Konuk Odası

01/2014 Tarihli Makaleler

 

Mış Miş

2014.1.30 12:50:23
(13.12.13)
 
Salı sabaha karşı yengem, teyzem ve dayımın gitmesine yakın bir saatte halam geldi. Eve böyle gelen giden olduğunda zaman daha hızlı geçiyor. Halamın burada olduğu zaman diliminde aldığım kortizonlar ve ilk kemoterapinin etkisi ile geçen bu süre zarfında ne yaptığımı hatırladığım pek söylenemez. 
 
Kemoterapi sonrası günden güne yeme problemim çözüldü. Pazartesi ve Salı benim için çok sorunluydu. Kusmanın sonu yoktu bulantı kesiciler bile işe yaramadı. Çoğunlukla bitkin düşerek sızıyordum. Sızmadığım zamanlarda çıkarmaya devam ediyordum. Salı sabahı yediğim ilk lokmayı yine çıkardım. Sonraki her öğün benim için eziyet oldu.


Allah' ım Durdur Beni

2014.1.30 12:4:46
Allahım n’olur beni yavaşlat!
 
Evden sabah sakin sakin çıkayım. Trafik sıkışmadan yağ gibi aksın gitsin.  İnsanlar yerli yersiz korna çalmasın, arabalarını aynı şeritte sürüp gitsinler.
 
Metroyu tercih etmişsem, rahatça yer bulup oturabileyim güzel güzel. Kitabımı çıkartıp okuyayım sakin sakin, aynı filmlerdeki gibi. Etrafımda pis pis kokan, dik dik bakan insanlar olmasın. 
İşime koyulmadan içeyim çayımı kahvemi hiç telaş etmeden. Sonrasında oradan oraya koşuşturmayayım, sakin sakin yapayım her ne yapıyorsam. Az konuşup çok iş halledeyim. Gün içinde bin tane mesaja cevap vermeyeyim. Bankadan ordan burdan telefonlar gelmesin abuk sabuk.  
 


Bir Kadın Bir Erkek

2014.1.30 11:57:58

Bazen mizah en iyi anlatım yoludur. Bir kadın bir erkek dedim ve sizin için aşağıdaki fıkraları seçtim, gülüp düşünmek için, çevremizde kadın ile erkek arasında bu diyaloglar o kadar sık geçiyor ki:

 
Adam yeni sevgilisine sormuş;
"Sevgilim neden sevişirken hep üstte olmak istiyorsun?"
"Alışkanlık işte" demiş kız,"senden önceki sevgilim Hint fakiriydi de."
xxx
Gamsız bir adamın evi yanmış. Komşusu koşarak yanına gelmiş
 


Uyanık Olmak Gerek

2014.1.28 20:44:18

(13.12.13)

40 lı yaşlarında F. adında mutsuz bir kadın tanıyorum. Aslında mutlu olduğunu sanan mutsuz bir kadın. Kocasını çok seviyor ve onunda kendisini sevdiğinden emin. Eğitimli ve kurumsal bir firmada yönetici. O ne kadar kendini geliştirmişse kocası bir o kadar geri kalmış bencilin teki. Kocası vakti zamanında ticaretle uğraşırken bir şekilde batıyor ve hoop borçlar F. tarafından ödenmeye başlıyor koca iş bulana kadar. 


Adaletin Bu Mu Dünya?

2014.1.23 15:10:42
Çalışkan ve eğitimli olan meteliğe kurşun atıyor. Tembel ve sığ malı götürüyor. Dünya iyisi bir insan azap içinde, diğeri arsız ve niyet kötü ama paşalar gibi. Okuyanla okumayan bir olur mu?  Olmuyor!
Ama bizim bildiğimiz anlamda değil! Bir bakıyorsun okuyan kaybediyor.  
 
Anlamadım gitti! Karmayla mı açıklanır tüm bu eşitsizlik,  yoksa daha mı derin?  Belki de sadece şans, talih, kader kısmet? İyisi mi anlamaya çalışma, fazla düşünme, üzülme!  
 
Takmam kafaya ya, boş ver gitsin!
 


123456
Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi