönlendirmektedir. Alaaddin kesinlikle rol model olacak biri değildir. Cahil, vurdumduymaz, iş bilmezin tekidir. Yine de kendisi için kötü konuşmak istemiyorum. Zira içinde bulunduğu şartlar her gün karşılaştığımız şartlara benzemez. Alaaddin bildiğiniz "Safın Önde Gideni, Bayrak Taşıyanıdır!!" Ali Baba ve Kırk Haramiler Tamam bunlar harami, hırsız, gaspçı. İnsanların malını çalan, pis insanlar. Ama sorarım size o dönemde kim yapmıyordu bunları? O dönemde kim iyiydi ki bunlardan iyi olmasını bekliyoruz


Benim Sinemalarım / Whiplash

2015.1.20 11:37:37
Black Swan’ın (Siyah Kuğu) davulcu versiyonu resmen! Seyrederken gerim gerim gerildim . Miles Teller en tepeyi hedeflemiş davulcu rolünde, hırsından ölmek, öldürmekle ilgili sanrılar görecek kadar kafayı sıyırtmış balerini oynayan Natalie Portman kadar başarılı. Göstere göstere oynanmayan oyunculukları izlemeye bayılıyorum. Eğitmen rolünde sadist J.K Simmons’ı izlerken amiyane tabirle “oha!” oluyorsunuz. Öğrencilere muamelesi formasyon derslerinde bir öğretmenin yapmaması gerekenler başlığı altında ders olarak seyrettirilir. Ama “zalimler” de “alim” olabiliyor pek ala.


1234
Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi