Konuk Odası

01/2013 Tarihli Makaleler

 

Tango mu Vals mi?

2013.1.29 15:15:35

İki hafta oldu Berk Londra’ya gitmeyeli. Ben  İstanbul’a geleyim dedim ama istemedi.
İngiltere’den üst düzey bir grup var onlarla ilgileniyorum. Haftasonu da özel program yaptık dağa çıkacağız dedi. İşte o an bende şimşek çaktı. Karısı geliyor diye.. Olsun ben o hafta zaten geleceğim  gündüz gece bir ara buluşuruz dedim. Hatta seni görmek için  sende kalırım. Nasıl olsa  gece eve geleceksin dedim. Ses kesildi. Ne oldu, evinde kalmamı istemiyor musun dedim? Yine ses vermedi. Yanında biri mi var,  ne oldu dedim?  Önümüzdeki hafta  bende kalman için uygun bir hafta  değil. Aklım sende kalır huzursuz olurum,boşver dedi.


Edepsiz

2013.1.29 15:3:36

Kendimi odama kapattığımda annem arkamdan “Edepsiiiiiiz” diye bağırıyordu. Kötü bir şeyler söylediğine emindim de tam olarak sözcüğün anlamını bilmiyordum. O ana kadar “edepsiz”in ne olduğunu bildiğimi sanıyordum ama davranışımın bu sıfatı hak ettiğini pek de düşünmüyordum. Raftaki sözlüğe uzandım ve kelimenin anlamına baktım. Aynen şöyle yazıyordu: ““Utanılacak işleri sıkılmadan yapan, utanmaz, sıkılmaz, terbiyesiz”. Hımmmm…
Bu durumda ben edepsiz değilim. Ya da annem bu kelimenin anlamını tam olarak bilmiyor. Yani babamın kendi çocuğuna “eşşoğlueşşek” demesi gibi saçma ve komik bir durum var. İnsan kendisine “eşek” der mi çocuğuna “eşşoğlueşşek” diyerek?
Yıllarca “Edepsiz” sıfatını duymaktan çekinmeme rağmen, pek çok edepsizliğin içine de bırakıverdim kendimi. Komik erkekler gibi çekici bu edepsizlik; bir süre sonra kaptırıveriyorsun. Evlenmeyi hiç düşünmesen bile bir türlü vazgeçemezsin ya komik adamlardan; onun gibi bir şey işte.
Ama kelimenin tam anlamını yaşayarak öğrendim.


Bir Facebook Kadar Olamadınız Arkadaşlar!

2013.1.29 14:59:20

Konu şu; Facebook profilimden listemdeki arkadaşlara istem dışı sapkın ve saçma videolar göndermeye başladım geçenlerde. “Uff şu kızlara  bakın enfes”, “ Batsın bu dünya kıvamında arabesk müzik videoları”,  “Gel sen de katıl bana, poker oynayalım” falan filan…
Amanın akıllara zarar ve  karizma sıfır! Millet yorum yapıyor “ Bodozlama kafan güzel mi” diye. Ben canhıraş, yok o ben değilim, tekzip ederim açıklamaları. Çok da  aktifimdir facebook’da, hani sizden daha aktif olmayayım. Bir dolu eski, yeni arkadaş; kolay mı 420 kişi... Cemiyet hayatı en nihayetinde.
Meğerse pis bir kurtçukmuş bunca tantanaya sebep. Burnumu bir yerlere sokmuşum, oradan da bir virüs kapmışım sizlerden ırak. Kızım dedi ki “anne donduralım bir süre hesabını, sonra açarsın.” Eh dedim gönülsüzce.Oturduk kızımla Facebook hesabımın başına, işlemi gerçekleştireceğiz. Aman da aman, Facebook yöneticileri bir türlü bırakmak istemiyor beni; Neden gidiyorsunuz? Biz sevmiyor musunuz?


Ne Yerde Ne Gökteyim

2013.1.29 14:56:21

 
Bir garip seferdeyim. Şarkı sözlerinin devamını bilmiyorum ama nedense içimden hep bu sözler geçiyor. Koskoca bir yılı bitirdik. Geriye dönüp bakıyorum da hüzünleniyorum nedense. Benimle birlikte çocuklarımda büyüdü, sorunlarda. Kocam hep aynı. Ya ben? Ben değiştim.
Nasıl bir değişimse. İçim kıpır kıpır.Bunu kimseyle paylaşamıyorum. Yeniden aşık olmak istiyorum.Kime bilmem? Kocama da olabilir. Ama hayatımda  bir heyecan arıyorum nedense


Evlat Uğruna

2013.1.20 21:23:2

Eski bir elbisenizin cebinde para bulursunuz da hazine bulmuş gibi sevinirsiniz ya..Ben de kütüphanemde okumayı unuttuğum bir kitap bulduğumda aynı sevinç ve coşkuyu yaşarım. Yaşasın heyooooo, çığlıkları attım yine geçen Pazar. Eski bir kitabım çıktı karşıma, almışım ve araya her ne girmişse uzun zaman okunmadan öylece kalakalmış. Bir garip, bir hüzünlü ki sormayın. Hemen ona sarılıp, sevgi şefkat gösterip, bir çay demledim ve İskoç bataniyem dizlerimde, kalorifer yanına kuruluverdim.Yazın şezlong ve ağaç altıdır bu ..En sevdiğim kitap okuma pozisyonlarım bunlardır. Belki beni daha yakından tanımak istersiniz, merak edersiniz diye düşünüp bilgilendireyim istedim.
Kitabın adı "Aşk şarkısı" ama öyle derin bir konusu var ki. Özünde bir erkek ile kadının aşkı değil anlatılan, bir kadının çocukluğundan itibaren içinde büyüttüğü doğmamış çocuğuna aşkı.


1234
Üye Girişi

E-Posta Adresiniz:

Şifreniz:

Sitemize Üye Olun

Şifremi Unuttum

Anket

En severek okuduğunuz Sır Kadın hangisi?

Psikolog Işınsu Gündüz
Bodoslama
Cygnus
Dekolte
Pure Love
Olgun Kadın
Alora
Külkedisi